Dropshipping a affiliate – metalshop.cz – metal, rock, punk a emo oblečení a boty

Tento článek je doplňujícím k předchozímu který se zabýval affiliate a dropshipping programem coreshop.cz. Naleznete zde další zajímavý segment trhu a to metal a punk oblečení a doplňky. I když se vám toto zboží může zdát sebevíc nepříjemné v ČR je po něm obrovská poptávka a metalshop je v podstatě top distributorem tohoto segmentu zboží. Napoví vám už jen jeho hledanost na seznamu metal shop nebo metalshop.

Profil

Metalshop je v podstatě jedničkou na trhu ve stylech metal, punk, rock a emo. Nabízí přes 14 000 druhů zboží převážně oblečení ale také obuv a doplňky všeho druhu. Je největším distributorem oblíbené emo značky Emily the strange v ČR a i když je EMO styl spíše na ústupu o ostatních stylech jako rock, punk či metal se to říci nedá. Výběr je naprosto ohromující a možnosti zaměření pro případné partnery jsou téměř neomezené. Sami můžete posoudit co všechno nabízí metalshop od značky Emily the Strange.

Samotný web působí grafikou docela obstojně, ale řekl bych že pro nového návštěvníka je struktura z počátku nepřehledná. Velice zvláštní prvek je horní dvojitý filtr značek a skupin, jehož zdvojení jsem moc nepochopil. Určitě můžete strukturu lepší grafikou přebít a přetáhnout k sobě potenciální zákazníky:-).

Druhy spolupráce a provize

  • Klasický affiliate program – provize 4-6% (Cookies 30dní)
  • Nepravý Dropshipping (přeposílání objednávek) – provize 5-8% (vstupní poplatek 3000Kč – bude vrácen!)

Tuto informaci nemám na stoprocent ověřenou ale provize u metalshopu by měla být na vyšší hranice rozsahu (6 a 8%). U dropshipping spolupráce lepí na balíky vaše samolepky až od určitého obratu.

Více informací v předchozím článku o coreshop.cz.

Registrace do programu

Registrace je velice jednoduchá, coreshop využivá systém PAP.

Registrace do systému s reflinkem

Registrace do systému bez reflinku

Zkušenosti a závěr

Jelikož v tomto partnerském programu vidím obrovský potenciál, ještě mnohem větší než v předchozím coreshop.cz vytvořil jsem dropshop metalband.cz (viz dále) a také chystám pár affilwebů.

Doufám že vám tento miniseriál přinesl zajímavé možnosti monetizace z oblasti stylového oblečení, bot a doplňků všeho druhu. V dalším dílu se pokusím zaměřit na xmode.cz…

V případě že máte dotazy či připomínky k článku diskutujte!

Aukční koutek

Produkty distributora metalshop.cz byly integrovány na základě xml výstupu do předpřipraveného dropshopu metalband.cz, v případě že vás sortiment a tématika zajímá můžete jej zakoupit v aukci na webtrhu. Jeví se to jako dobrá alternativa k předchozímu dropshopu kontraband.cz a jako kombo 2 dropshopů by to bylo pro případného kupce velice zajímavé co se týče možnosti budování značky.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Napsat komentář