Rozhovor: Ladislav Nosákovec – ozdobse.cz

Affilblog přináší rozhovor plný zajímavostí a praktických informací od affiliate guru Ladislava Nosákovce (nosi). Tento mladý internetový podnikatel dosáhl úspěchu již velice brzy po vítězství Junior Internetu (soutěž pro mladé internetové podnikatele), nyní zde působí jako porotce. Se svým partnerem se zaměřují převážně na affiliate projekty a před nedávnem spustil vlastí affiliate program ke svému e-shopu ozdobse.cz, který odkoupil od svého bratra.

Rozhovor je rozdělen do 2 částí, v první jsem se zaměřil na informace okolo affiliate programu ozdobse.cz a v druhé se vyptávám na různé pikantní informace z Nosiho online podnikání. Pevně doufám že vás článek potěší a motivuje:)

V kostce

  • provize 10%
  • nadstandardní výhody pro všechny partnery
  • poskytuje kvalitní xml výstup pro spolupráci – přeposílání objednávek

Část a)- affiliate a dropshipping ozdobse.cz

1.Jelikož si zkušený affilák, proč ses pustil do tak neuvěřitelně konkurenčního odvětví jako jsou šperky? Co můžeš nabídnout lepšího než konkurence která je opravdu silná (vivantis, klemantis, silver.ag ,…)

Nebral jsem to jako šperky nebo cokoliv jiného (e-shop jsem koupil) – bral jsem to jako fungující byznys s pěknými čísly. Obchod vlastníme zhruba dva měsíce, takže konkurenční výhody teprve připravujeme… Máme už teď ale dobré zázemí – skladem jsou stovky nejprodávanějších produktů ihned k odeslání, posíláme zboží opravdu rychle :-). Ostatní věci není třeba zmiňovat, protože jsou standardem, na který jsou všichni zvyklí.

2.Kolik má momentálně tvůj affiliate program partnerů? Jaké jsou průměrné provize/objednávky?


Affiliate program běží zhruba měsíc, za tu dobu máme ale už bezmála třicet partnerů. Za tak krátkou dobu ještě není moc co průměrovat.
3.Čím bys namotivoval případné zájemce o tento affiliate program? A jaké má podle vás největší výhody a uplatnění pro případné partnery a majitele webového obsahu.
Naše produkty patří na rozdíl od konkurence k těm levnějším a díky tomu se i velice dobře prodávají, dá se tedy předpokládat, že naši partneři budou mít dobré konverze (a zatím tomu vše nasvědčuje). Výhodou může být i to, že pro nás není nic problém – jsme otevřeni naprosto všemu a klidně i individuálně implementujeme věci podle aktuálních potřeb partnera. Jednou z výhod může být i to, že vám eshop uděláme přímo my za hubičku – http://www.nosi.cz/2010/05/07/nechte-si-od-nas-udelat-affilshop/

4.Využíváte vlastní affiliate rozhraní? Mohl bys specifikovat jeho výhody a přednosti oproti PAP?


Ano, využíváme vlastní rozhraní. Nemám nic proti PAP, ale rádi si děláme vše po svém a rádi nad tím máme kontrolu. Pramení z toho větší svoboda a můžeme feedback partnerů rychleji a snáz uvést v život…

5.Komu je tento affiliate program primárně určen a na jaké weby se nejlépe hodí?

V podstatě komukoliv. Nejlépe se ale samozřejmě hodí pro stránky nějak určené ženám – móda, děti, ženskémagazíny, dárky atp.

6.Jsou nastaveny nějaké výhodnější podmínky pro partnery při vyšších objemech objednávek?

Jsou. Každý začíná na 10%, za každých vydělaných 5000Kč se provize zvedá o 1%, strop je 15%.

7.Váš dropshipping program je klasický partnerský program na bázi přeposílání objednávek, budete nabízet do budoucna i klasický dropshipping?

Nejspíš ne, neláká nás to. Mám zkušenost, že lidi pořádně neví co to Dropshipping vlastně je, resp. si pod tím představují právě přeposílání objednávek. Připravujeme ale velkoobchod.

8.Lepíte na balíky samolepky partnerského dropshopu, popřípadě vkládáte do balíku vaše reklamní materiály?

Lepíky na balíky lepíme, pokud si to partner výslovně přeje – nemáme s tím problém. Žádné reklamní materiály do balíků nevkládáme.
9.Co bys chtěl vzkázat čtenářům affilblogu?

Samozřejmě jim přeju co nejlepší konverze na jejich affil projektech :-). A pokud vás náš program zaujal, neváhejte se zaregistrovat – http://www.ozdobse.cz/provizni-system

Část b) – zkušenosti s českými a zahraničními affily


1.Kolik partnerských programů využíváš a převažují u tebe zahraniční affily?

Zase tak moc ne, přibližně patnáct. Převažují ještě stále domácí affily, ale doufám, že se to během následujících let více přehoupne…

2.Jaký je tvůj názorna budoucnost affiliate programů konkrétně programů typu: dropshipping a přeposílání objednávek, vidíš v nich potenciál?

Affiliate se bude vyvíjet úměrně s vývojem znalostí BFU o internetu. Affiliate se bude muset dělat mnohem kvalitněji a produkty budeme muset podsouvat méně agresivně než jak je tomu dnes… V dropshippingu i přeposílání objednávek určitě potenciál vidím, je to vyšší level affilu.
3.Jaké je podle tebe nejzajímavější affiliate tématika a ve které vidíš potenciál růstu i do budoucna?
Vše co se týká financí, to je jasné. Mým skromným tipem jsou léky.
4.Myslíš si, že konkurence na trhu s půjčkami, šperky či zájezdy už je vyčerpaná nebo je zde ještě místo pro zajímavý výnos u nových partnerů?


Vůbec není, místa tu je určitě dost a dost. Osobně jsem třeba se zájezdy začal až teprve minulý rok a nebylo to vůbec špatné… Musí se to ale dělat pořádně a ve velkém.
5. Co bys doporučil začínajícím affilákům na co se zaměřit? Čeho se nebát? Čím se nenechat zaskočit?


Zkoušet a zkoušet. Nepiplat se s jedním webíkem (a když už, tak musí být velmi kvalitní), ale dělat to ve větším měřítku…
6. Jaký byly tvé zisky/obrat z affiliatu po 3 měsících provozování a nyní? Jaké byly tvé začátky obecně?
O tom už jsem dlouho nepřemýšlel. Ale začátky byli velmi intenzivní – affil jsme objevili úplnou náhodou a zřejmě ještě větší náhodou jsme hned první dny po nasazení affil linků začali vydělávat několik stokorun denně. Byli jsme v tomhle oboru úplní zelenáči, ale o to víc jsme měli pocit, že jsme narazili na nějakou zlatou žílu – začali jsme opravdu hodně tvrdě pracovat a produkovat velké množství webů. Za první rok jsme jen na affilech vydělali cca milion, nejvíc na letenkách (za rok jsme jedné české letecké společnosti „udělali“ obrat na letenkách skoro 20 milionů, dnes jsem na to koukal) a telekomunikačních službách. Měli jsme štěstí, že tenkrát to zase tak moc lidí nedělalo a na druhou stranu jsme brzy pochopili, co prodává a co ne. Vzpomínám na tohle velmi rád :-).
7. Před časem ses zmínil že využíváš affiliate arbitráže. Jak ti to funguje a je to zajímavější možnost monetizace než optimalizovat weby pro vyhledávače? Jsou zde nějáké záludnosti?


SE optimalizace pořád vychází lépe. Arbitráž zkouším jen velmi okrajově, někdy s úspěchy, někdy s neúspěchy. Když se nad tím zamyslím, moc mi to nejde :-).

8. Máš tvorbu affilů něják zautomatizovanou? Máš team se kterým si dělíš o práci/zisky?


Ani ne, zkoušel jsem zadávat tvorbu affil webu externistům, ale nevypadalo to dobře. Weby děláme společně s kolegou Martinem Demigerem sami, musíme aspoň něco dělat my :-).
10.Co preferuješ? Mnoho webů menší kvality, nebo jeden portál (magazín, blog) větší kvality? Proč? Mluvím tu teď o affil webech.


Větší množství stránek větší kvality :-). Ne vážně, dělat párstránkové weby nemá pro dnešní dobu a dnešní Seznam absolutně žádný smysl.
10.Jak dlouho už se zabýváš affiliatem a je to podle tebe dlouhodobý a stabilní finanční zdroj?

Affil dělám dva roky. Stabilní finanční zdroj to bohužel není (i když jsem si to myslel), to momentálně potvrdí všichni, co se tím zabývají a proto taky začínám jít do stabilnějších věcí, jako jsou eshopy. Je to ale super příjem bokem pro rozvoj podnikání…
11.Máš zkušenosti s dropshippingem/přeposíláním objednávek v ČR či v zahraničí? Provozuješ nějáké dropshopy, popřípadě jaké děláš obraty?


Nemám s tím žádné zkušenosti, i když mám v šuplíku asi pět designů pro tyto účely a vždy jsem to měl v plánu. Snad jednou…
11.Čteš affilblog? 🙂
Pravidelně už asi nečtu žádný blog, ale Affilblog určitě znám a několikrát měsíčně projdu články. Myslel jsem si, že pro něco takového tu není prostor, ale mýlil jsem se 😉

Děkuji Nosimu za parádní a velice otevřený rozhovor. Mohu potvrdit co se o tomto podnikateli traduje, je to opravdový pohodář a dobrej kluk;-). V případě že máte dotaz na Nosiho nebo vás zajímá něco k rozhovoru budu rád za vaše reakce a dotazy. Na recenzi affiliate programu ozdobse.cz se pracuje a během tohoto měsíce se zde určitě objeví. Díky a přeji pěkný páteční večer.

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments

Napsat komentář