Shrnutí roku 2010

Máme tu konec roku a je na čase bilancovat. Co se v uplynulém roce povedlo, co nikoliv? Jaké budou další cíle? Jak se dařilo affilblogu? Podívejte se do zákulisních informací…

Affilblog 2010

Affilblog jsem začal psát přesně 1.1.2010, můj první článek se nestal fenoménem:-), ale nějak se začít musí a bylo to také mé předsevzetí. Začal jsem trošku v zabijáckém tempu 1 článek za 1 den, tento model jsem později opustil z důvovů časové náročnosti (osobně obdivuju draga že dokáže držet takovou frekvenci). V průběhu roku jsem vás informoval o nově vzniklých nebo působících affiliate a dropshipping programech a seznamoval vás s touto tématikou. Sepsal jsem celkem 6 rozhovorů (Nosi, Arar, Souki a další). Velice oblíbený se stal seriál Jak na affiliate stránku, kde jste se mnou vedli vášnivé diskuze a celkově se stal seriál nejkomentovanějším. Velice populárním se stal i relativně nový článek z oblasti Hromadných nákupů, tady se ukazatel počtu komentářů zastavil na čísle 16.

Za rok 2010 navštívilo affilblog 20 tisíc návštěvníků, začátek roku byl silnější, jelikož četnost článků byla vysoká. Na to, že affilblog cilí na velice úzkou a specifickou skupinu lidí a nikterak jsem jej nepropagoval je to slušné číslo. Většina lidí se na blog dostala náhodou a většina si jej ihned uložila do čtečky, takže děkuji za projevený zájem a důvěru. Průměrná doba na webu je 6:20 min, velice se mi líbí graf zdrojů provozu kterým se musím pochlubit:

Mezi hlavní zdroje provozu patří mimo vyhledávače server webtrh.cz (který letos začil řekněme revoluci) a portál 404m.com, dragovi za podporu děkuji.

Je zajímavé že nejvíce lidí přislo přes klíčové slovo dropshipping, ale ať se dívám do jakéhokoliv vyhledávače nikde se na toto klíčové slovo nemůžu najít. Asi bych měl trošku zapracovat na SEO affilblogu. Také mě potěšila statistika lidí používající IE, padla pod hranici 10 procent což mě nesmírně těší (FF vyhrál 50 procenty). Hranice RSS odběratelů pro affilblog překročila hranici 100 (díky!).

V průběhu roku jsem pro vás sepisoval a aktualizoval seznam dropshipping programů, který vznikl původně již minulý rok na webtrhu a setkal se s velikým úspěchem. Momentálně má vlákno, které není nikterak rozsáhlé ,17 tisíc shlednutí, což je velice zajímavé číslo (blíží se celkové návštěvnosti affilblogu;-)).

Projekty 2010

Tento rok je co se týče větším projektů určitě nejúspěšnější v mé dosavadní kariéře. Zaměřil jsem se na větší projekty nebo weby kterým jsem dal trošku více. Úplně jsem opustil model MFA i s tím že jsem v podstatě kompletní MFA portfolio začátkem roku prodal. Začal jsem své impérium budovat v podstatě nanovo. Standardní magazínové a affiliate weby nebudu jmenovat, ale uvedu sem pár větších projektů:

  • DropFace – dropshipping interface pro eshopy a jejich affiliate partnery, mluvil jsem o něm v tomto článků
  • Katalogové impérium – weblinker.cz, shoplinker.cz, pornolink.cz, jau.cz, kil.cz a eke.cz
  • Shopia.cz – internetové dropshippingové nákupní centrum, více zde
  • Affilblog a Dropshopy

Tento rok jsem se hodně zaměřoval na vlastní projekty, v příštím roce mám ambice nabídnout online služby zdarma.

Dropshipping mánie a slevomatí mánie

Začátek roku 2010 se nesl v duchu dropshipping mánie, dost lidí se chtělo do tohoto specifického affiliate businessu dostat a tak u mě poptávali, buď automatizované xml, csv importy nebo celé dropshopy. Konec roku už je zase v duchu slevových serverů a slevových agregátorů, uvidíme co přinese rok další.

Suma Sumárum

Na konci minulého roku jsem si vytvořil takový papirový strukturovaný dokument plný plánů (předsevzetí). Byly tam kategorie jako rodina, osobní život, volný čas, studium, práce, u každého cca 5 bodů. Nikdy dříve jsem nic takového nesepisoval, ale musím říct že to co jsem si vytyčil to jsem naplnil, někdy i s předstihem. Každému doporučuji si na další rok takové předsevzetí sepsat (já své pracovní uvedu během zítřka na affilblogu). Vytvořte si ale takové předsevzetí raději v elektronické podobě, nebo se vám staně, stejně jako mě, že ten zatracený papír už nikdy nenajdete:-).

V příštím roce chystám opět více změn v mých pracovních plánech, možná se affilblog přetransformuje do trošku jiné podoby. No uvidíte. Pro tento rok se s vámi loučím, přeji Vám Veleúspěšný rok 2011 (v pracovním i osobním životě) a děkuji za vaši přízeň.

Samořejmě budu rád za vaše komentáře, Díky!

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

  • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
  • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
  • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Napsat komentář