1.Kurz – tvorba partnerského e-shopu – technická část

Tento kurz je věnován tvorbě partnerského e-shopu, který může fungovat na bázi přeposílání objednávek. V kurzu se seznámíte jak vytvořit tyto partnerské eshopy, jak je naplnit obsahem a jak správně propagovat. Jako dodavatele budu používat produkty z e-shopu Uzasne-darky.cz, vše bude realizováno pomocí doprovodného systému Dropshipping.cz.

SERIAL2

Pár slov úvodem

Mnoho lidí na tento druh spolupráce zanevřelo. Buď se jim zdá zbytečně technicky náročný a tak sáhnou po standardním affiliate, nebo se jim prostě nikdy nevyplatil. Já se budu snažit obě tyto bariéry v rámci tohoto seriálu zlomit.

Technická část je složitější než standardní affiliate, to je pravda. Musíte nastavit e-shop, napojit import produktu a aktualizaci skladu, připadně synchronizaci objednávek přes API. Tento kurz vás se všemi těmito technickými kroky seznámí.

Dalším častým předpokladem proč lidi nevyužívají tento typ spolupráce je jeho nerentabilita. Provozovatelé obvykle tento druh spolupráce řadí na stejnou kolej jako affiliate a podle toho také vypadají provize. Díky tomu obvykle nemůžete používat lepší marketingové nastroje a také náklady jsou pro většinu vyšší než u tvorby affilwebů. Díky novému partnerskému programu zaměřenému na přeposílání objednávek Drosphipping.cz tento problém odpadá díky obrovským provizím, které jsou na úrovni marží velkoobchodní spolupráce.

Navíc má přeposílání objednávek řadu výhod, které si mnoho partnerů neuvědomuje:

 1. na rozdíl od dropshippingu účetně funguje na stejném principu jako affiliate (nefigurujete jako prodejce, reklamaci provádí zákazník u prodejce)
 2. nikam neposíláte návštěvníky a máte na ně kontakt pro budoucí komunikaci (doživotní cookies)
 3. pokud se vám daří můžete jednoduše přejít na velkoobchodní spolupráci, nebo doplnit sortiment o vaše zboží a začít provozovat standardní e-shop
 4. můžete budovat vlastní brand – jednodušší zápis do katalogu seznam.cz, srovnávače zboží, vlastní bonusové a partnerské programy
 5. vlastní informace na a v zásilce – vaše jméno, reklamní materiály
Nyní se už pustíme do samotné tvorby partnerského e-shopu.

1. Zvolte téma

Zvolit téma je velice důležité hned na začátku. Pokud nechcete dělat stý stejný e-shop s tím samým obsahem nečekejte úspěch. Zvolte si nějaké zaměření, například dárky k narozeninám, technické dárky, angry birds ptákoviny, dárky pro geeky. Já zvolil dárky pro muže a našel zajímavou volnou doménu panskedarky.cz (panskydarek.cz jsem nechal volný zájemcům, kdo dřív příjde…). Toto téma jsem nezvolil náhodou, je pravdou že ženy nakupují na internetu více a podle hledanosti je jasné že vyhledávanější jsou dárky pro muže, než pro ženy. Mou cílovkou budou tedy ženy, hledající dárky všeho druhu (k Vánocům, Valentýnu, svátku, narozeninám) pro svého muže, přítele, manžela, tátu nebo dědu.

2. tvorba e-shopu

Na svůj oblíbený hosting nahrajte poslední verzi opensource systému pro e-shop Prestashop. Můžete využít i jiný systém, nebo vlastní řešení. Tento kurz je ale tvořen pro Prestashop. Pokud tento systém neznáte doporučuju navštívit tento web. Zdrojové soubory Prestashopu rozblatne na váš oblíbený hosting já používám WEDOS. Po instalaci se přihlašte do administrace

3. nastavení e-shopu

Nyní se pustíme do samotného nastavení e-shopu.

 • My settings -> Language: Czech
 • Lokalizace – Výchozí jazyk: Czech
 • Konfigurace – Objednávky:  Objednávka na jedné stránce, Povolit nakupování bez registrace
 • Konfigurace – Produkty – Zobrazí dostupné množství na produktové stránce: NE, Povolit řízení skladu: NE
 • Konfigurace – Šablony: Nahrajte své logo a favicon
 • Konfigurace – SEO a URL: Povolit přátelské URL
 • Konfigurace – Použít starý souborový systém pro obrázky: Ano
 • Přeprava zboží – Dopravci: přidat dopravce InTime (dobírka, platba předem) a zatrhnout pro dopravu v Evropě, nastavit jako výchozího dopravce
 • Přeprava zboží – cenové rozsahy přidat cenový rozsah pro dopravce InTime (0-100000Kč)
 • Přeprava zboží – cenové rozsahy přidat cenový rozsah pro dopravce InTime (0-1000Kg)
 • Přeprava zboží – doprava zdarma od 2000Kč
 • Přeprava zboží – dole vyberu dopravce InTime – dobírka a nastavím cenu na 119Kč uložit
 • Přeprava zboží – dole vyberu dopravce InTime – platba předem a nastavím cenu na 79Kč uložit
 • Moduly – platby – Klikněte pro zobrazení platebních modulů: Aktivovat Platbu v hotovosti, deaktivovat šek

Důležitým prvek je přklad našeho e-shopu. Na této stránce naleznete veškeré potřebné překlady. Modul translation_cs přesunete do složky modules a aktivujete jej. Udělá vám překlad databázových prvků.

1. Naplňení obsahem

Konfigurace – CMS

Vyplňte obsah jednotlivých stránek, inspirovat se můžete přímo obsahem dodavatele Uzasne-darky.cz. Do položky o nás vložte své kontaktní údaje jako provozovatel webu a údaje dodavatele výrobků Gadgets House. Nezapomeňte přidat kontaktní informace na vás. Obchodní podmínky můžete zkopírovat pokud máte souhlas dodavatele (Uzasne-darky.cz to povolují), pokud tvoříte vlastní je nutné aby obsahovaly všechny náležitosti (poraďte se se svým právníkem) a hlavně informaci že dodavatelem zboží je Gadgets House s.r.o.. Také je dobré mít stránku věnující se informacím o dopravě a platbě, kterou naleznete v samostatném exportu dodavatele.

Konfigurace – Kontakty na prodejny

Gadgets house umožňuje osobní odběr a platbu zboží na prodejně. Vy dostanete provizi díky synchronizaci objednávek. Proto je dobré vyplnit  i údaje o provozovně. Nikde nemusíte uvádět název mateřského e-shopu.

Moduly – moduly

Dle své úvahy si deaktivujte nepotřebné moduly. Já deaktivoval blok výrobci, blok dodavatelé, blok štítky, blok výdejní místa. Blok kontakt jsem si nastavil podle aktuálních kontaktních údajů.

Pro dnešek je to z našeho kurzu vše. Příště si ukážeme jak nastavit kategorie, naimportovat produkty a synchronizovat objednávky. Poslední díl bude věnován marketingu. Díky za pozornost a doufám že se vám seriál líbí.

Díly seriálu

Budu rád za vaše reakce v komentářích, které mě motivují při tvorbě těchto seriálů

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Jenda

  Díky za článek a moc se těším na pokračování, jelikož o téhle možnosti výdělku moc nevím. Jen se zeptám – Jakýže je rozdíl mezi přeposíláním objednávek a dropshipingem? Přijde mi to identické, ale možná, že jsem to jen špatně pochopil.

  Ještě jednou díky!

 2. psi

  parada..v posledni dobe pises snad nejlepsi blog na cz scene v oblasti online bizu..presne tak, jak to ma byt, prinosne informace, bez zbytecnych kecu..thx 🙂

 3. Martin

  Jako vždycky suprově popsáno, díky moc

 4. Gony

  Super, tento systém výdělku už mám v plánu dlouho a mám právě problémy s importem produktu a těch technických věcech. Myslím si, že přeposílání objednávek může být velkým boom. Těším se na další příspěvky.

 5. Martin Tuma

  Ahoj Franto,
  jenom pro potvrzení. Je asi potřeba i u přeposílání objednávek registrovat se raději na uoou.cz, když sbíráme osobní údaje o zákaznících, že?
  Jinak palec hore za tvůj blog a všechny rady a tipy okolo. Dobrá práce!
  Díky

 6. Majkl

  Super, článek ! Opravdu. Zajímalo by mne, zda výše zmiňovaný Prestashop podporuje propojení přes API ? A co v tomto případě API všechno dělá ? Předpokládám že odesílá objednávky, aktualizuje sklad ?

 7. haVaj

  Z jakeho duvodu pouzivas “Konfigurace – Použít starý souborový systém pro obrázky: Ano”?
  Je to jen pro tento pripad nebo obecne? Protoze novy system pro obrazky je tam z toho duvodu, aby kdyz mas tisice polozek a desetitisice obrazku nebyly vsechny v jednom adresari a nespomalovalo se tak na strane serveru jejich nacitani (moc souboru v jedne slozce skodi vykonu)

 8. Josef

  Super. Zajímá mě, jak bude fungovat platforma dropsipping. cz: jestli v praxi půjde vše hladce.

Napsat komentář