Affiliate program eSpolupráce a jejich narůstající porfolio

Už dříve jsem nakousl affiliate program eSpolupráce, kterou zaštiťuje Ahydeho Elephant Orchestra v rozhovoru. Nyní se k jejich programu vracím i díky tomu že jsem dostal do ruky zajímavé informace a přístup k VIP partnerskému účtu. Pojďme se tedy společně podívat co nám tento partnerský program může nabídnout, jaké jsou jeho výhody a pro koho je primárně určen.

Co obnáší získání VIP účtu?

Začnu trochu oklikou. VIP účet je nejvýhodnější forma affiliate spolupráce jakou můžete u eSpolupráce dosáhnout. Čekají vás vyšší provize (nezanedbatelně), bonusový program, VIP eventy pro partnery (projížďka v Ahydově lambu:-), lépe cílené a přípravené bannery a iframe a mnoho dalšího… Svůj VIP účet jsem získal díky publikování článků na tomto blogu, takže nevím popravdě jaké jsou přesné podmínky jeho získání, ale řekl bych že to bude váš obrat (2000Kč/měsíc), který na eSpolupráce generujete a vaše kvalitní leady. Každopádně, kdo program používá, je to pro něj priorita číslo 1 jej získat co nejdříve.

Rozhraní a přístup eSpolupráce

V první řadě musím říct že tento partnerský program je svým přístupem a kvalitou nejlepší a nejzajímavější na Českém trhu. Škoda že jej sám příliš nevyužívám, nemám tématicky vhodné stránky pro jeho využití. Každopádně rozhraní je uděláno naprosto profesionálně, žádný narychlo nasazený s nepřeložený PAP z kterého už jsem někdy opravdu na nervy. Vše je krásné, jednoduché pěkné a čisté a zorientujete se ihned. Jednotlivé kampaně obsahují velké množství propagačních materiálu, které jsou profesionálně připravené, žádné udělej si sám…, viz většina ostatních partnerských programů. Jde vidět že přístup mají naprosto profesionální a myslí to opravdu vážně. Není divu že se stali jedničkou v affiliate na českém trhu a vyplácejí měsíčně opravdu vysoké částky na provizích(nejvíce v českém affiliate rybníčku).

Momentálně nabízí eSpolupráce 11 kampaní pro ČR i SR a své portfolio neustále rozšiřuje. eSpolupráce se pustila do vod hubnutí a Liposukce, které patří k jejim nejnovějším partnerským programům. Podle neoficiálních slov je liposukce velice úspěšná a zisková zaležitost v jejich režii, takže se doporučuji zapojit dokud je čas. Nově nabízí partnerský program eSpoluprace i kampaň na báječnou hypotéku s provizí až 7200Kč, což je v podstatě jedna z nějvyšších provizí ke které můžete v Českém affiliate businessu dosáhnout za 1 deal. Zarazilo mě, že je zde i affiliate program na Mall.cz, ale dokazuje to jen jak jsou chapadla eSpolupráce mocné a že se do budoucna máme ještě na co těšit. eSpolupráce se specializuje převážně na finanční affiliate (Ferratum, Provident, Direct, HomeCredit), ale naleznete zde i různé jiné produkty.

iFramy kam se podíváš

eSpolupráce je prvním affiliate programem, který začal ve velké míře poskytovat i skvělý affiliate formát iFrame. Jeho nespornou výhodou je, že návštěvník nemusí opustit vaši stránku a jednoduše vyplní objednávkový formulář přímo na vašem affiliate webu nebo magazínu. Tady musím opravdu jen chválit, protože takto skvěle připravené a fungující iFramy nikde jinde nenajdete (časem jen u dropface affiliate programů:-)). Dá se říct že si na nich eSpolupráce v podstatě vybudovala jméno a svůj úspěch a jejich nasazení a implemenace je stejně jednoduchá jako vložení bannerů na stránku. Konverze budou ale o něco vyšší.

Provize na eSpoluprace.cz

Provize si můžete přehledně prohlédnout v tomto dokumentu.

Budoucnost

Jelikož se eSpolupráci daří mají do budoucna velké plány. Podle Michala Krajsy (Marketing Manager), který se mnou komunikoval přes emaily plánují níže uvedené kroky, osobně se nejvíce těším na to jakou formou pojmou ten travel a zážitky.

Plany s produkty
Spusteni projektu Travel (superzajezd.cz), Zazitky.cz, Kreditky, HomeCredit, CEZ (v nejblizsi dobe nebude v aplikaci),
Plany v aplikaci
-V planu je do konce roku vypnout standardni espolupraci – a prehodit ji do stejneho rozhrani jako je vip.espoluprace.cz
-Dale upravy statistik (zprehledneni) a vyplatniho modulu
-vylepsit novinky (napr. Clanky ze sveta affiliate)

Registrace do programu

Registrace do programu je zdarma zde, standardní partnerské rozhraní používá PAP a VIP běží na vlastním systému.

Závěr

Jak asi víte podle ladění článků, affiliate program eSpolupráce mi přijde velice zajímavý, ale osobně jej nevyužívám jelikož finanční weby nemám a jejich portfolio mě míjí. Každopádně pokud bych něco vytvářel bude eSpolupráce první na co šáhnu. Co si myslíte o tomto partnerském programu vy? Máte nějáké pozitivní či negativní praktické zkušenosti? Využíváte jejich program a přiznejte se kdo už má svůj VIP účet?

Za vaše komentáře budu rád a uvítám je v komentářích pod článkem.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
  1. Pari

    Pro mě je největší nevýhoda, že v rozhrání není téměř žádná statistika… jen počet leadů a tudíž se systém těžko optimalizuje – nevím kolik je prokliků (CTR). Údajně to má být doplněno hned v další verzi, snad to bude brzy. Každopádně přechod z PAP se vyplatil i tak 🙂

Napsat komentář