5.díl – Jak na affiliate stránku

V dnešním dílu tvorby affiliate portálu se budeme zabývat pokročilejšími metodami marketingu. Minulý článek mě překvapil mnoha požadavky na seznam katalogů. Dnes jsem ještě zaslal seznam posledním lidem, snad jsem na nikoho nezapomněl. Byl to takový můj malý průzkum kdo affilblog čte.

Dále se mi ozvali lidé, kteří podle návodu postupují a vyvíjejí své affiliate stránky. Velice mě to potěšilo a musím uznat že vaše stránky mají velice dobrou kvalitu a nejedná se o žádné rychlokvaškové MFAčka. Nyní se ale pustím do hlavního tématu dnešního článku.

Commenting

Toto je velice dobrá metoda získání kvalitních zpětných odkazů a nových návštěvníků. Commenting je komentování článků či recenzí tématicky podobných webů. Nemyslím tím nesmyslné zhovadilosti typu: “to je super článek!”, ale kvalitní a konstruktivní reakce řešící problém a zaujímající nějaký postoj. U komentářů se dá vložit url vašeho webu a tím získáte zpětný odkaz. Takže v případě že bych chtěl využít metodu commentingu na www.aukrosvet.cz, mohl bych využít například tématického článku na lupě, živě či technických magazínech, které řeší problematiku online aukcí. Postup je jednoduchý do googlu napíšete klíčové slovo vašeho webu a projíždíte články:-).

Podpisy na fórech

Abych zbytečně obecně nepopisoval tuto metodu propagace webu, uvedeme si rovnou příklad. Na webtrhu, který je tématicky spojen z naší affiliate stránkou ( internet ) je možnost vkládání podpisů pod vaše příspěvky. Je to opravdu mocná zbraň při propagaci čehokoliv (web, služby, článek, vaše aukce) během pár okamžiků můžete mít tisíce zpětných odkazů na váš web. Na druhou stranu, mnoho lidí tento typ propagace odsuzuje jelikož odkazy jsou získány naráz a mohou být následně opět smazány. Já jsem zastáncem toho názoru, že si s tím dnešní vyhledávače poradí a navíc se o webu dozví i lidi z webtrhu. Jaký máte názor vy? Komentujte:-).

Sociální sítě

Nepodceňujte sociální sítě typu facebook, twitter apod… Je to reklama zdarma a taková facebook skupina vás nic nestojí. Navíc je skvělé, že si lidé mohou připíchnout váš web na profil (pokud je informačně hodnotný) a dozví se to tak bez jakékoliv proagace obrovské množství lidí. Už párkrát mě mile překvapil obrovský nárůst návštěvníků, díky sdílení linku na profilu. Obvykle se jedná o jednorázový boost návstěvníků, ale určité procento si jich udržíte a pokud máte facebook skupinu a on se do ní přidá máte ho v hrsti:).

Linkovací služby

A nyní třešnička na dortu. V podstatě top nástrojem, o kterém se příliš nemluví, jak pro seo, tak pro přísun cílených návštěvníků jsou linkovací služby. Mám ověřené že SEO efekt je opravdu vysoký a přitom stačí tak málo a je to naprosto zdarma! Vložení odkazu na článek vám zabere ještě mnohem méně času než PR článek. Vkládejte vždy do těchto služeb:

 • linkuj.cz
 • topclanky.cz
 • jagg.cz
 • vybrali.sme.sk

V případě že ještě někoho napadnou další služby s dobrým efektem podělte se o ně v komentářích. Určitě nezapomeňte poslat link svým kamarádům, aby vám trošku pomohli ale nepřehánějte to:-). Také nezapomeňte nainstalovat a aktivovat a nastavit pluginy Sociable a České a slovenské linkovací služby ve vašem wordpressu.

Všechno tohle jsou drobnosti, které určují hranici úspěchu. Mnoho lidí tyto drobnosti zanedbává a pak se diví že jejich portály nejsou úspěšné a vydělávají málo peněz. V příštím dílu se ohlédneme za tím co jsme zatím vytvořili. Zkusíme zapracovat na monetizaci (online i offline) a nahlédneme trošku hlouběji do této problematiky. Pokud vás cokoliv napadá ohledně našeho vytvářeného affiliate portálu, nebo s něčím nesouhlasíte uvítám vaše postřehy v komentářích. Doufám že pro vás dnešní povídání bylo poučné a dozvěděli jste se nové zajímavé informace.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. TGhoul

  Díky za seznam katalogů.

  K podpisu na fóru: sílu seo jsem nijak nezkoumal, ale divím se, kolik dokáže z jednoho příspěvku příjít návšetěvníků. V diskusích nejsem aktivní, ale když už na WT něco napíšu, dokáže přijít třeba 10 lidí z jednoho příspěvku na mé portfolio (1 ze 3 odkazů v profilu), to se mi zdá dost..

 2. vB

  Díky podpisům na diskusních fórech jsem v minulosti objevil hodně zajímavých stránek. Mám dojem, že i tento blog 🙂 Linkovacím službám jsem nepříkládal takovou váhu o jaké se tu píše, takže díky za tip, budu muset vyzkoušet.

 3. admin

  @TGhoul: JJ souhlas, dost to pomáhá
  @vB: Podpisy dost využívám a lidem se blog dostane do povědomí i když třeba na článek nekliknou, mám to jako rss výstup pod profilovou fotografií to je skvělá funkcionalita webtrhu. Linkovací služby určitě vyzkoušej. Díky za komentáře

 4. LuŠtěLák BigLebowski

  Linkovací služby a komentáře jsou ale většinou s nofollow. Na Facebooku to platí tuším taky, i když se to dá obejít…

 5. vB

  Vyzkoušel jsem tedy zmíněné linkovací služby pro pár článků o módě a kosmetice a výsledek mě samotného překvapil! linkuj.cz a vybrali.sme.sk všechny články smazalo a jagg.cz zrušil účet bez oznámení. U jediného vybrali.sme.sk bych to pochopil, ale když vidím jaký junk nemaže linkuj a jagg, tak mám skoro zkažený den. Ne, nebojte se, nemám – topclanky.cz se ještě drží 🙂

 6. map001

  Dobrý den,

  super serie článků, díky !
  Taky bych mimochodem poprosil o kontakt na člověka s registracemi do katalogů.

  Ale hlavně bych se rád zeptal, zda seriál bude pokračovat. Něco mi asi uniklo, web jede, jak to vypadá s návštěvností, ale hlavně na čem to vlastně vydělává? Poskytuje aukro nějaký affil program nebo jak?

 7. admin

  map001 zkus toto: seznamkatalogu.cz
  Jinak pokracovani nejspis nebude, web jsem prodal za docela slusnou castku jelikoz jsem dostal nabidku cili podrobnejsi statistiky podat nemuzu. Nicmene web od pocatku nebyl urcen k masivnimu vydelku, chtel jsem spise na timto webu nastinit jak by se to melo delat v nekonkurencnich tematech. V pripade ze hledas nejake pokracovani zkus blog owww.cz kde jsou take zajimave tipy.

Napsat komentář