6. týden v coworkingu

Další díl reality show začátek týdne byl ponurý, ale konec se zlepšil:). Přeji příjemné nedělní čtení.

Pondělí

Příchod na 13:00 vyřizování drobností do 14:00. V další části pracovní doby upravuju katalog partnerských programů tak aby byl přehlednější a intuitivnější.Zjednodušil uživatelské reakce k affilům,přidal info o nových affilech na mail, dodělal štítky  XML a přeposílání objednávek. V další fázi dne jsem pracoval na dalších projektech a magazínech. Dnes, ale nemám den, omylem jsem si smazal šablonu jednoho svého magazínu a nahození zálohy stojí na wedosu 600 Kč. Myslel jsem, že už nemůže být hůř, ale inteligentně jsem si nezaregistroval doménu pro svou diplomku, kterou jsem měl už dávno rozmyšlenou a dokonce jsem udělal už i logo samozřejme si ho nějaka paní musela minulý týden zaregistrovat. Fakt bych si za to nafackoval! Teď mě nenapadá žádná jiná lepší. Hlavně že mám v TODO listu zaregistrovat doménu mapanabidek.cz a nahodit web (OMG).

Úterý

Poklidnější den, dopolední vyřizování mailů z domu, oběd s Deliqem a Tomášem v restauraci u Kapucínů, kde proběhla debata a prodeji eGifts.cz (lidé přihlášení k odběru novinek ví podrobnosti o prodeji) a domluvili jsme společné sportovní aktivity. Poté Ararovi představili svou skladokancelář, balení triček probíhalo ve velkém tempu. Odpoledne úpravy webů tvorba promo videa pro linkmonitor a sepisování diplomové práce. Dnes toho nemám moc na srdci venku je docela pěkně a já jsem celkově už od včerejška dost utlumený a nasraný. Docela dost jsem sepsal textu pro diplomovou práci na subdoméně jsem prozatím přesunul diplomovou práci k nahlédnutí. Bohužel doména mi byla přebrána tak přemýšlím nad jinou lepší, ale nic mě nenapadá, divný den.

Středa

Dorazil jsem na 13:00 nějáké vyžitování mailů a řešky s developerským účtem u Apple. Musím říct že celý proces zakládání účtu je neuvětitelně zhlouhavý a nepřehledný, navíc mi nejte účet potvrdit, jelikož se jim nepodařilo ověřit mou identitu přes kreditku, grrr. Aplikace je téměř připravena a zaseknem se na takovýchto byrokratických sračičkách. Náhled ikonky zde. V 14:00 jsem se pustil do vzájemného linkbuildingu IT projektů. Upravena úvodní stránka linkmonitor.cz a přidáno video. Pokud byste zablogovali o této službě na svém webu budu velice rád a dostane odkaz z úvodní stránky linkmonitor.cz (PR2, SR2). Hlavní cíl je dostat do sítě 2000 webů abych mohl oslovit velké inzertní firmy jako Ataxo, H1 a Acomware pro využití tohoto systémů.

Čtvrtek

Příchod na 13:00. Rozeslání newsletteru lidem přihlášeným k odběru zajímavostí. Dále jsem řešil developerský účet pro Apple, který se mi opět ani na podruhé nepodařilo vytvořit. Problém je v identifikaci naší firemní karty. Nevím zda má Apple problém s diakritikou, ale prostě není schopen nás jako firmu ověřit. Dostal jsem se po delší době k webu který tvořím s kolegou Jak ušetřit. Kamarád pracuje v ING , navrhl jsem koncept webu viz kategorie. Bude se jednat o užitečný zdroj informací, žádné MFA a plky plné keywordů, chci aby z toho vzniklo něco ve stylu menšího bratříčka bankovnipoplatky.com. Zatím je to v plenkách, ale věřím že to bude zajímavé.

Obepisoval jsem SEO agentury s informací o budoucím vývoji trhu inzerce na linkmonitor.cz, zatím pozitivní reakce, mě přesvědčují o tom, že něco takového tu chybí a mohlo by to být prospěšné jako pro SEO agentury a kohokoliv kdo nakupuje internetovou inzerci tak pro samotné majitele webů, kteří mohou očekávat zajímavé poptávky cílené přesně na jejich web (WIN WIN situace). Poté jsem pročítal meteriál o NLP (zpracování přirozeného jazyka) a sepisoval nějaký text do DP (diplomové práce).

Pátek

Tento den by se dal nazvat, dnem auta. Měnil jsem povinné ručení z Triglav na ČSOB (úspora 500Kč), výměna pneumatik a přezuto na letní elektrony, umývání auta z venku i ze vnitř. Večer se u kamaráda na vsi jela Valaška (Valašská rally), takže také zajímavý automobilový zážitek.

V pátek jsem nebyl v coworkingu a času na práci moc nebylo, nicméně jsem se dokopal udělat pár pracovních záležitostí. Hlavní bylo konečně vytvoření developerského účtu u Apple. Došel mi mail z německé verze developerské podpory Applu, že se někde stala chyba v procesu na jejich straně, nyní je už vše funkční a můžu finálně potvrdit účet. Konečně!

Dále jsem navázal spolupráci s dalších partnerem pro affil.dropface.cz, který by měl zásadním způsoběm obohatit aktuální kampaně. O veřejném spuštění vás budu informovat. Vím že se to pořád natahuje, ale je lepší to mít vše v pořádku než narazit na zásadní problémy až po spuštění. Dále jsem si vyzkoušel jak je těžké udělat porovnávač hotelů viz aukce na webtrhu a musím říct že je to opravdu jednoduchá záležitost, stačí vytvořit učet na HotelsCombined a přesměrovat DNS záznamy na doméně a můžete mít svůj porovnávač hotelů za cenu domény ihned a zdarma! Také jsem dostal poukaz na Adwords na 1000Kč, díky strýčku Google!

Neděle

Klidný den, až na to že se uzavírá EmailAcademy a David Kirš ve svém posledním videu ukazuje souhrn obchodních znalostí, které čerpal 10 let pro efektivnější budování email listu a posílání emailů. Doporučuju podívat se na poslední video kurzu celé! Takže poslední možnost k registraci do placené online verze EmailAcademy je dnes a končí v 20:00, tento rok už žádná další EmailAcademy nebude! Jako podstatnou výhodu, tohoto typu školení je že všechny materiály jsou online. Postupujete pomocí videokurzů, kdy máte zrovna čas a nemusíte nikam jezdit a dávat další peníze za ubytování, cestování a jídlo. Obrovskou výhodou je nákup online kurzu pro celé firmy. Zaplatíte 1 kurz ale používat jej mohou všichni vaši zaměstnanci a jako třešničku na dortu beru garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti s kurzem (pokud do 30 dni od začátku kurzu požádáte o vrácení peněz za kurz, ihned vám budou vráceny). Získáte také 2 ebooky (22 tipů jak zvýšit návštěvnost, reklama která prodává). Na konci videa vás čeká malé překvapení, ale to už nebudu prozrazovat…

Shrnutí týdne

 1. Založení developerského učtu u apple
 2. Práce na textové verzi Diplomové práce
 3. Linkmonitor – úprava úvodní stránky kontaktování inzerentů
 4. Úprava projektů katalog.affilblog.cz, usetreme.cz, …
Musím uznat že tento týden moc produktivní nebyl, snad to příští týden změním:).

Budu rád za váše komentáře které mě motivují k psaní dalších dílů. Napište opravdu cokoliv, Arar si ze mě v minulém článku dělal trošičku srandu, že na to kolik tomu věnuji času, nemám přiliš velkou odezvu (v 5.dílu, předchozí odezva mě velice potěšila). Takže mu to vratímě a uděláme pořádnou diskuzi.

Důvody proč psát komentář (nově pro návštěvníky affilblogu)?

 • není nutný email
 • url vašeho webu má follow link (získáte kvalitní zpětný odkaz)

Co napsat do komentáře?

 • Jak se vám líbí coworking podle toho co píšu?
 • Co říkáte na EmailAcademy?
 • Jaký byl váš pracovní týden a co produktivita?
 • Plánujete psát také podobný deníček?
 • Máte tip na doménu tipu mapanabidek.cz? Za tip dostanete odkaz na 6 měsíců z tohoto webu zdarma!
 • Jak se vám líbí projekt linkmonitor.cz a budete jej využívat?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. vlastimil

  Fakt pěknej seriál, až ti trochu závidim tvojí produktivitu, já jsem rád tak za ty 3 hod. denně 🙂 Btw. deníček si již píšu, ale jen pro svůj vlastní přehled…
  Co se týče tipů na doménu tak mi napadají tyhle:
  nabidkovamapa.cz
  offersmap.cz
  offmap.cz (zkratké té výše)
  ukaznabidku.cz (ta se mi líbí nejvíce)
  V případě, že bys některou vybral, tak se ohledně zpětného odkazu ještě domluvíme.

 2. Ivana

  Zajímavý článek, ale to nejzajímavější je na konci: přímá výzva ke psaní komentářů a dokonce návod na to, co do těch komentářů psát.
  Myslím, že taková přímá výzva je výborný nápad.

 3. Mário Roženský

  Koukám, že to pěkně jede.

  Já tento týden pořídil nový kancl a tak jsem tam měl nějaké meetingy, nakopnul jsem nové věci a vše jede neskutečným tempem. Trošku nestíhám, což je pro mě nezvyk oproti stavu před odletem na dovču, kdy jsem se poflakoval :).

  • admin

   Díky za info, do Pardubic bych se rád někdy zastavil, ale mám to trošku zruky stejně jako Prahu:). Udělej ten fotoseriál jak jsme se bavili na twitteru. V Austrálii jsi musel načerpat šíleně moc energie pro další podnikání, něco takového taky plánuju až toho bude na mě moc. Snažím se dělat už pouze na věcech ve kterých vidím budoucnost a smysl a baví mě.

 4. jamalino

  Ahoj, taky závidím produktivitu… především v odpoledni. To má klesá k nule. Btw. co děláš dopoledne, spánek? :-))
  K těm doménám, mě napadá v analogii s pojmem geomarketing následující.

  geonabidky.cz
  geoslevy.cz (to se mi líbí víc, i z hlediska nějakého brandingu)

  • admin

   Dopoledne obvykle sportuju = běhání, fitko, squash, boulder
   Je to lepší protože pak je odpoledne energie:)
   Díky za tipy na domény geonabidky.cz se mi líbí, uvidím jestli použiju ji nebo nabidkovamapa.cz. Kdyžtak dám vědet na mail ohledně zpětného odkazu.

 5. Jiří Urbášek

  No to mě baví, hromada vykonané práce a pak na závěr napíše, že tento týden moc produktivní nebyl 🙂 Kdybych měl já sumarizovat co jsem za týden udělal, tak to vydá na jeden chabý odstavec, a to si pripadam, ze pracuju od nevidim, do nevidim.
  Btw. kolik ti to zabere času, toto shrnutí? A kdy ho děláš? Po každém dni, na konci týdne? Je to fajn, uvažuju o tom, třeba by mi to pomohlo, abych si urovnal, co jsem vlastně vykonal za práci.

 6. freez

  Franto, nehodila by se ti na diplomku tahle doména? http://www.mapa-slev.cz/ ale asi bych si pospíšil 🙂

 7. kamil

  bude zase někdy email academy ? díky za podnětné informace a tipy…

Napsat komentář