Rozhovor: Jan Tinka – creactive.cz / coreshop.cz

Dnes tu pro vás mám velice zajímavý rozhovor z technickým provozovatelem affiliate programu pro coreshop/metalshop Janem Tinkou (creactive.cz). Podíváme se trochu hlouběji na tento partnerský program, dozvíme se některé zákulisní informace a hlavně důvod proč tento program využívat!

V kostce

 • provize 4-8%
 • 2 partnerské e-shopy v 1 provizním programu – coreshop.cz / metalshop.cz
 • bez konkurence na trhu
 • největší partnerský program v ČR s oblečením

Rozhovor

1. jak dlouho funguje partnerský program, kolik má partnerů, kolik je průměrně měsíčně vyplaceno partnerům na provizích?


Partnerský program běží již téměř rok, starám se o něj však až od září 2009. K dnešnímu dni máme 80 partnerů a měsíčně vyplatíme na provizích v průměru lehce přes 10 tisíc korun.

2. můžete osvětlit trošku problémovou minulost partnerského programu, proč zde bylo tolik zmatků a přesunů na jiné PAP?


Část nepříjemností padá na naši hlavu — neodhadli jsme dostatečně výkon potřebný k provozování systému a server zkolaboval. Řešením byl přechod na server tvůrců systému. I tak občas narážíme na drobné chyby a nepříjemnosti v chování systému a protože do budoucna bychom se jim pochopitelně chtěli vyhnout, pracujeme na vlastním řešení. Partnery tedy v budoucnu čeká ještě jeden přenos jejich účtů, ale systém pak již bude plně pod naší kontrolou. Partnery jsme vyzvali k zaslání případných komentářů k současnému řešení a také k tipům, co by rádi viděli v budoucím řešení.

3. Dropshipping formu spolupráce využívá momentálně kolik partnerů, plánujete pokročilou formu synchronizace objednávek nebo budete fungovat na bázi přeposílání objednávek pomocí e-mailů?


Funkční jsou aktuálně 4 drop-shopy, se dvěma dalšími partnery řešíme nyní detaily. Snažíme se v rámci možností realizovat přání a požadavky partnerů. Pokud tedy dostaneme impulz k rozumným změnám v drop-shipping spolupráci, rozhodně je nenecháme bez odezvy.

4. Čím byste namotivoval případné zájemce o tento affiliate program? A jaké má podle vás největší výhody a uplatnění pro případné partnery a majitele webového obsahu.


Majitele webů mají motivaci určitě v jedinečnosti našeho partnerského programu v českém prostředí. Sortiment Metalshop.cz i Coreshop.cz prodává hojně i konkurence, avšak v současnosti provozujeme affiliate program v odvětví jen my. Jakožto provozovatel webů se skate & snow tématikou jsem kdysi pečlivě hledal možnosti spolupráce s českými skateshopy avšak neúspěšně. Současní webmasteři tedy mají mnohem lepší podmínky pro zvýšení výdělků svých stránek.

Další plus vidím v rozmanitosti propagačních možností — někteří partneři mají tak kvalitní traffic, že jen nasadí bannery a vydělávají. Jiní více experimentují a vkládají sezónní články s affil. linky, propagují konkrétní zboží z našich e-shopů, využívají kontextový box anebo propagují i skrze své zavedené Facebook skupiny.

5. V čem je největší síla partnerského programu coreshop/metalshop a jaká je jeho budoucnost?


Částečně jsem odpověděl už v předchozím bodě, ale zmínil bych ještě 100%í dostupnost veškerého zboží v našich skladech. Pokud tedy bude skrze vás jako partnera realizována objednávka, máte jistotu, že zákazník zboží obdrží velmi rychle a až bude v budoucnu chtít nakupovat znova, třeba to bude znovu váš web, který jej k našim virtuálním regálům dovede.

Budoucnost programu už jsem také nakousnul výše: rádi bychom připravili naše vlastní řešení partnerského systému, které budeme moci upravovat dle potřeb nás i partnerů.

6. Jsou nastaveny nějaké výhodnější podmínky pro partnery při vyšších objemech objednávek?


Počáteční provize jsou nastaveny na 4% a 6%, nicméně výjimkou dnes nejsou partneři s provizemi ve výši 10%. Pokud dlouhodobě přivádíte zákazníky do našich e-shopů, neostýchejte se diskutovat s námi výši vašich provizí.

7. Váš dropshipping program je klasický partnerský program na bázi přeposílání objednávek, budete nabízet do budoucna i klasický dropshipping?


Toto zatím v plánu nemáme. Platby, zasílání zboží i reklamace vyřizujeme v současnosti my.

8. Lepíte na balíky samolepky partnerského dropshopu, popřípadě vkládáte do balíku vaše reklamní materiály?


Naše reklamní materiály do balíků vkládáme. Samolepky partnerů jsme ochotní na balíky lepit až při obratu nad 300 tisíc korun měsíčně.

9. Co bys chtěl vzkázat čtenářům affilblogu?


Rád bych jim nabídnul výhodnější vstup do našeho partnerského programu. Všichni partneři, kteří se skrze affilblog.cz do konce dubna zaregistrují a pak mi zašlou na [email protected] odkaz na tento článek, budou po dobu 3 měsíců odměňování dvojnásobnými provizemi.

Registrace do partnerského programu

Velice děkuji Janu Tinkovi za zajímavý rozhovor a za dobrou komunikaci. Myslím že z článku plynou 2 jasné fakty, provizní program je teprve na začátku a chce se pořádně chytnout dokud není pozdě (malá konkurence) a pokud se zaregistrujete přes affilblog budete mít výrazně vyšší provize:-). Doufám že se rozhovor zalíbil, pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte využít komentáře.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Jouda

  80 partnerů a měsíčně vyplatíme na provizích v průměru lehce přes 10 tisíc korun.

  Tohle je docela špatný.

 2. admin

  Presne tak, partneri asi nejsou prilis schopni, proto je velika sance vygenerovat slusny zisk joudo:)

 3. Jan Tinka

  Aktivních je asi jen okolo 20 partnerů — zbytek se na to buď vykašlal anebo se rozkoukává. Platí pravidlo 20:80, tedy 20% partnerů tvoří 80% obratu.

  Výrazně vyšší než průměrné provize byly vyplaceny v době Vánoc. Nutno ještě dodat, že trend je jasně stoupající, co se vyplacených provizí týká.

  Jak napsal admin, konkurence je stále malá — to znamená jednak lepší šanci pro získávání podpartnerů (připravili jsme pro tento účel bannery) a také málo saturované tematické weby.

 4. LuŠtěLák BigLebowski

  To zdvojnásobení je hodně zajímavý. Určitě to využijem…

  Platí to pro affil i pro přeposílání?

 5. Jan Tinka

  Zdvojnásobění provizí platí jen pro klasický affiliate.

Napsat komentář