3. týden v coworkingu

Na základě výzvy mého kamaráda, budu psát takovou malou reality show o tom co v coworkingu za týden udělám a celkově co se tady odehrává. Doufám že se vám seriál bude líbit, důvodem jeho tvorby je také informace pro mně samotného co za ten týden stihnu odpracovat a co proflákat:).

Pondělí

Půjčil jsem si knížku Štěstí doručeno z knihovničky coworking centra, jelikož jsem dočetl život Steva Jobse. Sám pro sebe jsem si určil že budu vždy číst nějákou knihu a díky docela rozsáhle Ararově zbírce mám co dělat:). Arar mě upozornil že nás čeká další přírůstek do kanclu tak uvidíme co z toho bude, mohli bychom tu být už 4 + honzův tým 4 lidí.  Zapracoval jsem na firemních webech lemony.cz (přidal informaci o naši iOs divizi), dále jsem upravil dropface.cz stránku tak aby byla více reprezentativní a začínám pracovat na firemní stránce naší iOs divize lemonyapps.com, naší první vlaštovkou bude agregátor slev Kuponia. Dále jsem zjistil že můj známý deliq má vedle egifts.cz i další zajímavý e-shop trikator.cz a sídlí nedaleko coworkingu na dolním náměstí. Narazil jsem na ten e-shop náhodou při hledání zábavného party trika pro mého kamaráda, který má v pátek narozeniny.

Na affilblog jsem také implementoval newsletter, takže se neváhejte přihlásit k odběru. Budu vás čas od času zásobit pikantními informacemi z oblasti affiliate, které veřejně na blogu nemůžu roztrubovat.

Úterý

Provedl jsem aktualizaci operačního systému na svém Macbook Pro ze Snow Leopard na Lion, popravdě musím říct že mě docela šokovalo jak dlouho to trvalo (celou noc). Možná jsem stahoval 4GB dmg instalačky z pomalého serveru, ale bylo to fakt extrémně zdlouhavé a následná migrace aplikace iMail byla také docela časově náročná. Nicméně už vše běží jak má a zatím velká spokojenost. Migraci jsem musel provést také kvůli instalaci nového vývojového prostředí xCode ve kterém vyvíjíme iPhone/iPad aplikace. O průběhu vás budu ještě informovat. Pracoval jsem převážně na novém firemním webu lemonyapps.com. Od arara jsem dostal DVD Hranice Života, který spolu s dalšími 300 koupil v Datardu za 1Kč (tomu říkám nákup:-D).

Středa

Dnes jsem navštívil deliqa v jeho novém kanclu na dolním náměstí v Olomouci. Pro kámoše na narozeniny jsem jedno vzal. Nabízí i partnerský program s velice zajímavou provizí 15%. Makal jsem část dne na diplomce a hrál jsem si s parsováním textu z wikipedie. Výsledkem  by měl být zajímavý agregátor nabídek který bude nabídky obohacovat obrázky z google images, text z wiki, youtube widea, zajímavé akce z last.fm nebo zajímavé místa v okolí nabídky z foursquare.

V další části pracovní doby jsem zpracovával nabídku pro zájemce iPhone/iPad aplikace pro slevové servery, agregátory nebo třeba e-shopy, kterou připravujeme a přístí tyden by mohla spatřit světlo světa.

Čtvrtek

Tento den jsem dorazil do coworkingu o něco později a měl jsem co dohánět, ale díky časovému presu jsem drobnosti stihl velice rychle a poté jsem se mohl věnovat některým mým projektům, které jsem nechal chvíli ležet (jak to mám ve zvyku) a poté se k nim vracím. Na dnešek byla naplánovaná schůze na které jsme probírali problémy co nás aktuálně trápí v coworking komunitě a jakým směrem do budoucna směřovat.

Také jsem si uvědomil že je asi období, kdy je nejlepší někam vycestovat, Mário je v austrálii, Tom Čupr v USA, Meisy zase v Thajsku, Fandor v Brazílii atd atd.. Tak se ptám plánujete někam vycestovat případně se na nějáký čas přestěhovat?

Pátek

Pátek byl velice chaotický den, tvořil jsem narozeninové video a zašel se ostříhat takže jsem se do coworkingu dostal až kolem 2 hodin, ale překvapil mě Arar že tu byl, prohodili jsme řeč a já se pustil do restů pro klienty. Poté jsem se konečně dostal k vlastním věcem a udělal jsem takový pěkný návod jak vybudovat linky pro jakýkoliv webový projekt. Chcete-li zvýšit ranky, návštěvnost a konverze rozhodně se bude takový seznam ověřených rad hodit. Původně jsem tento návod vypracoval vypracoval pro svého linkbuildera ať ví jak má postupovat a já mám jistotu že práci kterou odvede bude mít výsledky, ale když už jej mám tak mi přijde škoda se o něj nepodělit.

Pokud máte zájem přihlašte se pomocí níže uvedeného formuláře k newsletteru a v doručovacím mailu vám dorazí také link na tento PDF dokument. Tento newsletter chci používat pro zasílaní takových zakulisních novinek a informací které zde veřejně nemůžu publikovat. Možnost přihlášeni naleznete v pravém sloupci nahoře.

Dnešní den už bohužel nic nestíhám, večer nás čeká oslava takže přeji pěkný víkend a ať se daří. Doufám že to někdo dočetl až sem:), pokud jo budu moc rád za váš komentář, který mě bude motivovat k pravidelnému sepisovaní týdeního reportu.

Také jsem upravil níže uvedený formulář na komenáře aby bylo jednoduší vložit komentář, pokud nechcete nic psát budu rád když alespoň kliknete na facebook LIKE ať vím:)

 

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Radek

  Díky za tip ohledně toho Trickatoru, affil vypadá dobře a konečně využiju moji “tričkovou” doménu, kterou si tak “cením” 🙂

 2. deliq

  Pěkný report, určitě piš dál. Příští týden si tu rád přečtu, že jsme spolu šli na oběd 😀
  PS: Díky za zmínku o Trikátoru 🙂

 3. Mário Roženský

  Paráda, to je dobře, že se daří být produktivní. Taky bych bral nějaký coworking, ale v Pardubicích nic není:(.

 4. Martin Mates

  Pěkný! Vidím, že je chuť do práce, jen tak dál! 🙂

 5. Martin

  Na LIKE kliknout “nemůžu”, tak chci povzbudit alespoň komentářem, aby si vydržel se psaním reportů. Je to velmi zajímavé čtení!
  Také mě tvůj post přivedl na myšlenku, že kdybych si podobný soupis činností sepsal také, tak bych zjistil jaký jsem flákač a raději se nyní nedívám “vlevo vpravo” a makám:-)
  Děkuji!

 6. Richard

  Můžu se zeptat, co používáš za software na newsletter? Díky 🙂

Napsat komentář