Affiliate – itek.cz – it, elektro, bílé zboží

Vedle mall.cz tu vzniká další relativně velký affiliate program na elentroniku a bílé zboží s vyšší provizí 2% i přes obecně velice nízké marže v segmentu elektroniky. Pojďme s článkem nahlédnout pod pokličku a zjistit co tento partnerský program nabízí a jak by se mu mohlo dařit…

Profil

Webová prezentace působí svěžím jarním dojmem a je docela přehledná. Struktura sází na osvědčenou jednoduchost a při vybírání správného produktu sna chybí pouze pokročilejší filtr produktů. Informace u produktů jsou velice detailní a myslím že affile juice tu bude dobrý.

Druhy spolupráce a provize

 • Klasický affiliate program – 2%, cookies 45 dnů

Klasické rozhraní PAP se rozšiřuje partnerům o tvorbu dynamických iframe bannerů viz konfigurátor. Tato funkcionalita je velice pěkná a nabízí tak variabilní nástroj pro tvorbu bannerů šitých přímo na míru vašeho affiliate webu.

Výplata provize od 1000Kč, průměrná výše objednávky 4500Kč.

Vybraným partnerům itek nabízí xml feed k čemu ale slouží zatím nevím. Pokud by byl určen k partnerské spolupráci na bázi přeposílání objednávek byla by to určitě velice pozitivní zpráva.

Výhody

 • 2x vyšší provize na elektro než u mall.cz
 • 25 tisíc produktů (7000 produktů skladem)

Nevýhody

 • zatím nenabízí dropshipping/přeposílání objednávek
 • zatím nejsou předpřipraveny propagační bannery v PAP
 • vyšší výplatní hladina

Alternativy

 • mall.cz

Registrace do programu

Itek.cz využívá partnerského rozhraní PAP. Registrace se provádí standardním způsobem při registraci není IČ vyžadováno.

Registrace dopartnerského programu itek.cz

Zkušenosti a závěr

Zkušenosti zatím žádné nemám, nevím zda klasický affiliate program na elektroniku někdy využiji protože už jen kvůli provizím k němu mám stabilní odpor. Každopádně pro lidi, kteří využívají klasický affiliate program mall.cz by mohla být 2-násobná provize velice zajímavá. Ohledně dropshipping programu, ten by mě docela zajímal, stále vybíráme vhodného distributora (mall.cz, alza.cz, itek.cz,…) pro náš připravovaný multieshop projekt o kterém vám více povím a představím jej v září.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. TakeThat

  Možná alternativa je taky tebou zmíněná Alza.cz, která dává 1% s výplatou od 500Kč. Nahradit její provizní boxy za vlastní reklamní prvky by měl zválnout každý se základní znalostí HTML.

 2. Martin Pěnička

  Hledám vhodného distributora výpočetní techniky. Levnějšího než Atcomp, neznáte, prosím, někoho, kdo toto nabízí? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář