Affiliate ictour.cz – exotické dovolené a wellness

Dnes se budeme zabývat zajímavým affiliate programem, který se specializuje na luxusní exotické dovolené a potápění, wellness pobyty a říční plavby. Zájezdy a dovolené jsou velice oblíbeným affiliate segmentem. Na trhu je vícero affiliate programů, ale ictour.cz se snaží zaujmout specifickým zaměřením, výhodnými podmínkami pro partnery a dechberoucími provizemi.

Profil

Webová prezentaci ictour.cz působí velice solidně, i když staticky. Po krátkém procházení webu zjistíte obrovský rozdíl oproti jiným poskytovatelům zájezdů, nehraje se zde na kvantitu ale kvalitu a servis. V podstatě se jedná o zážitkový affiliate program, jelikož jednotlivé zájezdy jsou doprodrobna promyšlené a program je pečlivě připraven. Nejedná se o levné zájezdy, ale určitě si své zájemce najdou.

Druhy spolupráce a provize

 • Klasický affiliate program – 30% a více, cookies 60 dnů

Díky určité exkluzivitě zájezdů nejsou výjimkou ani zájezdy na 80 tisíc, provize mohou být tedy opravdu velice zajímavé.

průměrná cena zájezdu: 20.000 Kč
průměrná provize pro CK: 2.700 Kč
průměrná provize pro affiliate partnera: 918 Kč
poptávka se obvykle řeší: 3 týdny
Provize affiliate partnera je vždy minimálně 30% z provize CK.

Bannery

K dispozici jsou flashové bannery a textové odkazy. Nevadí propagace přes PPC, Facebook, emailing. V přípravě je XML feed s kompletními daty o zájezdech.

Budete-li mit vazny zajem o nejaky konkretni nas produkt, protoze zrovna pasuje k tomu, co na vasem webu prezentujete, muzeme nechat vyrobit jednoduchy flash banner ve vami pozadovanych barvach a rozmerech na nase
naklady. jinak banner si jednoduse vyberete, dostanete ihned html kod a je to. a i lze banner smerovat na vami vybranou stranku, napr. s produktem, na kterem aktualne bezi nejvyssi provize… (Marek Nováček – ictour.cz)

Výhody

 • netradiční zájezdy
 • vysoké provize 30%
 • vstřícný přístup

Nevýhody

 • malá zaběhlost
 • nízká nabídka zájezdů

Alternativy

 • invia.cz, letuska.cz, …

Registrace do programu

Partnerský program je postaven na velice populárním PAP. Registrace je jednoduchá a rychlá. Administrace nabízí mnoho zajímavých bannerů.

Registrace do systému s partnerským odkazem

Registrace do systému bez partnerského odkazu

Zkušenosti a závěr

Podle komunikace s provozovatelem musím říct že podporu má partnerský program velice dobrou. Podle níže uvedených slov se zdá že se bude snažit vycházet partnerům vstříc.

Mluvime s lidmi otevrene a pratelsky a verime si s nasimi obchodnimi partnery. Pokud partner projevi zajem o novy produkt, ktery dokaze pres svuj web prodavat a nevyhovuji mu soucasne provize z partnerskych programu jinych cestovnich kancelari, neni pro nas problem takovy produkt zaradit do nabidky, detaily vyladit presne podle pozadavku partnera, atd. (Marek Nováček – ictour.cz)

Nabídka zájezdů je velice netradiční. Sám nemám zkušenosti s provozováním zájezdových affiliate webů (mimo jeden letenkový web), takže nemůžu z vlastní zkušenosti říci zda se affiliate program ictour.cz chytí, proto bych uvítal vaše kometnáře a poznámky k tomuto programu. Děkuji za reakce.


Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Tixik

  Affiliate ID 1, to bude asi tvůrce toho afilu ne 🙂 ??

 2. kala

  Jejich affil jsem zatím nezkoušel takže nemohu soudit, ale co vím tak exotické zájezdy a dovolené se prodávají málo.

 3. freez

  No nevypadá to zle, vyzkouším to na některém webu nasadit a uvidíme, menší výběr nevadí, jsou to specializované věci a tam je někdy kvantita spíš na škodu. Koukám že jim to jede na whitneytisu od bluecity a ty umějí prezentace poměrně dobře, je vidět že se Ondra snaží. Každopádně chce to vyzkoušet a uvidíme, po tom co spustila konečně opět svůj program i student agency by to mohl být další zajímavý kousek pro nás affiláky.

  • Petr Karol

   Jo, je to hodně specializovaný, ale zase to může fungovat pro speciální klienty. Naše wellness je třeba docela obyčejný, ale občas se objeví někdo, kdo chce vysoký nadstandard, který nejsem schopni poskytnout svépomocí, ale tohle třeba vypadá jako pro nás ideální příležitost, jak z toho ještě něco mít 😉 Zkusíme nasadit a budeme reportovat, jak jsme dopadli

 4. admin

  Uvidíme jak se student agency bude vyvíjet:)

Napsat komentář