Affiliate programy, aneb dá se v tom vyznat?

Upozorňuji že se jedná o obecný článek a takové zamyšlení nahlas jakým směrem se dát v affiliate marketingu.

Osobně mám zkušenosti s velkým nmnožství affiliate programů přes půjčky, erotiku, tretky nebo cennosti. Jaký pro mě byl vždy nejpalčivější problém? Neexistuje žádné ucelené komplexní řešení v ČR, které zaobaluje více(stovky) affiliate programů a přistupujete k referal kódům i provizím pod jedním účtem. Z počátku se to možná nezdá ale postupem času se vám začíná nabalovat opravdu hodně účtů.

Co s tím?

V potoce českého affiliate bizu se pomalu vynořují zajímavé rybky a projekty, které ucelují více affiliate programů(VIVANTIS a.s., patro.cz, soukiho affil.simplia) což je dobře, roztříštěnost affiliate programů už začala být šílená. Co se týče soukiho affilu na e-shopy simplia, už mám slíbený rozhovor, takže se těšte na velice zajímavé informace. Musím říct že se toho chystá opravdu dost. Společnosti zabývající se pronájmem e-shopů mají v tomto ohledu největší potenciál, všechny se nacházejí pod správou jednoho provozovatele takže implementace společného affiliate systému je bezproblémová. Docela mě zaráží že neexistuje affiliate program na e-shopy společnosti shoptet nebo shopsys(pokud ano napište do komentářů), doufejme že se to do budoucna změní.

affiliate programy

affiliate programy

Názornou ukázkou velkého množství je vlákno zde na webtrhu, které doporučuju prostudovat. Jedná se o pokus uceleného seznamu všech affiliate programů v ČR. Myslím že seznam už se nějákou dobu neaktualizoval, ani se nedivím každým dnem vznikají nové affily. Zde na affilblogu budu seznam affiliate programů v ČR také dělat, ale budu zde vkládat pouze affiliate programy, které dávají smysl a o kterých zde napíšu.

Při popisu affiliate programů v dalších dílech se začnu zabývat právě těmi, které poskytují více kampaní pod jednou správou účtu. Budu rád za vaše případné tipy, které byste rádi v seriálu viděli a o kterých byste se chtěli více dozvědět.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
  1. Petr Soukup

    To že podobný affil nemají ostatní poskytovatelé není nic divného. Vyřešit takový affil technicky není až tak složité, ale větší problém je domluva podmínek apod. A v tom má Simplia obrovskou výhodu, protože s klienty úzce spolupracujeme. Ale o tom se tu asi rozpovídám jindy 🙂

  2. Lubos

    Tak affiliate program od Patro.cz vůbec nedoporučuji. Nemohu se přihlásit ke svému účtu, několikrát jsem psal email, volal – bez odpovědi. Kdyby alespoň řekli v čem je problém..ale ani řádka. Takhle si práci affiliate manažéra (a vlastně vůbec nikoho) nepředstavuji. Ostuda.

Napsat komentář