Se zákulisí dropshippingu, aneb jak to vypadá pod pokličkou

Netušil jsem že mi bude trvat 5dní než se dostanu k dalšímu článku. V posledních dnech se toho děje mnoho, ale nic co by vystačilo na delší článek zabývající se kvalitně pouze jednou tématikou, jak mám ve zvyku. Takže tento článek berte jako takový průřez děním okolo dropshippingu a co se nového vyrojilo na našem malém českém affiliate poli.

extra-news

Následující obsah se budu snažit, alespoň trošku strukturovat ať se neztrácíte ve shluku myšlenkových pochodů.

Dropshipping

Co se týče dropshippingu rozrostl se nám jejich seznam, který pravidelně aktualizuji na webtrhu. Docela mě zarazilo že za krátkou životnost má toto vlákno 4200 shlédnutí. Což nasvědčuje i tomu že tato tématika je teď opravdu velice aktuální. Přibyly nám dropshippingy od simplie, nebo třeba na coreshop. O obou se ještě určitě hodlám zmínit v samostatném článku. Momentálně řeším jeden dropshipping na knihy a hračky, což jsou také velice zajímavé segmenty. Co mě zaujalo bylo že mall.cz bude umožňovat spolupráci na základě přeposílání objednávek, to ale více rozvedu v příštím samostatném článku. Máte se na co těšit:-)

Affiliate programy

affiliate programů se vyrojilo také dost. Nejvýznamnější byl ale přírůstek affiliate programu mall.cz, který nabízí opravdu široký sortiment výrobků se zajímavými provizemi (viz příští článek).

Mé projekty

Co se týče dalších projektů, které hodlám vypustit do světa v říjnu, očekávejte specializovaný katalog na eshopy – shoplinker.cz(podrobný katalog e-shopů zdarma s informacemi o partnerských programech). Dále chci vypustit svou firemní prezentaci dropshopy.cz. A momentálně pracuji na vlastních 2 dropshipping e-shopech. Bude to zatím takové mé tajemství, které časem odhalím, takže motivace pro další pravidelné čtení:-).

Domaining

Mimo affiliate a dropshipping tématiku se zajímám také o domaining. Ale k tomuto není tento blog, jako informační zdroj, určen. Každopádně se musím pochlubit že v poslední době se mi podařilo chytit či zaregistrovat velice zajímavé kousky a momentálně jeden velice lukrativní kousek prodávám na webtrhu: eshophosting.cz.

Rozhovory

Na tento měsíc mám připraveny rozhovory s mall.cz, ebranou.cz, webexsys.com. Do budoucna určitě chci udělat rozhovor s klukama s Elephant Orchestra a.s., kteří provozují finanční affiliate programy, nebo skejťacké a matelové guru metalshop-coreshop.

Affilblog

Založil jsem facebook stránku affilblogu viz pravý box. Je hezké že už mám i nějaké ty fanoušky, aniž bych někoho pobízel.  Také jsem přidal newsletter, takže pokud vás zajímají tajnější informace a zajímavé slevy na můj další projekt – dropshopy.cz, neváhejte se přihlásit k odběru. Co se týče prvního měsíce fungování affilblogu jsem velice nadšen se zájmu o tento projekt. Je jasné že na české affiliate scéně něco podobného chybělo, poděkovat musím zejména vám čtenářům díky kterým to na affiblogu žije. Takže díky za vaše komentáře, komentujte dál:-).

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
  1. Pedro

    na tie rozhovory sa teším a čo sa týka mall.cz vypadá to byť slušné!

    len tak ďalej dexter 🙂

Napsat komentář