Jdete na Marketing Festival 2013?

Dnešní článek je spíše takovým zamyšlením nad akcemi podobného druhu a jejich obsahem. Také byl rád rozvířil určitou diskuzi na téma podobných akcí s přednáškami z oboru marketingu, které se u nás pořádají.

logo (1)

Marketing Festival je akce pořádaná mým kamarádem Jindrou Fáborským a a propukne 22.listopadu 2013 v Brně. Nicméně už od 2.září můžete kupovat lístky. Osobně nemám akce typu Barcamp, Webexpo atd atd moc rád a nevyhledávám je. Jsem zastáncem menších akcí kde se potkám s přáteli a zablbneme při nějaké mimopodnikací aktivitě (viz NetSraz.cz) nebo moc rád navštěvuju AffiliateKonference.cz, protože mě affiliate baví a tato akce mi vždy přinese mnoho nového hlavně na workshopech a afterparty:)

Nicméně jelikož Jindru osobně znám a už jsem byl na jedné z jeho akcí InternetMarketing, podíval jsem se na program a zjistil pro mě bohužel velmi zásadní nedostatek. Pevně věřím že s tím Jindra něco udělá (nebo už udělal ale pouze chybí podrobný program) že se program ještě o chybějící témata rozšíří, nicméně já osobně si představuji že se na internet marketing festivalu dozvím něco od expertů z každého oboru internetového marketingu.

Kde je PPC, e-mail marketing a sakra co třeba affiliate marketing (ten mě zajímá úplně nejvíc)? To jsou typy marketingu, které mi na většině podobných akcí neustále chybí a proto na ně nechodím, jelikož mě absolutně nejvíce zajímají. Nic ve zlém ale o SEO, inboundu, Facebooku a startupech jsem slyšel už tolik, že mi to na nějaký ten pátek stačí. Navíc o tom píšou všichni, pořád a stále to samé dokolečka. Z hlavních speakerů mě nezajímá v podstatě nikdo, jsem zvědav zda to změní workshopy, které mám osobně mnohem raději než masové přednášky.

Tento post není rozhodně myšlen ve zlém, jen je to takové mé postesknutí nad tím, proč se za internetový marketing považuje pouze SEO a analytika a na další podstatné obory internetového marketingu se neprávem zapomíná. Internet marketing!=SEO

Poznámka. Nedá mí to ale musím si rýpnout. Projekt Shoptetu MujPrvniEshop.cz se mi v zásadě líbí a je to pěkná osvěta, ale neměl by mít potenciální zákazník Shoptetu a začínající e-shopař dostupné veškeré informace o hlavních marketingových kanálech pro svůj e-shop ? Co email marketing co affiliate marketing? A tak je to pořád dokolečka:)

Jaký na to máte názor a zůčastňujete se podobným akcí? Jdete na Marketing Festival? Pokud budou zajímavé workshopy možná se tak i potkáme:)

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Jindra Fáborský

  Díky za zamyšlení a zmínku. Neboj se vlka nic. Já rozhodně vím, že Internet Marketing se nerovná SEO. Trochu mne mrzí, že Tě nikdo z přednášejících neoslovil, protože jsem velmi pečlivě vybíral každé jednotlivé jméno a těším se na přednášku úplně každou.

  I když budeme mít na konferenci hodně špičkových expertů na SEO, jedním z nosných témat je také Webová analytika a PPC. Čili neboj, PPCček, Analytiky a věřím, že i vzpomínaného e-mailingu si na konferenci užiješ dost. Naopak sociálních sítí a Facebooků bude poměrně pomálu.

  Nechme se překvapit, jak to celé dopadne. Nelze se zavděčit každému. Jak tématy, tak odborností. Ale snažím se udělat maximum. Jindra

 2. Mário Roženský

  Vidím to Franto naprosto stejně jako ty.

  Můj názor je takový, že pořadatelé se potřebují co nejvíce přiblížit publiku. A to vidí slepě jen SEO a PPC. Neboli sice tuší, že by měli na své stránky přivádět návštěvníky, ale co s nima? Jak z nich udělat zákazníky? Chcete raději 1000 návštěvníku, nebo 20 zákazníků? atd…..

 3. Linki

  Nebuď smutný, Františku, na http://www.mujprvnieshop.cz/ se nepíše ani o link buildingu, prostě si máš udělat on-page a cálovat PPC 😀

Napsat komentář