MojeID na váš e-shop

Nedávno u mě byla zadána poptávka na tvorbu modulu pro prestashop, který má přidat novou možnost přihlášení pomocí služby mojeID, možná jste o tom něco slyšeli a možná taky ne. Proto si dnes zkusíme nastínit o co jde, k čemu to vůbec je a jestli se to vyplatí používat. Osobně mě služba mojeID velice zaujala a plánuju jí používat a dělat evangelizaci:-). Dnešní článek není o affiliate marketingu, ale mojeID se dá skvěle použít na vaše dropshopy, takže se to affiliate okrajově dotýká.

Co je mojeID?

Základem služby mojeID je openID iniciativa, který neměla v zahraničí valný úspěch, je to dané hlavně tím že nebyla moc dobře marketingově uchopena. Dá se předpokládat že firma NIC.cz která mojeID provozuje a zastřešuje podobný problém mít nebude. Hlavní myšlenkou je jednoduchá integrace a používání osobních údajů v rámci celého internetu, bez nutnosti neustále vypisovat ty samé hodnoty. Jak už jsem řekl projekt zastřešuje celkem důvěryhodná autorita poskytující registraci domén u nás, neziskovka NIC.cz, o osobní údaje se tedy bát nemusíte. Jednoduše si vytvoříte svoje mojeID na stránkách vložíte do něj osobní informace a poté se na e-shopu či klekoliv jinde přihlásíte a přetáhnete údaje které chcete s provozovatele sdílet.

Proč mojeID?

Určitě nejsem sám koho otravuje neustále vypisování osobních údajů do každé služby. MojeID je vhodné zejména pro přihlášení do služeb ve kterých ještě nemáte účet, ale dá se použít i k aktualizaci již nahraných údajů ve službách, které již využíváte (osobně toto bych asi nepoužil). Hlavní výhodou je také to že si nemusíte pamatovat více hesel do různých služeb máte pouze 1 mojeID a 1 heslo do mnoha portálů z čehož plyne samozřejmě i jeho nevýhoda.

O projektu mojeID a jeho vhodých si můžete přečíst na jejich webu. Každopádně se chci dostat k tomu proč to na affilblog vůbec píšu, mojeID se skvěle hodí do vašich dropshopů. Je to skvělá alternativa třeba k nákupu bez registrace apod… Já osobně použil mojeID na naše dropshopy: plejtvak.cz, topvybava.cz a blazniviny.cz. MojeID například používá i gransy na subregu.

Výhodou je jednoduchá implementace, pokud máte zájem o plugin napište mi do komentářů a já vás navedu na osobu která se o toto u NIC.cz stará. Zabere vám to 5min a můžete mít traffic zdarma. Jelikož se služba teprve rozjíždí využívá jí momentálně minimum e-shopů proto jsem se relativně jednoduše dostal na web: http://www.mojeid.cz/page/803/kde-mojeid-pouzivat/ a dostal zpětný odkaz, který opravdu nese traffic. V průměru 20UIP/den na 1 dropshop. Určitě jste si všimli relativně velké marketingové masáže a řekněme si na rovinu NIC.cz má díky nám docela velké finanční prostředky.

Navíc v rámci spolupráce je schopno vám NIC.cz kofinancovat maketing vašeho projektu (až do výše 50 procent), ale pšššt o tomto jsem se asi neměl zmiňovat a nechat si to pro sebe:-)

Závěr

Osobně se mi služba líbí a budeme ji využívat i na našem nakupním portálu který jsem projektově pojmenoval sociální e-shop a řeknu vám o něm více v průběhu měsíce prosinec. Máte se na co těšit. Samozřejme budu rád za vaše připomínky a komentáře pod článkem. Díky a mějte se.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
  1. Pari

    Mají připravený modul ani pro Drupal a chystá se Magento jsem se dočetl na fóru. Bylo by to super, kdyby se to rozjelo, rád tento projekt podpořím.

Napsat komentář