Organizace času při vývoji projektů – GTD a time management

Tento článek trošku vybočuje ze specializace affilblogu na affiliate a dropshipping business, ale myslím že mnoha čtenářům se bude hodit. S větším počtem prací, zakázek a vlastních projektů se Váš pracovní čas často přetváří do času osobního…

time-management

Organizace času je velice důležitá, pokud se nechcete ztratit v obrovské záplavě práce a e-mailů. Pokud vyvýjíte webové projekty, e-shopy nebo pracujete na jakémkoliv internetovém podnikání, často se skládá Váš den z obrovského počtu titěrných kroků typu  – poslat e-mail, upravit 2 řádky ve zdrojáku, přidat článek apod… V hlavě je větší množství úkolů neudržitelných.

Dříve jsem používal různé úkolovníčky, to-do list (railendar calendar), psal jsem si poznámky na papír apod. Momentálně využívám aplikaci things v iPhonu a musím říct že je to paráda. Stíhám toho více a můj pracovní a osobní čas se nepřekrývají.

Nemám v plánu tady sepisovat sáhlodlouhý návod jak a co dělat, ale uvedu zde pár základních odkazů a článků které doporučuji případnému zájemci o zlepšení své pracovní kázně a zvýšení pracovní efektivity projít. Aplikovat se dají na jakékoliv podnikání.

Pro čtenáře kteří toho času mají málo je velice dobrou inspirací a úvodem do problematiky článek na blogu: blogwar.cz, je opravdu velice zajímavě sepsaný a je v něm řečeno to základní. Velice zajímavý článek o ušetření času napsal na svém blogu Jan Zahradník, osobně tento styl nevyužívám, ale věřím že se může někomu hodit.

A teď český král time managementu a GTD Petr Mára, který dělá i GTD školení. Toto je v podstatě guru a průkopník GTD problematiky v ČR a musím říct že jeho přednes a vysvětlování je naprosto skvělé. Na tohoto člověka jsem přišel při sledování podcastu digit, který mám velice rád. Osobně bych ho velice rád poznal a doufám že se někdy na jeho školení dostanu.

V případě že by vás hlouběji tématika zajímala určitě se podívejte na školení Petra Máry o GTD viz níže.

Petr Mára from Michal Berg on Vimeo.

To byl takový rychlý průřez touto problematikou .  Čas od času vás budu zásobovat články podobného ražení, které jsou na první pohled trochu mimo téma, ale internetovým podnikatelům se velice hodí. V případě že zkusíte aplikovat GTD do vašeho života, byl bych moc rád kdybyste mi dali vědět, například po týdnu, v tomto článku nebo na mail: co se u vás něco změnilo a jestli jste produktivnější a méně stresovaní.

Co si o této problematice myslíte, znáte osobně Petra Máru? Vidíte v podobné organizaci smysl, budoucnost a využití pro Vás? Máte nějaký zajímavý odkaz na článek s touto tématikou? Díky za vaše komentáře…

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Pari

  A na živo vidět tuto prezentaci je o 100% lepší. Na WEBEXPO 09 sklidila přednáška snad největší ohlas a bylo nejvíce narváno co pamatuji 🙂

  Jen se mi nedaří převést tuto metodiku do praxe, stále jsem na začátku hlavně co se týče disciplíny.

 2. Michal Kraus

  Mára je opravdu skvělý, doporučuju. Hodně pomohl. Naživo určetě lepší, než ze záznamu 😀

Napsat komentář