4. týden v coworkingu

A je tu další díl reality show o coworkingu, přeji příjemné nedělní počtení.

Víkend

Víkend jsem nebyl v coworkingu ale musím se podělit o to, jak mě vytočilo hacknutí několika webů na wordpressu které hostuji u wedosu. Wedos mě docela překvapil tím že odpojil kompletně všechny weby, to by nebylo tak hrozné, ale trošku mě mrzelo jak se chová technická podpora. Nejdříve řekli že si mám weby opravit, nj ale jak chcete opravit 40 wordpress webů když netušíte co to bylo za útok ani jaké weby byly infikovány. Pokud jsem chtěl podrobnější info tak mi řekli že takové informace nelogují. Se zálohou to bylo taky špatné protože mě upozornili že mají pouze zálohu z pátku a tu že mi tam nedají, jelikož je možné, že už v pátek byly weby infikované. Takže jejich rada zněla kompletně smazat weby nainstalovat nové instalace wordpressu všude. Nakonec jsem vyhrabal vlastní 4 měsíce starou zálohu a tu nahrál (to mě zachránilo). Ponaučení? Zálohujte si svá data raději sami a nespoléhejte se na vstřícnost hostingu (žádného). Nicméně musím říct že jsem z wedosem i přes tuto zkušenost velice spokojený, informovali mě ihned o odstávce na telefon, nakonec jsem sám mohl situaci vyřešit za cca 10 hodin a vše je ok. Cenově a výkonostně nenajdete lepší hosting než wedos.

Pondělí

Dojel jsem do coworkingu něco kolem 13:30, do 15:00 jsem řešil resty pro klienty, pomalu mě to začíná deprimovat a nejraději bych tyto práce úplně eliminoval, pracuji na tom. Teď mě čeká nějaké vyřizování mailů, domluvili jsem oběd v Taboo s Ararem a Deliqem. O víkendu jsem se dostal k zajímavému projektu emailové akademie, která má i vlastní provizní program (2300Kč/lead). Doporučuju zkouknout. Asi bych také měl začít pracovat z emaily ve větší míře, zatím používám pouze plugin ve wordpressu, přemýšlím nad něčím inteligentnějším. Od 16:00 jsem pracoval na diplomové práci a dost jsem s ní pohnul. Pomalu se chystám se na druhou část, kdy budu zpracovávat lingvisticky přirozený jazyk (popisky, názvy) a vytahovat z nich podstatné informace pro další použití do dotazů na API.

Úterý

Úterý bylo celkem produktivní co se týče práce, ale ne co se týče peněz (práce pro klienty). Odpoledne  jsem se konečně po delší době zaměřil na vývoj vlastních webů a aktualizaci starších verzí wordpresu.

Zapracoval jsem na zjednodušení některých podstatných funkcí v linkmonitor.cz a připravujeme prezentační video. Celkově jsem dost přemýšlel na to jakým směrem touto službou jít a vyšlo mi z toho, že bych z něj rád vytvořil největší inzertní tržiště u nás pokrývající všechny možnosti inzerce (odkazy, pr články, bannery, facebook reklama, placené tweety) kde nebudou žádné provize z prodeje a systém nebude figurovat jako prostředník. Už mám rozpracovaný koncept (postupně vám budu představovat nové funkce) a změny budeme postupně implementovat. Rád bych vás vyzval touto cestou pokud se zabýváte prodejem inzerce k registraci na linkmonitor.cz a vyzkoušení funkcí. Je to zdarma tak proč tomu nedát šanci? 

Středa

Dnes jsem v coworkingu sám, práce ale jde nějak dobře od ruky. Pracoval jsem na jednom svém projektu o nábytku bytový magazín a posunul jsem ho trošku na vyšší úroveň, ještě ho nějakou dobu budu šperkovat až s ním budu spokojen ale za 1 den je to dobrý výsledek a posun ku předu. Pokud máte podobný web a rádi byste vyměnily odkazy nebo PR články budu rád když mě kontaktujete na [email protected] Dále jsem se od kolegy programátora, který usilovně finišuje naši první iPhone aplikaci agregátoru slev, dostal echo že našel velice zajímavý framework pro vývoj 2D aplikací a her a musím říct že vypadá velice slibně (využijeme pro naši další aplikaci). Já jsem včera narazil na 3D framework ve kterém vyvíjí třeba česká herní špička pro iOs MadfingerGames (viz nový Forbes), ale to je na nás ze začátku příliš velké sousto. V poslední části dnešního dne pracuji na diplomové práci kde jsem vylepšil a zpřehlednil zobrazovaní nabídek na mapě  o vývoji vás budu ještě informovat, během příštího týdne bych mohl vypustit na web první betu. Navíc jsem vytvořil jeden XML feed zobrazující nabídku více než 150 slevových serverů, jelikož jsem nebyl schopen dostat tento feed ani od rivalu ani od paylo i když byl pro potřeby diplomové práce. Přístup na tento aktualizovaný XML feed rád poskytnu komukoliv pro jeho použití do svých systémů, nemusíte se bát nejsou tám mé reflinky. Pokud o něj do budoucna máte zájem napište mi do komentáře, já vám dám vědět až to bude aktuální.

Čtvrtek

Dnes jsem dorazil do coworkingu dříve, jelikož je toho na pořadu dne více, na oběd jdem s Ararem a Deliqem do zmiňované restaurace Taboo. Začátek pracovního dne začíná standardně vyřízením mailů a úpravy některých importů pro klienty. Dopoledne jsem ještě stihnul mrknout na druhé video email academy. Oběd v Taboo proběhl dobře, nakonec jsme byli 4 (já, arar, deliq a tomáš), ale dlouhá čekací doba nás příměla k tomu, že přístě (příští úterý) zajdem o dům dál do Tibetské restaurace, kterou mám velice rád. Myšlenka obědu byla:

Když děláš více věcí naráz, žádnou neděláš pořádně, a když neděláš žádnou tak ji děláš perfektně. (nebo tak nějak:-D).

Trikator díky obědu přišel o 2 objednávky, ale kluci nám slíbili že zákaznicím to vynahradí jak jen budou moct. Jak to nakonec dopadlo Deliqu (komentář)?

Pátek

Dnes příchod do coworkignu na 13:00 v 17:00 musím mizet takže se pokusím stihnout co nejvíce věcí. První hodinka jako obvykle řešení klientských záležitostí. Poté nový projekt na subdoméně affilblogu který vám představím příští týden, bude se jednat o přehledný katalog, zatím nepovím čeho, ale těm bystřejším to určitě dojde:-).

Shrnutí týdne

Co mi tento týden přinesl? To budu sumarizovat vždy v konečném shrnutí bodovitě a přehledně ať vím kam jsem se posunul (řazeno sestupně dle důležitosti):

 1. návrh konceptu budoucího rozvoje služby linkmonitor.cz (pro mě)
 2. zapojení e-shopů do affil.dropface.cz (už nám chybí vyřešit 2-3)
 3. velký kus práce na diplomce
 4. developing vlastních projektů (magazínů)
Opět budu rád za vaše komentáře, které mě motivují k psaní této reality show. Pokud nejste přihlášen k odběru novinek tak to napravte tento týden jsem poslal první zajímavost. Navíc dostanete obratem PDF manuál s nejlepšími tipy pro linkbuilding (formulář v pravo nahoře). Na mail vám nebudu posílat spam ani automaticky generované zprávy o nových článcích na blogu. Tento manuál postupně vylepšuju.

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Richard

  Nefunguje lemonyapps.com, nevím jestli o tom víš…

 2. Krokodýl Dundé

  Mě jede taky, a tenhle přehled se mi líbil.

 3. Jirka

  Docela by mne zajímalo co děláš dopoledne? Pracuješ dlouho do noci a dopoledne prospíš, když jezdíš do coworkingu v odpoledních hodinách? Já s tím docela bojuji, snažím se každý den z postele hned jet do kanceláře. Každý den se to, ale bohužel nepovede…

 4. deliq

  Opožděně reaguju na ultrakrutou reality show by Frances. Zákaznicím jsme to jak se patří vynahradili a tento týden od nás odcházeli velice spokojené.. 😀
  Na odesílání emailů se nám v trikátoru zatím dost osvědčil mailchimp.com.

Napsat komentář