1.díl – Jak na affiliate stránku

Začínám se seriálem, který se bude zabývat jak vytvořit kvalitní affiliate stránku, která bude generovat zisky. Trošku mě k tomu přivedl grimword svým velice zajímavým a trefným příspěvkem popisující jádro problému. V tomto článku byste si měly vytvořit teoretickou a obecnou půdu pro pozdější budování vaší sítě affiliate webů. V dalších dílech se budu step by step zabývat tím jak pokračovat.

affiliate

Vyvarujte se chyb, kterých jsem se dopouštěl v začátcích já a určitě i mnoho ostatních. Grim v podstatě ve svém článku řekl, že affiliate stránky by neměli být pouze jakýmsi mezikrokem(co nejrychlejším) na rodičovskou stránku(nasměrovanou ref linkem), ale kvalitním a plnohodnotným webem, který zákazníkovi poradí co a jak.

Z počátku jsem tvořil affil weby, které měli rozsah jen úvodní stránky, text byl pouze SEO výplní a všechny odkazy vedoucí z webu byly obohaceny o reflink. Z počátku to mělo docela vysoký účinek(když byl ještě seznam hodně hloupý), ale z dlouhodobého hlediska se jednalo o prohraný boj. Cílem by mělo vytvořit opravdu hodnotný obsah na který budou lidi sami rádi odkazovat a který poskytuje mnohem vyšší informační hodnotu o produktu než samotný e-shop.

Nikdy se nepouštějte do tvoření obsahu ohledně léků, když tomu opravdu nerozumíte. Najděte si takové odvětví, kterému rozumíte nebo kvalitního copyrwigtera se znalostmi z daného oboru. Vytvořte kolem affilwebu komunitu a snažte se ho ladit jako komunitní web. Diskuse, ankety, články, názory návštěvníků, facebook kanál. Pište alespoň zpočátku aktuality a zajímavé informace jak na web tak na facebook kanál než bude okolo webu komunita. Cílem je získání uživatelů a až posléze výborné pozice ve vyhledávačích. I když všechno děláte pro výdělek zpočátku se opravdu snažte lidem pomáhat a oni se vám za to sladce odmění v podobě zajímavých provizí.

Nepouštějte se do spousty malých affilů, vytvořte jeden a ten postupně budujte. Až budete s webem spokojení a bude generovat zajímavé výdělky udělejte nový. Obsah nového affiliate webu ale vyberte s ohledem na váš předchozí a využijte potenciální zákazníky znovu. Uvedu příklad uděláte affiliate portál o “Ponožkách” proč neudělat partnerský portál a nevyužít komunitu pro váš nový web o “Trenýrkách a kalhotkách”?  Takto můžete dále přejít například ke “Rukavicím” a nakonec se dostanete až k “Lyžařským zájezdům”. Doufám že Vám příklad pomohl k pochopení o co jde. Snažte se hledat nové řešení a alternativy, které vás odliší od konkurence. Takto vytvořený web na opravdu mnoho výhod a klasickým polo MFA affiliate webům splácaným horkou jehlou. Můžete prodávat odkazy, bannery máte plnohodnotný web pro případný prodej PR článků. V případě že vás už tématika nebude bavit prostě web prodáte. Obrovskou přidanou hodnotou je komunita kolem portálu, neprodáváte pouze web ale i velice ceněnou komunitu.

V příštím díle se budeme zabývat názornou ukázkou jak vytvořit takový “ukázkový affiliate web” ve WordPressu a nakousneme získávání komunity. Samozřejmě budu velice rád za vaše názory a komentáře. Pokud máte nějáké affiliate weby za sebou napište jaké chyby jste z počátku dělali a jakých se mají případní nováčci vyvarovat…

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Fondil

  Jsem rád, že si toho lidé začínají všímat víc a víc.
  Konečně možná přijde doba, kdy se budou tvořit kvalitní weby. S článkem musím jen souhlasit, napsal bych to stejně 😉

 2. vB

  Dělal jsem stejné chyby o jakých se píše v článku, ale představovaly dobrou zkušenost, která mě posunula o kousek dál. Za sebe bych doporučil nebrat vše co leží na cestě, ale pečlivě si hledat kombinaci tématu, kterému se chci opravdu věnovat a partnera, se kterým do affiliate jít. Budování komunity je bez diskuse, raději věnovat pár minut stávajícímu zákazníkovi než hodiny lovit nového.

 3. Martin

  Dobrý den,
  spustili jsme nový affiliate pro obchod http://www.manutan.cz. Naše společnost se zabývá prodejem komplexního skladového, kancelářského, dílenského a jiného zboží. E-shop nabízí 20 000 položek k prodeji.

  Provize je stanovena od 5 do 10 % z uskutečněných objednávek. Platnost cookies je 30 dní.

  V současné době nabízíme partnerský program v podobě textových odkazů, brzy ale přibudou grafické odkazy a bannery. Také možnost spolupráce ve formě prodeje našeho zboží ve Vašem eshopu, to bychom nabídli poskytnutí XML feedu. V případě zájmu o možnost spolupráce přes XML feed, je nutné nás kontaktovat.

  Potřebné kontakty a další informace o našem affiliate programu naleznete na http://www.manutan-partner.cz/

 4. muj nazor

  vim, ze jde trochu o starsi, ale uprimny clanek a porad pravdivy a spousta lidi to tak stale nedela.

 5. Monty

  Až na ty základní gramatické chyby dobré a zajímavé.

 6. Nelzu.cz

  Jenže vybudovat kvalitní web stojí fakt hromadu času a peněz. Také máme affiliate program a sám znám i affil z druhé strany (nyní už tvoří značnou část pasivních příjmů). Mohu říci, že kvalitní web má malo který partner a pořádně to dělá také málo kdo. Lidé neustále hledají nějaké zkratky, někteří se snaží stále podvádět … prostě není to jednoduché.

Napsat komentář