11. díl coworking

Jedenáctý díl ve kterém pokračuji, na vaši žádost se sepisováním svého pracovního života.

Pondělí

Dopolední přesun z Hranic do Olomouce, návštěva coworkingu na 13:00, debata s Ararem. Upozornil mě na svůj článek inspirovaný právě tímto přehledem z coworkingu, je to zajímavé já uvažuji o zkončení on začíná:). Hodně komentářů mě utvrzuje v tom že to nejsou úplně výkřiky do tmy, i když nechápu co vás na tom může zajímat:). Arar mě upozornil že dnes jede na IMsraz do VIVA coworkingu v Ostravě, takže se s ním svezu a omrknu ten krásný coworking.

Odpoledne jsem předělával pro jednoho klienta jeden web podle seo analyzátoru a je to neskutečná prdel. Popravdě jsem dříve byl zastáncem těchto analýz a každý web jsem se snažil mít vše v pořádku od struktury, sémantiky až po offpage faktury. Musím uznat že pokud si někdy tu analýzu provedete a zkusíte aspoň částečně projít tipy může to výrazně pomoci hlavně výkonosti a rychlosti načítání optimalizovaného webu, ohledně vlivu na vyhledávače jsem spíše skeptik (váha už je opravdu minimální). Nicméně pozice ve vyhledávači přímo souvisí s rychlosti načítání webu.

Do 15:00 jsem vyřizoval nějaké maily a teď se musím pustit co nejdříve do práce protože v 17:40 vyjíždíme z Olomouce. Potřebuju sepsat další recenzi affiliate programu viz tato nabídka, Dále pokračuji v průzkumu linkbuilding metod a na projektu skolafitness.cz.

Úterý

Jsem na cestě vlakem do Prahy, mám schůzku se společníky ve firmě, budeme řešit budoucnost Shopia.cz a Dropface.cz a jednat o nové aplikaci na iPhone pro rybáře. Ve 12:00 dorazí můj kamarád se kterým budeme probírat náš nový společný projekt tvorby virálních videoklipů. Máme prvního klienta a sepsaný scénář, takže už se do toho jen pustit. Budou to krátké 15ti sekundové shoty na stream, youtube a vimeo.

Včera na imsrazu jsem se dobyl energií. Na cestě nazpět jsme začali probírat s Honzou jeho projekt školení do kterého bych se svým dílem také rád zapojil. Chce školik seo a linkbaiting, já bych přispěl affiliatem, má také člověka na PPC a šikovnou slečnu  na sociální sítě. Mohl by to být univerzální školící kurz, který by řešil veškeré segmenty internetového podnikání.

Na imsrazu dorazili staří známí jako Dave.branik, Machrhoumr, Lany, Arar, Kuba Čižmář, ale potkal jsem i nove lidi jako majitele palmserver, vladopt který mi dělá trošku konkurenci v podobe i-makings, nebo majitele medianest.cz, podrobnější přehled účastníků zde. V jednu chvíli se debata stočila k linkmonitor.cz a vyslechl jsem si neutuchající kritiku:-), která mě nakopla a přiměla k tomu že je opravdu co vylepšovat. Systém aktuálně lidé používají, ale ne tak aktivně jak by bylo třeba k vytvoření stabilního a funkčního trhu, takže v průběhu prázdnit udělám vše pro to abych to napravil, i když očekávám spíše mrtvé období a nebude to rozhodně sranda. Dostal jsem několik tipů:

 • lepší tarify (někdo má 1 web a nechce platit 100Kč měsíc)
 • lepší upozornění na maily (podrobnější info, možnost přímo reagovat na nabídku, změna stavu)
 • automatické nabídky (nabídky na základě typu se automaticky pošlou inzerentům)
 • přehlednost – affiliate je moc schovaný, uživatelé nenajdou změnu hesla
 • na jedné straně jsou inzerenti nespokojení že jim dochází málo poptávek na druhé straně jsou partneři nespokojení že jim nikdo neodepisuje, chyba je asi někde mezi:)

V Praze vyřešeny všechny záležitosti, kamarád pro mě začíná tvořit bannery, takže jsme si ukazovali něco ve Photoshopu a také jsme se dohodli na jedné zakázce pro moji novou spolupráci z oblasti tvorby virálních videoklipů, máte se na co těšit:)

Středa
Dnes jsem na cestě vlakem z Prahy do Olomouce. Večer jsem přespával u kamaráda, který má webové studio webtoad.cz a dělá programátora v Nette a tomuto frameworku docela významě rozumí. Ptal jsem se ho na několik zásad a spíše principů při vývoji projektů, které mi velice pomohly. Na cestu vlakem jsem si zapomněl připravit práci a bez internetu se opravdu špatně pracuje, takže píšu tento příspěvek a sleduju Bergmana. Odpoledne mám v plánu dorazit na 13:00 do coworkingu, nejdříve vyřídím maily. Poté se pustím do vylepšení projektu linkmonitor.cz a přidání několika kampaní (skolafitness.cz, linkmonitor.cz) do dropface u něhož jsme se konečně dohodli a určili si jeho závazné spuštění. Odpoledne budu pak věnovat zkoumání aktuálního stavu, vývoje a ziskovosti projektu Shopia.cz a co by se dalo vylepšit pro zvýšení návštěvnosti. Další práce bude na výzkumu a projektu skolenifitness.cz

Čtvrtek

Dopoledne studium Nette, hlavně práce s routováním a s presistentnímu proměnnými, který mi vyřešili problém s polem filtrů do url. Musím říct že Nette komunita je opravdu geniální a díky tomu má tento český framework velké plus. Dokonce jsem slyšel že Grudl plánuje i globálnější pokrytí tak jsem zvědav, určitě by to projektu mohlo velice pomoct s vývojem pluginů a doplňků. Odpoledne odjezd do Prostějova, to město nevypadá vůbec špatně a nemocnici mají krásnou a moderní, jen ty lidi tam byly trošku nasraní:). Kolem 15:00 jsem nabral přítelkyni na nádraží. Nyní pracuji na svém předsevzetí že každý den udělám alespoň jedno malé vylepšení služby linkmonitor.cz, dnes jich bude o něco více abych si to nadehnal viz facebook nebo twitter. Aktuálně se pouštím do pokračování výzkumu a došla mi nová poptávka na PR článek.

Pátek

Dnes jsem do coworkingu nedorazil, dopoledne jsem po dlouhé době navštívil fitko a práce moc nestihnul. V 13:00 jsem dorazil zpět domů a začal pracovat na článku na affilblogu o novinkách, dále úpravách linkmonitoru, sepisování PR článku a průzkum. Podvečer chci věnovat studiu Nette , řeším už pokročilejší věci jako routování pro více parametrů, vyhazování vyjímek, nebo lepší zabezpečení aplikace. Také se plánuju naučit s Gitem. Dnešní den je takový rozlítaný protože čekám na přítelkyni, abych ji mohl hodit do Hranic.

Výzva

Do komentářů mi napište kam pojedete na dovolenou:)

Shrnutí týdne

 1. Velký kus práce na Linkmonitor.cz
 2. Projekt fitness kurzy
 3. Výzkum moderní metody linkbuildingu
 4. Studium Nette frameworku
 5. Pokračování Dropface.cz
 6. Virální videa

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Tip na dovolenou

  Tak jestli tip na dovolenou, tak doporučuji Algarve = mean waves, super jídlo, pláže a vůbec relax 🙂

 2. Mário Roženský

  Letos jsem si už pořádnou dovolenou vybral, takže budu makat. A stěhovat se :-D.

 3. Pavel

  Já mám namířeno do Tater. Ještě jsem tam nikdy nebyl a moc se těším.

 4. Chalupář

  Tento rok mám prázdniny na kole u nás a v Rakousku. Co plánuješ ty?

 5. Honza

  Taky plánuji týden dovolené na kole, ale jen u nás. A vlastně kousek do Německa.

 6. Jan Schejbal

  Byl jsi už na nějaké dovolené nebo ji teprv plánuješ. Anebo nebudeš mít čas na žádnou dovolenou :-)?

Napsat komentář