Pracovní a projektové plány na rok 2011

Jak jsem již řekl budu zde publikovat své pracovní plány, které souvisí také s dalším pokračováním vývoje affilblogu…

Affilblog

Na affilblogu se začnou objevovat mnohem více články o připravovaných projektech a kromě affiliate a dropshipping tématiky ve které také budu pokračovat zde nakousnu PPC (sklik a adwords) a další témata. Affilblog se tedy zobecní a stane se také trošku více osobním.

Dropface

O dropface už jsem se na affilblogu zmínil, pokud by někdo nevěděl o co se jedná přečtěte si tento příspěvek, nebo navštivte přímo dropface.cz. Do konce roku bych chtěl aby dropface používalo minimálně 5 eshopů. Docílit toho chci i tím že vytvořím vlastní multiaffiliate a dropshipping program (ve stylu affil.simplia.cz, nebo webexsys, espoluprace, ehub). Zájemce který bude chtít využívat dropshipping rozhraní dropface se tak bude moci rozhodnout zda zakoupí vlastní licenci s tím že si komunitu partnerů bude shánět a hýčkat sám, nebo zda využije muj multiaffil do kterého se zapojí za určitý drobný poplatek, případně provizi z prodeje. Nabídnu tak možnost vstoupit do tohoto segmentu s minimalizací počátečních vkladů. Dropface je připraven na multieshop administraci takže není problém. Mám rozjednané docela netypické affiliate a dropshipping partnery jako knihy, hračky, sport a fitness vybavení, co na to říkáte?

Shopia

Interní přesné statistiky projektu shopia zde publikovat nebudu, ale můžete se těšit na zákulisní informace s vývoje tohoto velkého projektu a také jak se mi daří s PPC s kterým se budu více zabývat právě v tomto roce 2011. Takový prvotní cíl pro tento rok je vybudovat si stabilní místo na trhu (obrat alespoň 1M/rok), vytvořit nejvetší nákupní portál s největším množství položek a nejširším výběrem zboží (zatím 120tisíc zboží, alespoň 300tis do konce roku) a také vniknout na další evropské trhy (SK, PL, FR, SP, FI, a další…). Uvidíme, pevně věřím v úspěch. Samozřejmě pořád platí nabídka pro eshopy, v případě že máte zájem nabíze na shopii své zboží kontaktujte nás na [email protected] máme rozjednaných asi 5 dalších nových eshopů, které budeme v tomto roce implementovat. Do budoucna můžeme nabídnout stabilního a silného partnera a také globální prodej, v případě že jste na to technicky zajištěni.

Projekt na správů zpětných odkazů

V následujících 1-2 měsících hodlám světu ukázat nový projekt – online služba zdarma. Určena bude hlavně pro lidi zabývajícím se prodejem a výměnou zpětných odkazů, nebo třeba prodejem PR článků. V podstatě se jedná o nástroj který jsem si nechal udělat hlavně pro své osobní účely na zakázků. Ale jelikož nejsem škrt a chci se o kvalitní rozhraní pro správu a sledování zpětných odkazů podělit otevírám jej veřejnosti. O co ve zkratce půjde, zadáte si své weby, klidně všechny, ať v tom máte pořádek a hlavně přehled. Služba vám bude aktualizovat a měřit ranky (sledovat vývoj, export do PDF). U každého webu si můžete nastavit cenu odkazu za určité období (v případě že prodáváte odkazy hodí se to). Systém bude také sledovat zda některé prodané odkazy už nevypršely a je třeba upozornit kupce o prodloužení (zaplacení) nebo třeba zda jste nevyčerpali maximální počet externích odkazů které garantujete kupcům. Dále při výměně odkazů (2 door, 3 door) systém rozpozná zda ten s kterým jste vyměnil neodstranil váš odkaz apod. V případě že se projekt chytí a zaujme vás, chystám zde mnoho dalších vylepšení jako přímý prodej odkazů (ranky,directo) nebo PR článků (placla), případně nějáké funkce, které se budou hodit pro správů vlastních webů (collabim). Uvidíme každopádně je to můj první krok ve kterém chci dát něco komunitě a dělám to ne za účelem zisku (vývoj budu z počátku platit ze svého, postupem uvidíme ale možná se bude dotovaz z darů nebo provizí z PR článků nebo příměho prodeje z odkazů, ale nepůjde v žádném případě o tak vysoké provize jako má nastavena placla, nebo directo). Uvidíme, těšíte se? V případě že chcete být do systému pozvání mezi prvními přidejte se do skupiny fanoušků affilblogu na facebooku. Bude to v podstatě komunitní záležitost takže když někdo uveřejní PR článek či dá zpětný odkaz budu velice rád, ale náklady na marketing budu minimalizovat. Uvidíme zda se ro rozkřikne a jak funguje virální efekt na tak specifickou službu.

Drobnější projekty

Chtěl bych renovovat a aktualizovat své portfolio webů (50+) a přidan do něj pár nových kousků, které mám již v hlavě připraveny (nebude jich ale mnoho). Pro tento rok chci dbát hlavně na kvalitu, mé portfolio se docela velkým způsobem obměnilo a navštěvovaný MFA nahradily méně navštěvované ale co se týče ranků i kvality trafficu mnohem hodnotnější stránky. To se také projevilo na tom že PPC je u mě momentálně v podstatě bezpředmětný výdělek a hlavní zdroje příjmu jsou affiliate a prodej zpětných odkazů či PR článků.

Další větší projekt

Ještě uvidím jak to bude s časem, ale určitě bych chtěl tento rok alespoň připravit půdu pro projekt kombinující online a offline business, ještě přesně nevím o co půjde. Možná eshop, možná nějaká služba. Každopádně mými velkými vzory jsou John Ahyde a oba těží z této oblasti podnikání. Je to velká výzva tak uvidíme.

A co plánujete vy? Budu rád klidně za linky na vaše blogy v komentářích nebo se vyjádřete klidně přímo v komentáři.

Díky za pozornost, pro dnešek je to vše.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
  1. wosa

    super, budu se těšit na další články o vývoji tvého businessu.. at se daří 🙂

Napsat komentář