9. díl – Coworking Olomouc

Po delší odmlce se znovu pouštím do populární reality show z Coworkingu Olomouc:). Už jsem tu více týdnů takže jsem nahradil číslování po týdnech prostě dalším dílem. Tak jak se mi tento týden dařilo?

Pondělí

Snažím se získat zpět své původní návyky, takže dopoledně drobné vyřizování, nějáké bádání v Nette, jedu podle tutoriálu zde a návštěva fitka po více než měsíci. Byl to docela šok na některé cviky jsem spadl i více než o 20Kg což už je docela hodně:), navíc i nějáké to kilo šlo dolů. Ale myslím že budu do 3 týdnů zpět ve formě. Odpoledne jsem se stavil do města na FIO pobočku, jelikož jsem zapomněl heslo a poté už do coworkingu na 13:00.

Aktuálně jsem ve fázi snižování investic. Uvědomil jsem si že měsíčně utrácím docela velké množství peněž za placené články na své oborové blogy, linkbuilding a další investice. Díky tomu, že už se aktuálně zaměřuji pouze na několik málo svých projektů (Shopia, Linkmonitor, LemonyApps, Dropface) hodlám tyto investice omezit pouze na nutné výdaje.

Do 14:00 jsem vyřizoval maily, které jsem ráno nestihl. Prodloužil jsem několik bannerových reklam. Jedná se v podstatě o jediný druh inzerce spolu a nákupem Facebook příspěvků, kterou aktuálně nakupuji. Do 15:00 jsem řešil projekt kurz fitness trenéra, bude se jednat o informační stránku pro mojí matinku a dále infoweb pro jednu fitness firmu. Nic složitého výběr šablony, domény a nahození a nastavení wordpressu. Napadli mě další 2 témata na zajímavé affil stránky, ale popravdě už se mi žádné nové tvořit nechtějí takže uvidíme co z toho bude.

15:00 svačinka a následuje tvorba tiskové zprávy o Linkmonitor.cz se kterou si chci zaprvé ušetřit práci popisem pro větší média a také ji chci publikovat na několika serverech. Tiskovou zprávu neleznete zde. Tiskovku jsem zaslal do Lupa i Zive, pokud máte tip kde se dají tiskovky publikovat zdarma budu moc rád za komentáře.

Do 18:00 probíhaly drobné úpravy na Linkmonitor.cz a dodělal jsem několik info stránek. Obsahově je už frontend vybaven dobře, ale budu rád za vaše tipy a názory jaké informace by měli na webu ještě být.

Úterý

Od 10:00 jsme měli domluven squash s Ararem, takže jsem ho trošku prohnal, bohužel, ale proháněl i on mě (lepší se chlapec). Poté jsem se přesunul do Hranic na vyšetření a do Coworkingu jsem se dostal na 14:00. Musím máknout protože je toho dnes dost na pořadu dne a téměř nic jsem do teď neudělal. Nicméně taková práce pod tlakem mi vyhovuje více, protože obvykle stihnu mnohem více práce. Obepsání mailů mi dnes zabralo opravdu hodně času (do 16:00). Teď se jdu vrhnout na něco produktivnějšího.

Jdu otestovat Adamův (majitel sexshopu ruzovyslon.cz) novější projekt Slonomat.cz. Ve spojeni s affilem a xml feedem Slonomatu mě napadl jeden automat tak uvidím co z toho bude. V další části dne musím zapracovat na projektu outdoormagazin.cz, který jsem nechal ležet 2 měsíce, nechal si vytvořit unikátní a zajímavý obsah. Teď je přesně ten čas se pustit do propagace pěkně uleženého mladého projektu.

Pokud mi ještě zbyde čas pustím se do strukturních a grafických úprav mailů chodí z linkmonitor.cz a prozkoumám jak se tvoří pěkné seo adresy v nette (routování). Večer jdu s kámošem exekutorem na Promethea tak se těším jak malý jarda. V dětství jsem ságu vetřelců zbožňoval.

Středa

Prometheus se mi i přes některé dějové kiksy velice líbil. Je pravda že ten materiál mohl být mnohem lépe využit, ale i tak hodnotím tento film nadprůměrně ale i tak souhlasím s mnoha názory tohoto vtipného recenzenta.

Cesta do Prahy a 3 víceméně pracovní schůzky. Ve vlaku drobná práce spíše sepisování odborných článků a studium Nette a tvorba prvních vlastních komponent aplikace. Návštěva Golden klubu cinestaru, kde pracuje jako manažer pobočky můj kamarád. Obrovský luxus v kině, polohovatelné sedačky, stoleček, vlastní bar. Domluva některých obchodních spoluprací.

Čtvrtek

BLOCKED CONTENT. Ten den mi protekl mezi prsty a v podstatě se nic nestalo. Nechápu:)

Pátek

Standardní pracovní dopoledne, bohužel ne z coworkingu, ale z domoviny mé přítelkyně. Arar volá zda s ním nepojedu na Tomiu do Ostravy. Odmítám (asi dělám dobře), raději bych zašel na Grudla (nette guru), nebo něco s iPhone aplikacemi (#iosova). Honza Kvasnička mi jako správný doménový rádce zaslal velké množství tipů na zajímavé domény pro projekt fitness instruktor, chválím jeho služby.

Tento blog mi za dobu svého provozu zajistil nespočet pracovních a obchodních přiležitostí a seznámil jsem se právě díky němu s mnoha zajímavými lidmi se kterými dodnes spolupracuji. Sepsal jsem krátký sumář služeb, které v rámci tohoto blogu mohu zajistit, naleznete ho na stránce affiliate reklama.

Tento týden jsem se po delší době navrátil k pracovnímu režimu. Jde to pomalu ale věřím že i přes letní demotivující vedro to půjde:). Navíc mám před sebou několik zajímavých projektů a zkušeností, které mě čekají a těším se na ně.

Dne 13.7 je v olomouci další sraz tentokrát s názvem NetSraz, přijďte se podívat a popovídat si o online byznysu. Přihlásit se můžete zde a rád se s vámi potkám!

Shrnutí týdne

 1. Studium Nette frameworku
 2. Práce na projektu Linkmonitor.cz
 3. Projekt fitness kurzy
 4. Práce na propagaci několika affiliate programů
Co napsat do komentáře?

 • Co je pro vás největší motivace pro práci?
 • Jaká je vaše produktivita v období léta?
 • Máte v průběhu léta více nebo méně práce?
 • Chystáte se na další sraz webtrhu?

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Arar

  Opět super článek, díky na zmínku o srazu a všechny čtenáře také zvu.

 2. Josef

  Nikde jsem se nedozvěděl, co Tomio říkal. Takže ani zde…

Napsat komentář