Dropshipping VIVANTIS – návod jak na to!

V případě že se rozhodnete provozovat dropshipping e-shop na bázi výrobků VIVANTIS a.s. sestavil jsem pro vás návod jak na to. Musíte se připravit že se jedná o trošku jiný přístup, než například u drobných obchodů a proto očekávejte trošku více byrokracie a papírování.

Co potřebujete?

 • Živnostenský list – obor živnosti zprostředkování obchodu a služeb
 • 10 000Kč (na bankovním účtě) – zaváděcí jednorázový poplatek
 • Nálepky s logem vašeho shopu o rozměru 5x6cm, které budou umístěny na balíčky

Postup:

 1. Kontaktujte podporu VIVANTIS a.s ja komunikoval se slečnou Markétou Hlavatou([email protected]) a vyžádejte si smlouvu o spolupráci pro speciální dealery
 2. Vyplněnou hlavičku smlouvy zašlete zpět na mail podpory VIVANTISu, musím říct že podpora funguje velice dobře a rychle a rádi zodpoví případné dotazy
 3. Do týdne dostanete poštovní zásilku obsahující předtištěnou smlouvu a fakturu na uhrazení jednorázového poplatku 10 000Kč (slouží pro vytvoření přístupu do affilu partnera, technickou podporu a taky jako obrana před případným vykrádáním xml souborů)
 4. Po uhrazení poplatku a zaslání podepsané smlouvy spolu s nálepkami vašeho e-shopu(pro jeho propagaci) zpět na adresu VIVANTIS a.s., dostanete e-mail obsahující přístup do partnerského konta(ve kterém sledujete statistiky prodejů a provize) a přístup xml souborům
 5. Nyní už jen naimportujete soubory k vám do e-shopu a propojíte objednávkový systém vašeho e-shopu s VIVANTISem
 6. HOTOVO! Každý měsíc očekávejte výpis provizí, které následně musíte vyfakturovat…

Výhody programu:

 • Není v něm “každý”(nutnost úhrady 10000Kč)
 • Opravdu obrovský výběr zboží
 • Kvalitní podpora
 • Možnost napojení objednávek přímo na jejich systém, přehledné sledování průběhu objednávek
 • možnost “Budování” vlastní značky(vaše nálepky na zásilkách)
 • Většina zboží skladem(do druhého dne)
 • Při vyšších objemech prodejů máte vyšší provize

Nevýhody programu:

 • Mnoho e-shopů už produkty VIVANTISu implementovaly, proto je na trhu velká duplicita, momentálně už je v podstatě nemožné pořádně prorazit, pokud se nezaměříte jen na prodej určitých produktů. Těžko budete konkurovat zaběhnutým ochodním centrům(eod.cz viz další článek)
 • Balíčky jsou polepené nálepkami jednotlivých obchodů VIVANTISu což dost snižuje možnost budování vlastní značky, nezapomenou vložit i reklamní předměty jako tužka či bloček:-(
 • Fixní poštovné 80Kč(i při větším odběru)
 • Minimální cena objednávky 500Kč(v případě že si klient nakoupí věc za 450Kč musí si ještě přikoupit další předmět aby celková objednávka byla alespoň v hodnotě 500Kč – jinak storno!)
 • Složitý import produktů (obrovské soubory a každá divize má trošku jinou strukturu xml souborů) a nutná každodenní aktualizace.
 • Stejná provize 10% jako klasická affiliate program
 • Po půlroce musí vás e-shop vykazovat minimální obrat 20 000Kč jinak Vás z programu vyloučí

eshop_online

Poznámky k partnerskému programu(konverzace s technickou podporou):

Musím se přiznat že ještě před samotným podpisu smlouvy jsem bombardoval podporu různými dotazy, uvedu zde ty nejzajímavější:

1. Ceny – můžeme mít vlastní ceny, popřípadě ceny provizí se odvíjí od
naší nastavené ceny, či vaší?
+++ceny nesmí být nižší

1. Ceny – můžeme mít vlastní ceny, popřípadě ceny provizí se odvíjí od naší nastavené ceny, či vaší?

Ceny nesmí být nižší (nově ceny musí být stejné!)

2. Poštovné – má vivantis nějaké tarifní zvýhodněné podmínky -poštovné zdarma při objednávce nad 1000Kč pro dealery, nebo si toto musíme vyřešit sami, a jak to pak ovlivňuje samotnou provizi?

Poštovné je u všech objednávek ve výši 80 Kč.

3. Platby – způsoby platby? jak to bude ovlivňovat provizi?

Způsob platby je možný pouze dobírka nebo bank. převod

4. Jak jsou řešeny reklamace? – řešíme mi – přeposíláme Vám?

Řešíme my

Závěr
Osobně myslím že pokud nemáte zajímavý business model, dropshipping program VIVANTISu pro Vás nebude to pravé, hledejte raději levnější a schůdnější alternativy. Pokud ale máte nápad na provozování zajímavého e-shopu a jejich produkty budete schopni návštěvníkovi zajímavě odprezentovat, tento pak nenaleznete lepší partnerský program na trhu, zatím:-). Cestou obchodních domů, už v dnešní době nemá smysl jít, viz velice zajímavý díl podcastu digit, kde autoři mluví s majitelem obchodního domu kasa.cz. V příštím článku se podíváme pod pokličku budoucnosti e-shopů a s nimi souvisejícími dropshipping programy, mám velice zajímavé informace z přednášky majitelů firmy eBrana.cz (největší poskytovatelé internetových aplikací pro malé a střední podniky).
Pokud máte jakékoliv poznámky k článku uvítám vaše reakce a komentáře, budu rád když se dozvím zda tyto informace jsou někomu vůbec platné. Díky

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *