V netradičních affilech je síla

V případě že narazíte na netradiční affiliate, který nemá konkurenci a moc se o něm neví můžete si být jisti, že je to potenciální zlatý důl. Mnoho lidí se zaměřuje na ověřený mainstream v podobě půjček, affilů na hostingy a dovolených… Je to správná cesta?

Neříkám že je boj předem ztracený a prohraný, ale největší síla je ve spicializaci a specifikaci problému na subproblémy (metoda rozděl a panuj). V krátkosti se jedná o to že začnete budovat podrobnější impérium affiliate programů a nakonec si tím budete podporovat například jeden stěžejní projekt. Co si o tom myslíte vy? Je lepší mít jeden obecný portál, nebo více specializovanějších webů?

Jak hledat netradiční affily?

1. webtrhhttp://webtrh.cz/f8

Toto vlákno často sleduji a pro pravého affiláka je to dobrý základ! Občas se zde vyrojí velice zajímavé programy. Jako dobrý příklad poslouží affiliate na netradiční exotické dovolené ictour.

2. multiaffily – webexsys, affil.simplia, espoluprace a další

Je dobré čas od času kouknout co nového přibylo v našich oblíbených multiaffilech. Například u simplie se začíná rýsovat zajímavý affil na velice lukrativní nálepky na zeď a u webexsys v poslední době přibývají opravdu netradiční affiliate programy. Rád bych vás vyzval v komentářích abyste nám dali tipy na další multiaffily o kterých bych se mohl podrobněji rozepsat v dalším článku.

3. zajímavý e-shop

Zaujal vás nějaký e-shop, vlastníte zajímavou doménu, která by se skvěle hodila na affilweb? Proč nekontaktujete přímo tento e-shop s požadavek zda poskytuje affiliate program, či ho neposkytne přímo a jen vám…

Omlouvám se za delší odmlku ale tento měsíc byl ve stylu hardcore developingu stihl jsem toho docela dost a projekty za které se nemusím stydět. Rád bych je tady vypsal ale asi chápete proč to neudělám:-). Ale jeden tady zveřejním ať si neříkáte že jsem škrt, jedná se o můj zatím nejzajímavější dropshop, který mám ve svém portfoliu: www.pivniguru.cz. O tomto programu se hodlám rozepsat v některých z příštích dílů: seriálu o partnerských programech. Už nyní ale implementuji tento program na zakázku klientům a musím říct že je o něj velký zájem.

Samozřejmě budu rád za vaše poznámky, dotazy či připomínky. Vaší odezvy si vždy velice cením. Byl bych také rád za vaše náměty k dalších článkům, seriálům či rozhovorům.


Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Ed Brand

  Tak abychom jen povidali. Muzes nejak dolozit, ze je tam ten zlaty dul nebo to mas z agentury jpp?

 2. admin

  Moc nechápu jak to myslíš? Z historického hlediska vždy když si byl první u zajímavého netradičního affilu přineslo to minimálně zajímavé provize (aukro, letenky, zájezdy, pujčky) – dříve, nyní se musí hledat odborněji zaměřené alternativy. Podložit čísli to samozřejmě nemohu:)
  Jinak jsem si všiml že si začal opět psát, jen do toho doufám že tam budou jen samé zajímavé věci jak tomu bylo v roce 2009:)

 3. LuŠtěLák BigLebowski

  Hodilo by se rozepsat něco o affilech / dropshippech na oblečení. Třeba to xmode…

 4. admin

  ok beru v potaz, neco planuju coreshop, xmode, klemantis… nebo bys rad i neco jineho?:)

Napsat komentář