2. týden v Coworking Olomouc

Mám za sebou první týden docházky do Coworking centra v Olomouci a chci se svámi podělit o zážitky a o tom proč sem budu docházet a pracovat i nadále.

V Olomouci bydlím s přítelkyní od října a ze začátku změna prostředí napomohla vyšší produktivitě. Nicméně po pár měsících kdy jsem vstal z postele a šel si sednout ke stolu v teplácích a minimální motivací něco dělat, jsem se rozhodl, že bude lepší vyhledat pro práci specializovaněší prostory a mít možnost hovořit s lidmi z branže reálně a ne pouze online a po telefonu. V prosinci jsem se sešel s Honzou Linhartem a ten mi ukázal velice příjemné prostory jeho Coworking Centra v Olomouci. Viz předchozí článek.

Po týdnu docházky musím říct že docházení sem rozhodně pomáhá mé motivaci. Z domu pracuju stále občas dopoledne, když nejdu sportovat. Ale mé obvyklé odpolední nadšení pro práci bylo na bodu mrazu. Když ale zajedu do coworkingu mám najednou novou šťávu a chuť dělat a můžu pokračovat i v činnostech, které zrovna nemiluji.

Obrovskou výhodou je možnost komunikace s ostatními lidmi z IT podnikání. Jednou do týdne se tu všichni sejdeme v zasedačce a řešíme co nás trápí na našich projektech, zaznívají tu zajímavé názory a rady.

Dostali jsme také geniální nápad streamovat dění v coworkingu pomocí pojízdního robota na webkameru, ale nevím zda to klapne:-D.

V případě že jste z Olomouce přijďte se na nás podívat v akci:-), nejdřív ale kontaktujte Honzu na mail: [email protected], nebo telefon: 604 539 064.

A co vy čtenáři affilblogu, makáte z kaceláře, nebo domu?

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. LukasP

  Tak já jedu bohužel v županu a teplácích. Snažil jsem se nalákat lidi z mého okolí, ale každý dal raději přednost klasickému zaměstnání.

  Co centra si nosíš vlastní noťas, nebo jak řešít potřebné programy, faktury a soubory v kompu? Máš to někde nasdílené? Řesším teď kleknutí notebooku a přesun všeho na stolní starej počítač než se notebook opraví je příšernej. Naštěstí jsem měl vše potřebné na externím disku, ale je to vopruz.

  • admin

   Vše mám v macbooku a většinu věcí v cloudu takže i kdyby bylo něco z notebookem switchnout to bude jednoduché. Naštěstí nepotřebuju tolik dat abych musel řešit externí disky a stolní počítač nemám cca 8let vůbec:)

 2. Martin

  Ahoj, to já jsem pracoval asi dva roky z domova a už můžu říci, že to není ideální, člověk úplně ztratí kontakt s okolním světem, teď jsem klasickej zaměstnanec a taky to není ideální, zase trčet v práci 8 hodin mě fakt nebaví.

  Ideální by bylo něco mezi 🙂

  • admin

   No to rozhodně, ja jsem půl dne doma vyřizuju drobnější věci a v kanclu řeším hovory a komplikovanější věci. Zatím mi to vyhovuje a zvýšil jsem svou pracovní dobu z 3hodin denně na dvojnásobek a nepociťuju rozdíl:)

 3. Holina

  Potvrzuji, dělal jsem z domova 2 roky a nikdy více. Nejdřív káva, pak něco k snědku, teď si dám ještě film a hned se do toho pustim… Disciplína mínus. Ale nejsem si jist jestli bych udělal více, kdyby kolem mě šuměli další pracovníci. Nerozptyluje to? Kolik se vás tam takto sejde v jednu chvíli?

  • admin

   JJ tak jsem to měl taky, je dost těžké se namotivovat a uržet pozornost při práci když je tolik prokrastinačních možností:)
   Zatím je nás tam pár a jsou to většinou hodně klidní lidé, takže žádné rozptýlení. Naopak to rozptýlení často přijde ve vhodnou chvíli kdy si potřebuju odpočinout od práce pokecáme s ararem o projektech a hned se zas lépe pracuje.
   V jednu chvíli jsme tam 2 nebo třeba i 8, ale jsou tam 3 místnosti takže se to rozptýlí.

 4. Marec

  No mě to z domu jde v pohodě… rozdělím čas na teď delám a teď nedělám a je to…
  v kanclu mě to vždycky svádí víc kecat s lidma než dělat, to se doma nepřihodí 🙂

 5. Musilda

  Právě protože pracuji z domu a vím, že když si jednou povolím, vstávám každé ráno v 5:45 a od šesti dělám. Když už mne to odpoledne nebaví, tak se na to klidně vykašlu, protože už mám hotovo. Ale kdybych si povolil hodinku spánku navíc, tak za chvíli vstávám v deset. I když někdy tu hodinu proklínám 🙂

 6. vaclav

  Osobně zatím pracuji z domu , a nedělá mi to nějaké větší problémy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *