Dropshipping na vlastní platformě! (+tip na dropshipping)

Dnešní článek je takovým probuzením po okurkové a velice líné letní sezóně, vězte že nás toho teď čeká mnoho a že jsem na vás nezanevřel. Takže se probouzím po letním spánku, abych vás začal zásobovat novými informacemi, tipy možná i nějakým tím rozhovorem.

Vlastní platforma pro dropshipping e-shopy

Jako první novinku bych vám rád chtěl představit svou novou vlastní platformu pro dropshipping e-shopy, kterou můžete také vyzkoušet a otestovat její účinnost.

Velice dlouho jsem se zabýval myšlenkou jaký opensource vybrat pro vývoj dropshipping e-shopů, nebo zda si napsat systém vlastní. Po delší době jsem dospěl k názoru, že nebudu vymýšlet znovu kolo a vsadím na nejlepší opensource e-shop co je k mání a to prestashop. Musím říct, že systém se mi opravdu líbí, vím někteří jej hatí (viď souki), má své mouchy, ale na poli opensource nemá konkurenci. Zencart je starý, quickcart divný, magento příliš robustní a pomalé. Na prestě mi začali postupně růst nové a nové dropshipping e-shopy, ale já začal chápat, že ne vždy, a ne pro každého, je tento systém vhodný.

Nakonec jsem dospěl k názoru že pro mé dosavadní klienty byl prestashop dobrou volbou a rozhodně bych ho doporučil znovu, ale paradoxně pro mě ne. Důvod je prostý presta je neuvěřitelně variabilní a nabízí obrovské množství nastavovacích serepetiček. To je její výhoda, ale na druhou stranu i překážka(hlavně pro mně).

Presta mě ze začátku velice bavila, protože jsem si s dropshopy opravdu pohrával. Na druhou stranu se mi v hlavě už klubal nápad, že si napíšu vlastní microdropshop systém čistě pro účely dropshippingu/přeposílání objednávek. Čili naprosto jednoduchý systém, nakupování na 2 kroky bez registrace, velice svižná odezva bez zbytečností, jednoduché k nastavení (nastaví se jednou na začátku a je pokoj) a neokoukaný univerzální design. Vylezlo mi z toho toto: e-shop silikonové hodinky.

Můžete se pokochat, mám z něj opravdu radost. Už se začínají podobní lenivci jako já ozývat že by měli o systém zájem. Určitě je k mání i pro vás přes službu dropshopy.cz. Jedná se o opravu lowcost záležitost v ceně 5000Kč dostanete importní a aktualizační scripty (2500Kč), synchronizaci objednávek (1000Kč) a zbylá částka 1500Kč vychází na koupi jedné licence tohoto e-shopu, no neberte to za ty prachy:-)

Dropshipping silikonové hodinky

Dalším bodem a novinkou je logicky popis partnerského programu který využívám na webu silihodinky.cz. Zboží je momentálně velice žádané a populární, vím je to sezónovka která opadne, ale proč nezachytit šílenství o vánocích. Navíc jsou hodinky extrémně levné. V každém případě se nejedná o klasický dropshipping program, na tohoto distributora jsem došel náhodou když mi z webexsys došel e-mail o zařazení nového e-shopu. Distributora jsem kontaktoval s nabídkou spolupráce a tento člověk mi vyšel vstříc, musím říct že komunikace s ním je více než výborná. Takže to zkusím a uvidíme. Žádné partnerské rozhraní ani synchronizaci objednávek ale nečekejte, pokud se rozhodnete tento program také vyzkoušet (pro e-mail na distributora si kdyžtak pište do komentářů).

Webexsys

Dalším tématem je samotný webexsys. Musím říct, že tvůrci systému se docela snaží a do programu pravidelně přibývají další a další distributoři, škoda že se příliš nehrnou do rozšíření pro přeposílání objednávek, i když k tomu mají relativně velice dobře našlápnuto. Každopádně je pravda že e-shopy ve větší míře neoplívají příliš kvalitou a jsou zde případy ukončení spolupráce s vadnými distributory. Trošku se o tom rozepsal jeden webržník na svém blogu a v mnoha ohledech situaci vystihl dokonale. Každopádně jsem rád že se alespoň na affiliate poli něco děje a i díky webexsys jsem narazil na zajímavého distributora. Jinak plánuji projít partnerské programy a sepsat nějáké postřehy a zajímavosti k velkému množství affilite programů které nabízí.

Affil.simplia

Co se nám děje v našem oblíbeném multiaffilu simplia? Nic moc přibyl pouze jeden dropshipping program lastura.sk, jedná se v podstatě o mutaci skeble.cz do slovenštiny. Na iSamolepky stále marně čekáme…

Další dropshipping programy

Na webtrhu i zde na affilblogu jsem aktualizoval seznam dropshipping programu v ČR a SR, za nedlouho přibude i jeden nový slovenský dropshipping na knihy. V případě že máte zájem o bližší info, budu vás včas informovat zde na affilbogu , případně na webtrhu. Bude to historicky první dropshipping program běžící na dropface. Máte se na co těšit.

Rozhovory, články a další pokračování affilblogu

Máte návrhy na rozhovory se zajímavými affiliate osobnostmi, chtěli byste se něco konkrétního dozvědět, o jaké informace máte zájem a co byste tu rádi viděli? Uvítám všechny vaše reakce a připomínky. Budu rád když se rozepíšete v diskuzi pod článkem. Pro dnešek vše těším se na další článek.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
  1. Andre

    Silihodinky má v Opeře nějaký rozhozený design.

  2. Adam

    poprosil bych o ten email na silikonoveho hodinkare, diky

Napsat komentář