Novinky ze světa Affiliatu – Červenec 2012

Opět se dostávám k novinkám které se ke mě za poslední měsíc dostali a dnes to bude velice zajímavé:)

1. Škatulata hejbejte se ve finančních vodách

Michal Hardyn, který stál za lead gen divizí a byl jedním z prvních zaměstnanců EO založil vlastní firmu 5DM. Na tom by nebylo nic zvlášního kdyby tato firma přímo nekonkurovala samotné EO v lead gen aktivitách(eSpoluprace.cz)  a aktivitách slevových agregátorů. Na těchto projektech podle neověřených údajů pracoval již ve svém pobytu v EO. Když k tomu přidáme že o 5DM nastoupil jako affiliate manažer i Michal Majgot, který určitou dobu působil v AdBenefitu dostáváme dalšího zajímavého hráče na trhu AffiliateClub.cz. Jedná se o zajímavý koncept, který cílí na profesionální a VIP affiliate partnery, kteří mají zájem o nadstandardní podmínky a přístup.

2. TOP agregátory udělali pápá svým zakladatelům

Myšleno trošku s nadsázkou. Jak Martin Talavášek (skrz.cz) tak Michal Hardyn (slevydnes.cz) prodali své podíly v agregátorech, které založili a zatímco Martin už nemá ambice dál v tomto byznysu pokračovat, tak Michal založil další agregátor TopSleva.cz. Podle určitých zdrojů dostal Michal za odstoupení z SlevyDnes velice slušné odstupné 1,5 milionů Kč.

3. Proběhl NetSraz v Olomouci a ImSraz v Ostravě

Na Nestrazu jsem měl přednášku já o Affiliate podnikání a na ImSrazu pro změnu David Lorincz o marketingu na sociálních sítích. Bohužel jsem na jeho přednášku nemohl dorazit což mě velice mrzí, doufám že ji někdy zvopakuje pro Olomoučáky:)

4. MilionovéImperium nemá v IT sféře na růžích ustláno

Davidovi se bohužel nepodařilo zopakovat nadšení a pozitivní reakce jako na EmailAcademy v IT sféře. Proti impériu se ostře ohradil Petr Jeník a dle komentářů u něj a u sebe na blogu soudím že se IT blogerům obsah příliš nelíbí. I tak ale věřím že mimo tuto specifickou oblast bude mít impérium úspěchy a komerčně bude úspěšnější než EmailAcademy.

5. S blogery se roztrhnul pytel

Jak už to v okurkové sezóně bývá podnikatelé se v létě nudí a tak začínají blogovat:). Za posledních pár týdnů se nových nebo staronových blogerů vyrojilo jako hub po dešti. Blogovat začal můj kamarád a parťák Jan Kvasnička a první články jsou velice zajímavé a přínosné, dále tu máme Michala Hardyna, který také intenzivně bloguje. Dále pak Martin Talavášek, nebo Jiří Rostecký.

Víte o nějakých dalších nových nebo staronových IT blogerech? Prosím o info do komentářů.

6. Ostatní

Mario mě poprosil abych upozornil na jeho nábor affiliate partnerů pokud chcete dostávat novinky a informace o nových provizních programech běžící na Affilboxu tak rozhodně doporučuju vyplnit dotazníček.

V případě že máte zájem o pěkný design na Facebook Timeline nebo váš Twitter účet využijte službu SocialDesign.cz, chystál k ní ještě samostatných článek spolu s ukázkami jejich prací pro mně.

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Martin Talavášek

  Já vím, že to moje jméno je prostě špatný, ale poprosím o opravu 😉 Děkuji a díky za link na blog, asi teď budu trochu psát zase…

 2. Petr Jeník

  Prd si z toho dělejte
  Já mám výrazně jednodušší jméno než vy dva a přesto mě lidi celkem pravidelně oslovují Janík nebo Jelínek

 3. Jan Sochůrek

  Každej smysluplnej blog je přínosnej a zajímavej 🙂

 4. vaclav

  Díky za takové shrnutí minulého měsíce , chtěl bych se zeptat nebude i nějaký sraz v Jihlavě?

 5. vaclav

  Díky za informaci , kdybys věděl tak mi dej vědět díky.

 6. Honza

  Když se tu bavíte o srazech, tak nebude nějaký v Hradci Králové? Jinak jsi pěkně shrnul uplynulý měsíc.

Napsat komentář