Rychlý přehled – srpen

1. Nosi prodal svůj šperkový obchod OzdobSe.cz za 1.920 000 s DPH (můj odhad ale mělo by to sedět). Více se rozepsal na svém blogu. Po prodeji jejich předchozího e-shopu s hračkami Pongo je to takto už druhý úspěšný prodej, nutno říci že finančně mnohem úspešnější prodej. Gratulace.

2. Český blogová sféra vře. Je to asi tím počasím, lidi mají dost volného času a začínají blogovat. Tím myslím téměř všichni naši dobří známí: fandor, nosi, vembl, ahyde. Máme také novou bulvární celebritu o které už mnoho z vás muselo slyšet Petr Jeník se svým blogem oWWW.cz válcuje všechny a všechno. Myslím že nemá smysl se k tomu dále vyjadřovat, považuji to za Blesk z IT prostředí se vším všudy a něco takového tu popravdě chybělo. Jen se až divím jak se nechají lidi jednoduše vyprovokovat. Lidi berte to trošku s nadsázkou a humorem, stejně z toho života nevyváznete živí.

3. Byl jsem Hacknut. Díky bezpečnostní díře ve  wordpressu (konkrétně generátoru náhledu TimThumb) mi bylo hacknuto cca 15 wordpress blogů včetně tohoto. Více info na tomto blogu. Pokud vám běží weby na worpdressu doporučuju všechny ozkoušet nejlépe tak že zadáte url vašeho webu do googlu a poté se odkážete na svou stránku. Pokud se objeví redirect na: http://generation-internet.ru/pcollection/index.php víte na čem jste. Mě nezbylo nic jiného než kompletně nahodit nově celý wordpress na všechny weby. Konkrétně se jedná o hack souboru .htacccess je třeba změnit CHMOD z 444 na 644 a vložit do něj níže uvedený kód:

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

AddType x-mapp-php5 .php

# protect wpconfig.php

order allow,deny
deny from all

# disable directory browsing
Options All -Indexes

#Protect .htaccess itself

order allow,deny
deny from all
satisfy all

# END WordPress

Krátký přehled tímto končí, vaše inspirativní komentáře a náměty pište do komentářů. Díky za pozornost.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments

Napsat komentář