2. týden v Coworking Olomouc

Mám za sebou první týden docházky do Coworking centra v Olomouci a chci se svámi podělit o zážitky a o tom proč sem budu docházet a pracovat i nadále.

V Olomouci bydlím s přítelkyní od října a ze začátku změna prostředí napomohla vyšší produktivitě. Nicméně po pár měsících kdy jsem vstal z postele a šel si sednout ke stolu v teplácích a minimální motivací něco dělat, jsem se rozhodl, že bude lepší vyhledat pro práci specializovaněší prostory a mít možnost hovořit s lidmi z branže reálně a ne pouze online a po telefonu. V prosinci jsem se sešel s Honzou Linhartem a ten mi ukázal velice příjemné prostory jeho Coworking Centra v Olomouci. Viz předchozí článek.

Po týdnu docházky musím říct že docházení sem rozhodně pomáhá mé motivaci. Z domu pracuju stále občas dopoledne, když nejdu sportovat. Ale mé obvyklé odpolední nadšení pro práci bylo na bodu mrazu. Když ale zajedu do coworkingu mám najednou novou šťávu a chuť dělat a můžu pokračovat i v činnostech, které zrovna nemiluji.

Obrovskou výhodou je možnost komunikace s ostatními lidmi z IT podnikání. Jednou do týdne se tu všichni sejdeme v zasedačce a řešíme co nás trápí na našich projektech, zaznívají tu zajímavé názory a rady.

Dostali jsme také geniální nápad streamovat dění v coworkingu pomocí pojízdního robota na webkameru, ale nevím zda to klapne:-D.

V případě že jste z Olomouce přijďte se na nás podívat v akci:-), nejdřív ale kontaktujte Honzu na mail: [email protected], nebo telefon: 604 539 064.

A co vy čtenáři affilblogu, makáte z kaceláře, nebo domu?

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. LukasP

  Tak já jedu bohužel v županu a teplácích. Snažil jsem se nalákat lidi z mého okolí, ale každý dal raději přednost klasickému zaměstnání.

  Co centra si nosíš vlastní noťas, nebo jak řešít potřebné programy, faktury a soubory v kompu? Máš to někde nasdílené? Řesším teď kleknutí notebooku a přesun všeho na stolní starej počítač než se notebook opraví je příšernej. Naštěstí jsem měl vše potřebné na externím disku, ale je to vopruz.

 2. Martin

  Ahoj, to já jsem pracoval asi dva roky z domova a už můžu říci, že to není ideální, člověk úplně ztratí kontakt s okolním světem, teď jsem klasickej zaměstnanec a taky to není ideální, zase trčet v práci 8 hodin mě fakt nebaví.

  Ideální by bylo něco mezi 🙂

 3. Holina

  Potvrzuji, dělal jsem z domova 2 roky a nikdy více. Nejdřív káva, pak něco k snědku, teď si dám ještě film a hned se do toho pustim… Disciplína mínus. Ale nejsem si jist jestli bych udělal více, kdyby kolem mě šuměli další pracovníci. Nerozptyluje to? Kolik se vás tam takto sejde v jednu chvíli?

  • admin

   JJ tak jsem to měl taky, je dost těžké se namotivovat a uržet pozornost při práci když je tolik prokrastinačních možností:)
   Zatím je nás tam pár a jsou to většinou hodně klidní lidé, takže žádné rozptýlení. Naopak to rozptýlení často přijde ve vhodnou chvíli kdy si potřebuju odpočinout od práce pokecáme s ararem o projektech a hned se zas lépe pracuje.
   V jednu chvíli jsme tam 2 nebo třeba i 8, ale jsou tam 3 místnosti takže se to rozptýlí.

 4. Marec

  No mě to z domu jde v pohodě… rozdělím čas na teď delám a teď nedělám a je to…
  v kanclu mě to vždycky svádí víc kecat s lidma než dělat, to se doma nepřihodí 🙂

 5. Musilda

  Právě protože pracuji z domu a vím, že když si jednou povolím, vstávám každé ráno v 5:45 a od šesti dělám. Když už mne to odpoledne nebaví, tak se na to klidně vykašlu, protože už mám hotovo. Ale kdybych si povolil hodinku spánku navíc, tak za chvíli vstávám v deset. I když někdy tu hodinu proklínám 🙂

 6. vaclav

  Osobně zatím pracuji z domu , a nedělá mi to nějaké větší problémy.

Napsat komentář