2.díl – Jak na affiliate stránku

Tento díl je dalším pokračováním našeho seriálu o tom jak vytvořit zajímavou a úspěšnou affiliate stránku. Ihned na začátku je vhodné si zvolit vhodnou tématiku. V hlavě byste měli mít, ale i srovnaný určitý plán a záměr. Nemusíte vypracovávat sáhlodlouhé elaboráty ale měli byste vědět účel affilwebu a hlavně co od něj očekáváte. Dobré je při tvorbě vašeho 1.affilwebu mít představu o tom jakým směrem se budou ubírat vaše další projekty(návaznost a prolinkování).

1.Výběr tématu

Dlouho jsem přemýšlel jak budu koncipovat tento seriál, jestli budu dávat přímé tipy na zajímavá témata či udělám něco obecnějšího. Nakonec jsem se rozhodl že obě tyto věci nechám na Vás:-), chytře volím affiliate web na téma aukro aukce online. Toto téma je už pro mnohé z Vás nezajímavé a vybrané, já jej ale volím z 2 jednoduchých důvodů. Chci se vyhnout případnému step by step kopírování tohoto seriálu. Druhým důvodem je že se mi taková minisite hodí z důvodu provizí za registrování nových partnerů(mích známých), kteří tam ještě stále nejsou a chtějí abych jim s tím pomohl(krok po kroku).

Při výběru vždy volte tématiku, která je vám blízká a baví Vás. Webu přeci jenom věnujete nějaký čas a nechceme aby byl tvořen s nechutí(jde to poznat). Při volbě tématiky samozřejmě berte ohled na provizní programy a provize. Nebude dávat smysl tvořit affilweb na téma stroje na těžbu černého uhlí, když neexistuje takový provizní program.

Výběr domény

Pro affilweby s kterými to myslím vážně(takže všemi), volím krátkou výstížnou .CZ doménu: www.aukrosvet.cz. Důvod proč nevolím levnější .INFO variantu je ten, že .CZ je na budování značky a seriozního portálu prostě lepší varianta. MFA hodně zkazili pověst .INFO domén, je to škoda, ale je to FAKT! Samozřejmě hraje tady fakt že .INFO domény koupíte za 20Kč zatímco .CZ doménu za 220Kč, z dlouhodobého hlediska se vám ale počáteční investice vrátí. Prodloužení info domény už stojí kolem 150Kč, takže se dostanete na hranici .CZ domén.

Nespornou výhodou .CZ domény je právě serióznost</strong>. Do budoucna budu moci, na úspěšném navštěvovaném affilwebu se zajímavými ranky, prodávat kvalitní zpětné odkazy či bannery, s .CZ doménou to bude určitě jednodušší.

Web

Doménu máme, teď zvolit tu pravou platformu pro tvoření obsahu. Já volím jasně wordpress, nikoho nenutím, ale co se týče zprávy obsahu, pluginů a šablon zdarma, nemá konkurenci.

Já mám web nahozený na svůj dreamhost.com účet během pár okažiků. Vyberte si šablonu dle svého gusta a výsledek může být například takový: www.aukrosvet.cz. Stránka je zatím neupravená v základní verzi, takže se neděste, alespoň půjde pěkně vidět pokrok, který uděláme v dalším díle.

To je pro dnešní díl seriálu o tvorbě affiliate stránky vše. Příště se podíváme na to, jak si takový wordpress pořádně nastavit, začneme pomalu tvořit obsah a také trošku nakousneme propagaci.

Děkuji za pozornost doufám že pro Vás tento úvod nebyl příliš nudný a že vám alespoň něco málo přinesl. Samozřejmě budu velice rád za vaše dotazy a připomínky.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. ondřej

  zdravím opravdu zajímavá stránka jen jsem tu nenašel nic o globalaffiliate webu zajímalo by mě jaký na tento přednastavený systém máte názor. já ho užívám asi půl roku a jsem docela spokojen a myslím že by právě toto mohlo být zmíněným celkovým řešením.

 2. Václav Kovář

  Super. Konečně už se začínají objevovat weby které si na nic nehrají, které neoblbují jak je vše easy. Affiliate snadné je, jen je potřeba něco znát. Čím víc, tím líp! Kdo chce vydělávat jako profesionál, měl by se profesionálně chovat. Vypadá úžasně když je na freewebu dvoustránková prezentace jednoho affiliate vydávána za portál pracovních příležitostí.
  U Globalaffiliate stojí za zmínku snad jen to, že tyto klonované weby jsou celkem k ničemu. Podobný web na vlastní doméně si může udělat každý za cenu jen o pár korun vyšší. Díky doméně bude vypadat profesionálněji.

 3. admin

  Ke global affiliate se urcite jeste dostanem, diky za tip. Urcite mu venuji alespon jeden clanecek.

 4. Andre

  Václav Kovář: A proč takový oblbující web sám propagujete?

 5. Andre

  @Václav Kovář: Omlouvám se, pokud jsem Vás urazil. Ale web, který propagujete v podpisu je ukázkový příklad. Rychlé peníze, práce doma. Malá investice a velké peníze. Nebo se mi ten web tak alespoň jeví, protože jsem se kdysi samozřejmě o práci doma zajímal a je lehké to prokouknout.

 6. Václav Kovář

  @Andre: Neurazil. Netajím se tím, že affiliate je svým způsobem ideální. Bohužel málokdo je schopný rozlišovat. Psal jsem o Global affiliate, můj web s Global affiliate nic společného nemá, což by mohl na první pohled poznat každý. Ukažte mě jediný web, který nabízí práci na netu. Práci, která nebude affiliate a kterou bude schopný pochopit i úplný začátečník. Nemyslím tím specializované weby grafiků, překladatelů…

Napsat komentář