7. týden v coworkingu

Další díl reality show tento týden byl rozhodně zajímavý.

Pondělí

Dopoledne práce z domu. Obvolával jsem partnery affil.dropface a dojednával poslední kroky k realizaci a implementaci například trackovacích kódů. Nový partner běží na pronajatém e-shopu shoptet.cz a vypadá to že by implementace affilu neměla být problém, díky přídavnému pluginu. Což je velice dobrá zpráva jak pro nás, tak pro majitele e-shopů na shoptetu bez provizního programu. Měl jsem nějáké vyřizování s účetní trošku se bojím co budu muset vše platit až ztratím status studenta.

Do coworkingu jsem dorazil na 13:00 potkal jsem Arara a Ondru jak šli zrovna z obědu. Prohodil jsem pár slov a pustil jsem se do práce. Je toho dnes hodně. V první fázi vystavím faktury na některé affily. Od 14:00-17:00 jsem se pokoušel sprovoznit naši hotovou aplikaci agregátoru slev na svém iPadu. Celkově je to velmi komplikovaný proces vytváření certifikátů, jejich následné provázání z vaším developerským účtem. Co mě ale na celkovém procesu zarazilo nejvíc je nutnost mít nejnovější verze operačních systémů jak na iPadu tak na Macu. Také jsem se podivil nad nutností upgradu vývojové prostředí xCode z verze na 5.3.1 na 5.3.2, bohužel ne tím stylem, že bych v aplikaci dal aktualizovat. Ale tím že jsem musel ručně celou aplikaci smazat a znovu ji stáhnout z MacAppStoru (1.5GB). Nakonec se ale vše povedlo a konečně můžu aplikaci pořádně otestovat na zařízení a musím říct že funguje parádně. V průběhu jsem sepisoval nějáké texty na diplomovou práci.

Úterý

Dorazil jsem do coworkingu do 13:00, dopoledne vyřizovaní mailů a fitko. No ani ne vyřizování jako uspořádání mailů, dnes je toho opravdu hodně doufam že to vše stihnu. Tak se do toho jdu pustit. Jako první jsem vrátil do coworking knihovničky knihu Štěstí doručeno a už včera jsem si půjčil Nejbohatší muž babylonu a rozečetl jsem si ji. Zatím to vypadá na parádní počtení. Nyní uspořádávám TODO list tak abych věděl do čeho se pustím. Jak vypadá takové moje todo si můžete prohlédnout zde:

0. pinterest registrace
1. buresova odstraneni info z paticky
2. Builder = faktura zaplatit, itrader, zadani prace, facebook
3. pritelkyne tisk dokumentu
4. jan prodej odkazu = faktura, nasazeni
5. troup mail
6. tinka PAP = creactive nefunguje
7. lemony ucetnictvi
8. Dropface = taxido, pivo = zavolat vyresit
9. horory filmy = PR
10. affilblog clanek o knihach
11. tricka.***.cz/ nefunkcni odkaz
12. **.cz sklik
13. kontrola nastevni adwords, nove sestavy
14. nakup webu webtrh
15 . itunesconnect pridat applikaci do appstore
16 . Diplomka – projit texty a upravit

Tak jdu na to držte palce:). Je 17:00 všichni už odešli a došel jsem do magického bodu 15, mezí tím jsem stihl ještě vyřídit několik drobností a odpovědí na maily. Nyní se snazím poslat aplikace do appstore a za boha se mi to nedaří. Na vložení aplikace existujte speciální rozhraní itunesconnect jak bych ho spíše pojmenoval na itunesdisconnect. Nejsem schopen projít všechny kroky vždycky to někde spadne. Buď hned na začátku nebo při uploadu náhledů aplikace nebo u ikonky, nebo mě to pro změnu odhlásí kvůli timeoutu příhlášení. Už z toho popravdě raplím. Jak to může být tak neskutečně zlouhavé a nepřehledné? Dnes ty služby asi nemaji den napřed mi u skliku nejde přidat web pak to vkládaní aplikace do itunesconnect padá. Co se dnes děje? No nic jdu asi pracovat na bodu 16 a to vložení si nechám na jindy.

Středa

Dnes jsem dorazil do coworkingu na 13:30 docela se dívím že tu nejsem sám jako každou středu. Dopoledne bylo hektické konečně se mi podařilo nastavit iOs aplikaci Kuponia do itunesconnect, zjistil jsem že Po i Ut jsem to dělal dobře, ale prostě byl problém na straně Applu a jeho online webového rozhraní. To dokáže nasrat:). Nicméně to je pouze polovina práce, druhá polovina práce vyžadovala zvalidování, ověření a zaslání aplikace přes xCode (vývojové prostředí). Tady to byla ale drsná práce kterou jsem přenechal na kolegovi programátorovi, bylo třeba vše poladit a nastavit mobilní distribuční certifikát a vše vybuildovat, vyarchivovat a poslat. Kolem 12 hodiny se nakonec vše povedlo a konečně nám v itunesconnect svítí Waiting for review a teď se bude čekat na vyjádření applu. Já mám na dnešek trošku kratší seznam úkolů tak doufám že to nebude taková makačka jak včera.

Aktuálně si hraju s adwords propojeným s analytics a našim eshopovým agregátorem Shopia.cz, jsem zvědav jak se v takovém případě trackují konverze. Ale oproti skliku s kterým jsem dělal dřív je to totálně jiná liga. Naprosto jednoduché a zábavné.

Udělal jsem takový drobný SEO pokus kdy jsem na web Snaplet.cz, kde je implementováno porovnání cen hotelů, nasadil 80 PR článků a 100 odkazů pomocí portfolia online služeb SEOlinhart. Výsledky budu sledovat a budu vás informovat o průběhu.

Čtvrtek

Dnes produktivní co se týče zábavy a relaxu, ale ne to ce týče práce. Dopoledne squash s Honzou, lepší se. Oběd s Tomášem a Ondou z Trikator.cz domluvili jsme se na společném squashi příští týden. Všichni jsou to začátečníci, ale říkají že se rychle učí:). Jinak teď v 13:15 se konečně pouštím do nějaké práce pro klienta. Poté se podívám jak se daří nastaveným kampaním v adwords a hlavně jak konvertuje Shopia.Poté drobné úpravy webů a nasazení skliku na jednom navštěvovaném projektu. V 14:30 začíná porada a v 17:00 jedu pro přítelkyni takže dnešní pracovní doba v coworkingu 1:15 je dost mizerná takže to budu muset dohnat doma:).

Porada byla velice přínosná a udělal jsem si jasno ve své online službe Linkmonitor, který v průběhu přístího týdne zažije docela velké rozšíření a přerod k profesionalizaci aplikace. Podrobně vás budu informovat v rámcí tohoto seriálu.

Pátek

Včera byl extrémně hektický, ale zajímavý den. Dnes to trošku srovnám příjezd do prázdného coworkingu na 13:00 odjezd 17:00 takže mám 4 hodiny na práci. Dnes jsem dočetl knihu Nejbohatší muž Babylonu, krásné odpočinkové počtení s nádechem historie bohatého města Babylón. Vracím do coworking knihovničky a půjčuju si Podivín, arar říkal že je to horší než štěstí doručeno, nicméně mě to neodradilo, zajímají mě příběhy všech úspěšných podnikatelů, kteří vybudovali zajímavou firmu.

Včera jsem měl opravdu hodně nápadů a padly velice zajímavé myšlenky i na coworking schůzi ohledne služby a projektu Linkmonitor.cz, takže v první části dne si utříbím myšlenky, sepíšu z toho nějáký koncept a zadám implementační úpravy.  Poté jedna úprava pro klienta, prodej odkazu, a úprava jednoho webu to by němělo zabrat dlouho. V další fázi dne se pustím do vyhodnocování adwords statitik a od 16:00 musím zamakat na textu diplomové práce protože mi začíná pomalu ale jistě docházet času a aktuálně jsem na 7000 slovech z 20 000.

Shrnutí týdne

 1. zaslání naší iOs aplikace do appstore
 2. Linkmonitor vývoj
 3. Affil.dropface.cz dojednávání finálních e-shopů
 4. Adwords kampaně a SEO pokus snaplet.cz
Minulý týden jsem vás vyzval k větší aktivite v komentářích a musím poděkovat za skvělou odezvu padly i nápady na velice zajímavé domény k mé diplomové práci (celkem 7 zajímavých tipů). Tento týden se pro jednu z nich rozhodnu a dám vědět v blogpostu. Takže vás opět vyzývám podělte se se mnou o vaše zajímavé názory v komentářích. Níže přikládám témata o kterých můžete diskutovat:
Co napsat do komentáře?
 • Přemýšlíte o coworkingu a byly jste se už někde na coworking podívat?
 • Jaký byl váš pracovní týden a co produktivita?
 • Píšete si podobný deníček, přidejte link do komentáře!
 • Co si myslíte o procesu přidávání aplikace do Appstore podle toho co jsem popsal v článku?
 • Pracujete o nějakém zajímavém projektu nebo startupu?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Luky

  Ani jsem nedočetl článek a už musím komentovat. Nevim jestli ty jména v todo-listu jsou skutečný nebo jen aliasy, ale já bych z uveřejnění svého jména v tvojem článku nebyl ani trošku nadčenej.

Napsat komentář