Ohlédnutí za rokem 2012

Letos budu také rekapitulovat a ohlížet na to co se za poslední rok událo nejen v mém pracovním životě. Volně navazuji na tento report, je vtipné si jej po roce přečíst:)

Future_Sign_Exit

Rok byl jak na horské dráze 2012 jak v mém osobním tak pracovním životě.

Práce

První polovina roku byla v zeštíhlování mého portfolia projektů a odprodeji contentových a katalogových webů. Snažil jsem se zjistit kde mi zbytečně tečou peníze, přehodil většinu projektů pod 2 hostingy – Wedos a TELE3 (SEOhosting). První půl rok jsem také kam se vydám se svými projekty dál a čemu se budu věnovat. Vsadil jsem hlavně na affiliate a projekt linkmonitor.cz.

V druhé polovině roku jsem s kolegou jsme začali pracovat na mobilních aplikacích pro iOs platformu pod hlavičkou firmy LemonyApps.com (divize společnosti Lemony trade s.r.o). Vydali jsme 2 aplikace a aktuálně čeká třetí z nich WarrantyList v Appstore na schválení.  Zabývám se propagací a marketingem appky a celkově vidím v tomto trhu neskutečný potenciál.

Dále jsem se stal affiliate manažerem třech partnerských programů o které se starám a příští rok k tomu přibudou dva další klienti. Začal jsem se vzdělávat a prezentovat více než kdykoliv jindy v životě. Měl jsem přednášky na Netsrazu, Imsrazu nebo AffiliateKonferenci. Seznámil jsem se k Honzou Kvasničkou, který na můj popud začal konečně psát blog, který je troufám si říct velice populární a má velké množství přínosných informací. Seznámil jsem se s velkou spoustou zajímavých lidí (nebudu jmenovat, ale kdo to čte ví;-)). S Honzou také pořádáme affiliate školení pro provozovatele nebo píšeme knihu s affiliate tématikou. Na blog jsem přispíval velmi pravidelně a vznikly oblíbené seriály. Celkově hodnotím rok 2012 po pracovní stránce velice pozitivně a musím říct že velkou zásluhu na tom mělo i navštěvování coworkingového cetra Jana Linharta v Olomouci – coworkingolomouc.cz. Od příštího roku bych chtěl najet na vlnu roku 2012, vytvořit úspěšnou vydělávající aplikaci na iOs a zabrousit do vod lead gen byznysu (do kterého aktuálně investuji čas i peníze).

Osobní život

Celý rok jsem i přes relativně aktivní přístup (hodně sportuji, jím pravidelně) měl velmi ale velmi málo energie a prohloubil se u mě problém s nespavostí, který se teď snažím ukočírovat a opět se naučit chodit spát před půlnocí. Kvůli zdravotním problémům a dalším záležitostem jsem  cca 4 měsíce moc nesportoval což se projevilo i v relativně velkých výkyvech váhy a celkově i nálady. Nedařilo se mi ani ve škole do které nemám kvůli úspěchům v podnikání příliš motivaci, ale už bych ji chtěl dokončit tak doufám že se to povede v první polovině roku 2013.

Tak jak jsem si uměl v pracovním životě určit co dál a kam chci směřovat, tak se mi to v osobních příliš nepodařilo a i to možná vygradovalo k situaci, kdy jsme se museli s mou několikaletou partnerkou rozloučit, abychom mohli jít každý svou cestou.

Pro rok 2013 bych chtěl poznat další zajímavé lidi, navázat přátelské vztahy a procestovat nějaké země. Aktuální cíl na březen je Austrálie, případně Thajsko (ideálně obě země na cca 4-5 týdnů pobytu). Podívat bych se ale chtěl i do českých zemí, nebo Holandska. Tak uvidíme jak to dopadne kdyby se mi povedla alespoň polovina byl bych spokojený.

Cíle pro rok 2013

 • vytvořit úspěšnou mobilní appku
 • rozvíjet linkmonitor.cz (máme připraveno několik významných úprav včetně peněženky)
 • rozvíjet affiliate podnikání (manažerství, školení, kniha, lead gen, affilweby)
 • budovat vlastní brand a jméno – FrantisekSzabo.cz (prezentace, srazy, affilblog, výzkumy a studie)
 • dodělat VŠ
 • cestovat (Austrálie, Thajsko, Holandsko, Španělsko) a poznat jiné kultury
 • naučit se lépe anglický jazyk (hlavně mluvit)

Zajímavé ohlédnutí známých a kamarádů:

Znáte někoho kdo dělal podobné ohlédnutí napište jej do komentářů a já ho přidám do tohoto článku.

A jaké máte cíle na rok 2013 vy? Jak se vám podařil rok 2012 a splnili jste si své cíle nebo na to nehrajete? Budu rád za vaše vyjádření a komentáře (teda pokud máte co říct). Ať se daří a máte krásný, bohatý a zdraví rok 2013! 

Affilblog už tu s vámi je 3 roky!

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Jiří Urbášek

  Pekne shrnuti. Drzim palce, at vyjdou ty iOS aplikace! A cesovani na delsi dobu do zahranici muzu doporucit vsema deseti, urcite se vyplati vyhradit si na to cas a moznosti.
  Tos ja taky sesmolim nejaky clanek, backlink z tweho blogu se hodi :).
  Btw. myslim ze mas odkaz na nespravny clanek z blogu od Jana Kalianka.
  Tak hodne zdaru do roku 2013!

 2. Mário Roženský

  Pěkně Franto, velmi pěkné úspěchy. Držím palce do příštího roku i pro ten osobní život. Ona ta rovnováha je potřeba, potom jde i business krutě nahoru.

  Já se do businessu nejvíc letos opřel poté, co jsem se dal dokupy s mou přítelkyní, asi má na mě dobrý vliv:).

 3. MediaGuru

  Držím palce, Františku. Mysli hlavně na to spaní a zdraví/stravování, bez toho ti úspěch kdekoliv bude k ničemu.

 4. Honza

  Tak držím palce, aby se ti podařilo splnit všechny plánované cíle a přeji hodně zdraví do toho roku 2013

 5. Kvasnička Jan

  Také se přidávám a přeji do roku 2013 hlavně zdraví, stálý úsměv na rtech a štěstí se při tvé píli dostaví samo 🙂 3 roky Affilblogu to už je opravdu hodně!

 6. Viktor Hanáček

  Tak, a už i já mám za sebou (před sebou, na blogu) rekapitulaci roku 2012. A cíl na rok 2013 s aplikací máme skoro stejný, taky mě to láká a pořád přemýšlím, co tu jakoby chybí. A jakožto grafika je mým cílem či snem na rok 2013 i někomu aplikaci alespoň obléknout — aneb vytvořit grafiku. Tak hodně štěstí.

 7. admin

  Díky za komentáře, vaše shrnutí jsem doplnil do článku.

 8. rich

  Díky za články na tomto webu, hodně jste mi pomohl pochopit affil problematiku. Škoda že jsem nestihl 8. ledna tu brněnskou akci, chtěl jsem Vás vidět naživo. Snad časem budete mít něco obdobného v Praze. Držím palce do dalšího roku.

 9. Josef Řezníček

  Držím palce při plnění cílů v roce 2013. 🙂

 10. Radek

  Napsal jsem svoje shrnutí na Seopizzu a odkázal jsem na tento článek, mohl bys moje shrnutí přidat i sem do článku? Díky

 11. Eskim

  Pěkné shrnutí. V tvojích cílech se občas vidím – máš podobné jako já ale v jejich plnění jsi o pořádný kus napřed:). Snad to letos trochu stáhnu.

 12. Michal

  Tak je super, když bilancování vyzní pozitivně. V současné době je důležité udržet si především chuť do toho stále pracovat na svém byznisu. Uvidíme za rok 🙂

 13. Marek

  Když jsem si přečetl první odstavec z Osobní život, tak jsem si živě představil sám sebe. Rok 2013 bude doufám i pro mě přínosem samých dobrých věcí.

Napsat komentář