Jaká byla 3.Affiliate konference v Praze?

Dne 15.5.2013 jsem navštívil 3. ročník affiliate konference pořádanou společností VIVNetworks (cj.com) v Praze. Musím upozornit že nemám příliš rád jakékoliv konference a akce typu Barcamp apod. Přijde mi to ve většině případů jako naprostá ztráta času a kromě networkingu pro mě tyto akce nemají žádnou přidanou hodnotu. Jaká byla tedy affiliate konference?

affilblog-kody

Byla velmi dobrá a myslím že na tak přínosné a užitečné akci jsem dlouho nebyl (možná Internet Marketing 2013). Geniální bylo omezení přednášek a přidání praktických workshopů a stánků s top inzerenty cj.com se kterými jste mohli přímo probírat věci, které vás v jejich kampaních trápí.

Organizace

Organizace byla opět perfektní, při vstupu jste dostali pěkné visačky se jménem a na druhé straně podrobný program a jméno a heslo k wifi(což velmi chválím). Navíc jsem dostal krásný obal na mého bílého iPhone 5, který krásně ladí!

Catering

Stejně jako minule byl catering na vysoké úrovni. Byla zajištěna snídaně (koláčky) pitný režim (čaj, káva, voda, džuš), vše se postupně doplňovalo a použité věci se rychle odnášely.

Na oběd jste si mohli vybrat mezi řízkem se šťouchanými brambory a gulášem (stejně jako minule). Zvolil jsem řízek a dostal jsem 2 obří kousky, nevěřil jsem vlastním očím a trošku nechápavě jsem se díval na servírku, ale ona mě úsměvem ubezpečila že je to v pořádku a že se nespletla:)

Přednáškový blok

První přednášku jsem bohužel nestihl. Nejvíce mě zaujala praktický přednáška Honzíka Kvasničky (ano opravdu) s mnoha praktickými příklady i v podobě chyb affilwebů (3/4 ukázek byly z mých webů:-D). Napsal jsem si plno poznámek a určitě vím že optimalizace konverzí jsou zatím velká slabina affilwebů, které dělám a musím se na to více zaměřit. Hodně mě překvapila praktičnost přednášek Pavla Ungra, kterého už jsem několikrát slyšel přednášet a vždy to byly spíše obecnější pohádky bez praktických příkladů. Takže tentokrát chválím také Pavlíka:)

Setkání s inzerenty

Po obědě následovala jedna hodina volného bloku, kdy jste si mohlo na připravených stáncích povykládat s inzerenty, kteří vás zajímají. Já navštívil stánek kampaně NaturHouse kde jsem byl v podstatě většinu času. U 2 milých slečen jsem si postěžoval na kvalitu připravených iFramů a požádal o nápravu, která mi byla přislíbena. Doufám že se můj požadavek povede vyřešit, protože mám již připraven lead gen web a chuť jej nastartovat.

Workshopy

Vybral jsem si 2 workshopy (bylo nutné se na ně v předstihu přihlásit pomocí webového rozhraní):

Jak na úspěšný affiliate program

Mário Roženský uvedl několik zajímavých tipů ale workshop byl spíše formou volné diskuze a neměl žádný pevný řád a program. Chvíli byl na pódiu i Martin Bětík (affiliate manažer VIVNetworks) se kterým Mário odpovídal na dotazy návštěvníků. BTW doporučuju poslechnout výborný podcast Jakuba Čižmáře s hosty řešící affiliate tématiku.

Lead generation

Dále jsem zašel na workshop Michala Majgota, který dělá affiliate manažera v AffiliateClubu a věnoval se lead gen. Michal měl připraven program podle kterého jel a prokládal všechny tvrzení příklady a zkušenostmi s praxe. Tuto část dne považuji za vůbec nejpřínosnější a dozvěděl jsem se opravdu plno zajímavých informací a nakonec i tipů pro své projekty.

Afterpárty a VIV poker

Po hlavním programu následovala Afterpárty v prvním patře budovy u terasy. Na terase byl připraven gril s dietním kuřecím a vepřovou krkovičkou. Bečka Plzně, víno a spoustu dalšího občerstvení (chipsy, zelenina, sýry a salámy, nealko). Zde se stihlo neformálně pohovořit a probrat vše potřebné co vás zajímalo a bylo možné potkat špičky v affiliate oboru u nás. Potkal jsem mnoho lidí z byznysu se kterými jsem komunikoval zatím pouze online a plno dalších zajímavých lidí, které jsem doposud neznal. Dozvěděl jsem se pár tipů na zajímavé a konvertující kampaně a také jaké kampaně připravují affiliate sítě do budoucna.

Pro milovníky pokeru tu byl připraven turnaj, který jsem občas chodil navštěvovat a kontrolovat své favority jak jim to jde:). Nakonec jsme ještě pokračovali do nedaleké kohejové hospody s posledními účastníky, kde jsme se podívali na finále evropské ligy a poté (00:16) vyrazili směr vlakové nádraží.

Závěr

Celkově hodnotím akci velmi pozitivně a přínosně. Organizace byla zvládnutá na jedničku a obsah konference byl perfektní stejně jako zábava a catering. Za cenu 600Kč bez DPH dostanete mnohem mnohem víc než si zaplatíte a pokud jste tuto konferenci propásli máte si co vyčítat, protože se tentokrát žádné videozáznamy nedělaly. Tímto článkem chci poděkovat celému teamu VIVNetworks (jmenovitě panu Hejnicovi, Studenému a Bětíkovi) za perfektní akci a vzestupnou tendenci úrovně affiliate konference.  Snad se povede zorganizovat další affiliate konference do půl roku a v této tradici se bude pokračovat.

Jak se líbila konference vám? Případně pokud jste nebyli dorazíte příště?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. vB

  Souhlasím, bylo to fajn. Pár poznámek z přednášek a workshopů jsem přepsal k sobě na blog.

 2. lookass

  Naprosto souhlasim, rok od roku lepsi a lepsi.Chvalim organizaci i napln! Nemuset rano ke strojum, pripojil bych se i k odchodu do hospody! Snad priste.. Musim priznat, ze zejmena na afterparty jsem nacerpal hromadu zajimavych informaci, proste u piva a flakoty se keca nejlip 🙂

 3. Patrik

  Divám se, že jsem přišel o dost 🙁 Bohaté téma snad příště.

 4. Do výplaty

  A já blbec váhal, až jsem to prováhal 🙁

Napsat komentář