Affiliate – digimodely.cz – rc modely aut, vrtulníků, …

Možná si ještě pamatujete neuvěřitelný boom e-shopů s tématikou RC modelů započatý docela zajímavou aukcí e-shopu na webtrhu. Zajímavý byl hlavně z hlediska ziskovosti která byla na tu dobu nevídaná, marže se u digimodelů pohybovali v závratných výšinách a tak se do podnikání s touto tématikou pustil kdekdo. Po čase tato mánie trošku vyprchala jelikož byl trh přesycen. Nyní jsem se dozvěděl o zajímavém affiliate programu digimodely.cz, který funguje relativně dost dlouho 2 roky ale za tu dobu jsem o něm neslyšel. Uvidíme co se v něm skrývá a jestli pro nás může být zajímavý zdrojem výdělku…

Profil

Vzhled e-shopu působí velice zvláštně, až netradičně, i když rozložení prvků není nikterak inovátorské. Mám z něj docela smíšený pocit přijde mi zde hodně prázdných a hluhých míst například mezi produkty ve speciální nabídce, nebo mezi jednotlivámi boxy e-shopu. Patička je docela zvláštně vyřešena a řekl bych že toto na e-shop vůbec nepatří, žádné blikající bannery, žádné reklamní plochy. Docela mě překvapil velice rušivý prvek ihned po příchodu nového návštěvníka a to vyskakovací newsletter který vás doslova nutí k zadání e-mailu. Abych jen nehanil popisky u produktů jsou velice detailní a nabízí jak obrázky a popisky tak detailní technické údaje a videa, což považuji za velké plus.

Druhy spolupráce a provize

 • Klasický affiliate program – 10%, cookies 100 dnů

Partnerský program nabízí také provizi 10% z podpartnerů, výplata je od 500Kč a provozovatel nevyžaduje ŽL. Provozovatel uvedl že vyplatil již desítky tisíc na provizích svým partnerům.

Dropshipping spolupráci digimodely.cz bohužel nenabízí ale v případě že byste si chtěli ušetřit práci při tvorbě affiliate webů na vyžádání vám pošle link na xml feed zbozi.cz.

Výhody

 • stabilní a zaběhnutý affiliate program
 • provize 10%
 • provize z podpartnerů
 • připravené propagační materiály v partnerském rozhraní
 • široký sortiment zboží skladem

Nevýhody

 • nenabízí dropshipping
 • netradiční partnerské rozhraní s polovičním překladem

Alternativy

 • kdybyste o nějakých věděli prosím o uvedení v komentářích

Registrace do programu

Digimodely využívají relativně málo známého rozhraní affiliate manager, který je pokud se nepletu opensource. Registrace probíhá standardně, ale pro partnery používající PAP bude chvíli trvat než se zorientují. Překlad je, jak to již bývá, neúplný. Výhodou jsou předpřipravené propagační materiály.

Registrace do programu bez partnerského odkazu

Registrace do programu s partnerským odkazem

Zkušenosti a závěr

Partnerský program digimodely se hodí na zábavní portály a blogy zabývající se gadgets tématikou. Mě osobně chybí partnerský program přeposílání objednávek, pokud některý z vás o e-shopu s RC modely a tímto partnerským odkazem ví, poprosil bych aby se nám svěřil v komentářích. Výhodou programu je určitě jeho stabilita a 2 letá ověřenost partnery.

Pro dnešek je to vše budu rád když své poznámky nasměřujete do diskuze pod článkem. Díky a mějte se.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. TakeThat

  Todle musí bejt před vánoci zlatej důl, ale ta SMS soutěž tam z mojeho pohledu dost kazí důvěryhodnost.

 2. Rammi

  Ten affiliate manager není opensource, ale koupená licence.
  Žádný zákazník si zatím na sms soutěž ani na patičku nestěžoval a v objednávce jim to nebránilo.
  A co se týče toho vyskakovacího newsletteru… vzhledem k 100 denní platnosti cookie je to pro affiliaty spíše výhoda.

 3. Mirek

  Já si myslím, že patička je v pohodě. Normálního nakupujícího to rušit určitě nebude, ba bych řekl že mu na tom ani nepříjde nic divného. Čeho si všimne je určitě je newsletteru 🙂 Ač je to poměrně agresivní způsob sebepropagace, věřím tomu že to přinese zákazníky. A zároveň to je takový indikátor na prudiče…

 4. WebExSys

  DigiModely jsou také zapojeny v multi affiliate síti WSebExSys, máte-li tedy obavu, že nedosáhnete na výplatní minimum, jednoduše propagujte i jiné e-shopy z nabídky WebExSys.

Napsat komentář