Provizní program VIVANTIS a.s.

V tomto článku se seznámíme se základními informacemi a možnostmi monetizace vašich webových projektů pomocí provizního programu společnosti VIVANTIS.

Profil: VIVANTIS a.s. je společnost provozující úspěšné internetové obchody na top doménách(hodinky.cz, parfemy.cz, sperky.cz, prozdravi.cz, krasa.cz, nakupnicentrum.cz) a nově forliving.cz. Mezi nejnovější akvizice patří doména obleceni.cz jehož otevření je plánováno na tento rok(2010).

Vivantis poskytuje 4 druhy spolupráce:

  1. Klasický affiliate program
  2. Velkoobchodní prodejce
  3. Alianční partneři
  4. Speciální dealeři

Jednotlivé typy spolupráce si krátce rozepíšeme a shrneme na co se hodí.

1. Klasický affiliate program

Na adrese www.provizni-system.cz se můžete zaregistrovat do affiliate programu VIVANTIS, jediným zádrhelem může být že u registrace je nutné IČO, čili musíte fakturovat zisky. Administrace je opravdu jednoduchá a během pár kliků můžete získat zajímavý banner pro vaše stránky. Za prodané zboží dostáváte fixní provizi 10% (zboží s DPH). S tímto affilem mám dobré zkušenosti. O vyplacení provize si můžete zažádat po dosažení částky 500Kč.

Na výběr je opravdu velké množství statických nebo dynamických bannerů u rotátorů produktů. Samozřejmě je možné využít klasický referal link. Níže jsem uvedl velice pěkný bannerek, který mě zaujal:-).

NakupniCentrum.cz

2. Velkoobchodní prodejce

Na vyžádání dostanete smlouvu a po jejím odsouhlasení se můžete stát velkoobchodním prodejcem. V podstatě to znamená, že budete vést standardní internetový obchod se všemi jeho procesy(sklad, posílání objednávek, vyřizování reklamací). Objednávat zboží od dodavatele (VIVANTIS a.s.) můžete již od 5000Kč, při objednávce zboží za 10000Kč a výše se vám neúčtuje poštovné. VIVANTIS skladuje obrovské množství produktů napříč celou škálou jejich e-shopů (mimo nakupnicentrum.cz – tam jich moc skladem není) proto je většina zboží vyexpedována do druhého dne. Osobní zkušenosti s tímto programem nemám, pokud někdo ano uvítám poznámky a zkušenosti v komentářích.

3. Alianční partneři

Alianční partner je v podstatě něco mezi velkoobchodním prodejcem a speciálním dealerem. Základem je uzavření dodavatelsko-odběratelské smlouvy. Důležitým bodem je také úhrada jednorázového poplatku 10 000Kč za zřízení affil konta a zaslání přístupu k 6ti xml souborů, které jsou klíčové pro import produktů na váš e-shop. Majitel e-shopu objednává zboží souhrně, až když hodnota objednávek přesahuje 10000Kč(poštovné zdarma). Partner pak následně posílá zboží dále svým klientům na základě objednávky. Výhodou je že nemusíte držet žádné zboží na skladě.

4. Speciální dealeři

Se speciálním dealerstvím mám asi půlroční zkušenosti. Budu se jím ještě podrobněji věnovat určitě v některém z dalších článků. Nyní se ale pokusím shrnout obecné a základní informace a na co se připravit.

Základem je opět vlastnictví minimálně živnostenského listu(maloobchodní prodej). Se společností VIVANTIS musíte uzavřít smlouvu o spolupráci a uhradit poplatek 10 000Kč. Dostanete přístupy k xml souborů a affil konto. Základním rozdílem oproti aliančním partnerům je to, že celý mechanismus zpracování objednávky jde mimo vás (naskladnění, expedice, poslání zboží, reklamace). Jejich objednávkový systém se dá jednoduchým mechanizmem spojit s objednávkou ve vašem e-shopu, čili nemusíte ani přeposílat žádné e-maily. Nevýhodou je že minimální cena jedné objednávky je 500Kč, to znamená, že pokud si člověk chce zakoupit 1 předmět v hodnotě 450Kč, systém objednávku stornuje. Provize jsou vypláceny každý měsíc.

Jak jsem říkal plánuji se o speciálním dealerství více rozepsat v příštím díle a taky se těšte na step-by-step návod pro případné zájemce.

Myslím že toho už dnes bylo až, až a doufám že článek, alespoň někomu, přinesl zajímavé informace. Budu rád za vaše komentáře.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Napsat komentář