Rozvovor: Arar a seoaffil.cz

Jan Linhar je úspěšný internetový podnikatel, který se primárně zaměřuje na prodej odkazů a propagaci webů. Na webtrhu vystupuje pod přezdívkou Arar a nezřídka vykupuje všechny weby jejichž PR=>3. V rámci projektu affilblog mi slíbil krátký rozhovor o jeho nově otevřeném affiliate programu na prodej článků.


V kostce:

  • Jedná se o unikátní český affiliate zabývající se provizním prodejem SEO služeb
  • Zatím spuštěna 1 kampaň na prodej seo microsites
  • Affiliate provize stanovena na 20%, provize 1% z objednávek 2.stupně(přes partnera)
  • Průměrná objednávka 4000Kč(provize 800Kč)
  • O samotném provizním systému si můžete přečíst více na blogu Arara: http://blog.linhart.name/projekty/spusten-unikatni-affiliate-program-20-provize/

1. Ja dlouho je affiliate program funkční a kolik je již zaregistrováno partnerů?


SEOaffil.cz je funkční od 4. 12. 2009. Od spuštění uběhl necelý měsíc. Prozatím neproběhla žádná větší propagace a počet aktivních (s alespoň jedním prodejem) partnerů je jen 9.
2. Kolik se vyplatilo celkem na provizích?


Vzhledem k nedávnému spuštění affiliate programu a nižšímu počtu partnerů, mají prozatím partneři nastřádáno cca 7 000 Kč provizí.
3. Kdy plánuješ spustit další kampaně a o co se bude jednat?


Mezi další kampaně bude patřit provize z registrací do katalogů. Právě pracujeme na novém systému pro zadávání registrací do katalogů. Bude podobný jako systém na optimalizace-seo.eu, ale vylepšujeme správu katalogů, objednávek a automatické screeny. Kdo bude chtít zadat registraci do katalogů, tak se mu tato služba vyplatí vzhledem ke komfortnosti a úspoře času.

4. Čím bys namotivoval případné zájemce o tento affiliate program?


Máme velmi zajímavé provize (prozatím až 40. Nabízíme především kvalitní služby s přidanou hodnotou, a proto si můžeme dovolit dávat vyšší provize, které u prodeje zboží nejsou možné. Vzhledem k malému počtu partnerů není ještě dostatečná konkurence. Pokud někdo vezme propagaci vážně, lehce případné konkurenty předběhne.
Zároveň nabízíme provize z partnerů zaregistrovaných přes jiné partnery. Zde opět platí pravidlo, že vyšších zisků mohou affiliate partneři dosáhnout právě teď při rozjezdu, kdy náš program téměř nikdo nezná.

5. V čem vidíš jeho sílu a jakou má podle tebe budoucnost?


Zatím jsem podobný affiliate systém (tvorba microsites nebo hromadný prodej PR článků) v ČR neviděl. Výhodou je tedy unikátnost.
Klesat nemáme kam, takže budoucnost může být jen lepší. Naše příjmy nejsou nyní zavislé na affiliate systému. Jakékoliv objednávky získané přes affiliate systém jsou prozatím příjemný bonusem. Nebudeme mít důvod systém zrušit, protože náklady na správu jsou úměrné počtu partnerů, kteří systém budou používat.

6. Komu je tento affiliate program primárně určen a na jaké weby se nejlépe hodí?


Affiliate program se hodí na weby, které navštěvují majitelé nebo tvůrci www stránek, e-shopů či jiných internetových aplikací. Těmto návštěvníkům nabízíme propagaci jejich projektů komfortním způsobem. Základem u každé služby je, aby byla pro objednatele co nejméně časově náročná = musíme mít dobře vytvořené procesy. Víme, že lidé, kteří si objednávají naše služby, nemají moc času nazbyt a tomu jsou služby přizpůsobeny.

7. Co bys chtěl vzkázat čtenářům affilblogu?


Každý správný affilák by měl číst Affilblog, aby dosáhl vyšším příjmů.
Děkuji za velice zajímavý rozhovor Ararovi, který si na nás udělal čas i přes své velké pracovní vytížení. Osobně mě tento affiliate program velice zaujal a umístil jsem banner do pravé strany tohoto blogu.

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments

Napsat komentář