Affiliate síť AdBenefit končí – Affiláci ale problém mít nebudou

Dnes přišla do většiny našich emailových schránek informace o ukončení provozu affiliate sítě AdBenefit. V tomto článku se dozvíte, proč mě tato zpráva nepřekvapila a proč dle mého názoru affiláci nebudou mít žádný problém s náhradou kampaní.

O AdBenefit

AdBenefit vstoupil na český affiliate trh jako štika, která se snažila nahlodávat výsostní postavení affiliate sítí eSpoluprace a Potenza na lead gen trhu. Ze začátku se jí to také dařilo politikou vysokých provizí, skvělých reklamních prvků, spolehlivého systému HasOffers a aktivního affiliate manžera Michala Majgota. Po Maigiho odchodu vzala otěže Hanka Kmecová se kterou jsem na Affilblogu udělal také rozhovor.

Porodní bolesti

AdBenefit za poslední rok začal pociťovat realativně zásadní porodní bolesti. Začalo to vypnutím několika kampaní a hlavně velmi dlouhou absencí aktualit v systému (poslední z 20. srpna minulého roku), na blogu (poslední článek 3. června minulého roku) a nových kampaní. Když připočtu opoždění výplat některým partnerům (i větším) o týdny bylo jasné že se něco děje.

Kam přejít?

Aktuálně má AdBenefit 18 aktivních kampaní (nepočítám duplicitní kampaně s jiným provizním modele) z oblastí Energetika, Krása, Půjčky, Pojištění, Vzdělání. Drtivá většina kampaní je dostupná v jiné affiliate síti nebo nabízí vlastní partnerský program a pokud ne existuje alternativní dodavatel (až na Medio Acedemy a Bonami).

Pokud hledáte vhodnou alternativu na půjčku Ferratum, Svět Zdraví nebo doplňky stravy, určitě mě neváhejte kontatovat na [email protected]. Jsem ochoten vám poradit kde získáte lepší provizní model a spolupráci, nebo výhodnější alternativní kampaň.

Závěrem chci poděkovat společnosti AdFinance, která AdBenefit provozovala za rozvíření affiliate trhu u nás a také nakopnutí mnoha začínajících affiláků. Přinesla mnoho pozitivního a i když síť ukončila zanechá za sebou nesmazatelnou stopu:)

Další zajímavé články

Pokud máte další zajímavé zdroje napište je do komentářů, rád je uvedu v tomto článku. Co si o ukočení AdBenefitu myslíte vy a využíváte některou z jeho kampaní?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. TV George

  Tak alternativní affiliate program pro Svět Zdraví by mě zajímal. Děkuji za případný tip kam linky přesunout 😉

 2. Radek

  Nechápu to, jsem asi jediný, komu nepřišel mail o tom, že Adbenefit končí. Možná to je ale tím, že jsem u nic neměl ani minimální kredit k vyplacení.

 3. Gabriela Kreheľová

  Dobrý den, Radku, email šel úplně na všechny partnery. Je možné, že jste odhlášen z newsletteru, nebo vám email spadl do spamu. Určitě to ale není tím, že nemáte minimální kredit k vyplacení.

 4. TV George

  Tak jsem si akorát všim, že náhradu za Svět zdraví má prakticky stejnou kampaň na hubnutí jako adbenefit také espoluprace, kdyby někdo hledal. Sice odměna je násobně nižší, ale aspoň něco pro dočasné rychlé bezbolestné přehození formuláře…

 5. Maigi

  Ohledně světu zdraví se můžete ozvat taky mně na [email protected]

  • George

   Affiliate Club nabízí VIP podmínky spolupráce pečlivě vybraným profesionálům

   …no jo, VIP klub, to adbenefit také nabízí. Upřesňuji moji poptávku 😀 hledám náhradu přístupnou všem, tedy i mini webům o hubnutí (volný vstup jako v espoluprace) se sezónní nestálou frekvencí konverzí.

Napsat komentář