5. týden v coworkingu

Další díl reality show o coworkingu v Olomouci.

Pondělí

Dnes jsem dorazil do coworkingu na 14:00, bohužel jsem se minul s novým kolegou (Ondrou) v coworkingu tak snad ho zítra potkám. 30min jsem řešil klientské záležitosti a potom se pustil do projektu katalogů affiliate programů. S Ararem jsem si na zítřek zamluvili dopoledne squash (nikdy ho nehrál). Honza asi chce také trošku sportovat a vzal si ze mě příklad:). Poté jsme se asi hodinu bavili nad novým směrem služby linkmonitor, už se pracuje na důležitém rozšíření. Každopádně jako jeden z nejpodstatnějších (nejtežších) prvků bude přimět majitele webových stránek k zapojení do systému a vybudování širší inzertní základny (aktuálně je v systému 500 webů, cíl 1500 do 2 měsíců). Jako další část dne jsem se věnoval developingu webu zaměřeného na outdoor a army, je to takový mezistav kdy ještě čekám na dodání článků a indexaci webu. Od 17:00-18:00 mám  obvykle čas vyhrazen na diplomové práci, kde se věnuji importním skriptům z různých datových souborů (slevové agregátory, travel xml affily apod…). Stále sháním nějaký zajímavý zdroj kulturních akcí (zatím mám pouze api last.fm ale zde se mi nedaří dostat kompletní 1 výpis musí se to dělat po městech).

Úterý

Dopoledne squash v Ararem, myslím že si Honza dobře zaběhal:). Oběd v Tibetské restauraci v Deliqem a Tomášem z Trikátor.cz. Probrali jsme spoustu věcí, já si vylil srdce s linkmonitorem, arar zase se super tajným projektem, poradili jsme klukům že by bylo lepší využívat sofistikovanější platformu pro affiliate, něž tu kterou aktuálně mají. Řeč na chvíli sklouzla k doménám a Arar zaperlil se zajímavým nápadem že objedná doménu JsemBlbaKravaANemamCoNaPraciVNic.cz a že ji nechá expirovat a počká si na telefonát od operátorky NICu:-D. Po cestě z města se Arar rozpovídal o svém zajímavém koníčku, ta myšlenka se mi moc líbí, takové novodobé objevování pokladů.

Kolem 13:30 jsem se konečne dostal k práci. V coworkingu vítám nového člena Ondru, konečně jsem se s ním potkal. Vyřídil jsem urgentní věci behem 30min. Od 14:00 jsem se pustil do drobných úprav webu o outdooru (tvorba banneru, nasazení skliku apod). Nyní pracuju na katalogu affilů a eshopů s přeposíláním objednávek, dnes už se mi to bohužel nepovede spustit ještě mám v plánu vložit cca 30 provizních programů celkový počet tak bude něco přes 100 programů v systému, které jsou aktivní a funkční.

Nový kolega sedí za mnou a věnuje se tvorbě komunitního portálu okruhari.cz a tvoří weby v joomle.

Středa

Příjezd na 13:00 do coworkingu, kde nikdo není. Ararova firma pracuje z domu:). Do 14:00 se snažím vyřešit všechny klientské záležitosti a pak je v plánu konečně spustit affiliate katalog a udělat drobnou propagaci (affilblog, webtrh, twitter, facebook, affilaci apod…). Dnes byly provedeny drobné změny ve službě linkmonitor a konečně začínám připravovat promo video popisující funkce systému. Dnes vyšel nový díl video kurzu email academy tak se mrkněte. Konečně se mi přesně v 16:20 podařilo dodělat a zpropagovat nový projekt katalog partnerských programů. Nyní už nezbývá mnoho času jelikož potřebuju odjet v 17:00 domů večer jdu na ochutnávku Japonských jídel. Ve zbývajícím času jdu hledat nového člověka na linkbuilding projektů (ten stávající se neosvědčil). Nakonec jsem jednoho našel a začal s ním spolupráci.

Čtvrtek

Byl jsem mimo coworking na cestě do Prahy, kterou absolvuji cca 1x měsíčně. Mám vyřizování ve firmě Lemony, kde se sejdeme proberem na čem budeme v následujícím měsíci dělat a na co se zaměřit. Poté jsem byl domluvený na schůzce ohledně diplomky, zatím jde vše hladce a příští týden nahodím aktuální verzi online. Navíc zájemcům poskytnu přístup k univerzálnímu xml feedu slevových nabídek a serverů. V poslední části dne jsem byl na přednášce kvůli poslednímu předmětu který musím v rámci magisterského studia na FITu absolvovat. Cestování 6 hodin vlakem, 2hodiny po Praze metrem a zbytek drobná práce všeho druhu. To na Praze nemám rád, tu neproduktivitu! Přitom jsem vstal v 6 ráno a do postele se dostal ve 23:00.

Pátek

Do coworkingu jsem nakonec nedorazil, cestování předchozí den mě zničilo na tolik že jsem měl co dělat abych se dopoledne vůbec postavil na nohy. Nicméně den začal pěkně, zjistil jsem že zápisy v katalogu affiliate programů přibývají dobrým tempem, tento den také startuje placený vstup do EmailAcademy.cz během 1,5 rozdal David 200 tisíc na provizích.

Shrnutí týdne

 1. spuštění katalogu partnerských programů
 2. finalizování první iPhone aplikace a založení developerského účtu
 3. 8 aktivních kampaní v affil.dropface.cz a dolaďování spolupráce
 4. developing webu o outdooru
 5. technické dolaďování diplomové práce
 6. zadání nových úprav na linkmonitor.cz a příprava systému na videoprezentaci
Opět budu rád za vaše komentáře, které mě motivují k psaní této reality show. Pokud nejste přihlášen k odběru novinek tak to napravte tento týden jsem poslal první zajímavost. Navíc dostanete obratem PDF manuál s nejlepšími tipy pro linkbuilding (formulář v pravo nahoře).
Co vy jak jste tento týden využili a co jste dokázali?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. LukasP

  Ahoj,

  koukám, že používáš umístění skliku po 2-3 odstavci. Jak se to osvědčilo v konverzích? Pohybují se v řádu vyšších jednotek, nižších či dvouciferných? Orientačně samozřejmě

  • admin

   Tady je to težké zatím měřit (malý vzorek) ale ten sklik uprostřed článku mám prostě rád. Ale vždy jde o odhadnutí kvality webu a to jak moc lidi čtou takže ten sklik u slabších webů dám hned na začátek článku, u středne dobrých článků do středu a u profi na konec:)

Napsat komentář