5 inspirativních online podnikatelů ke sledování

V dnešním článku uvedu svých 5 oblíbených českých online podnikatelů, jejichž kroky a myšlení rád sleduju. Se spoustou z nich v mnoha věcech nesouhlasím, ale právě jejich různorodost a často provokativní názory mě prostě baví. Navíc se jedná o velice inspirativní a úspěšné osobnosti. Mě osobně zajímají lidé, kteří to byli schopni dotáhnout sami vlastním podnikáním a na vlastní triko. Zaměstnanci pro mně inspirativní nejsou:)

top5

John Vanhara

John proslul svým blogem a minimalistickým přístupem k podnikání. Patřil mezi první blogery, které jsem začal pravidelně číst a jeho přístup k podnikání je pro mě dodnes velkou inspirací.

Robin Razska

Robina jsem poprvé poznal na akci jeho firmy TapMates s názvem iDevCamp. Což byla první konference pro mobilní vývojáře v ČR. Robin je velmi zajímavá a výbušná povaha, která se čas od času naveze do zatuchlé české nátury a startup scény a jeho veřejné konflikty s Tomášem Čuprem vyhledávám a skvěle se u nich bavím. Robin také občas píše o bitcoinech což je téma, které mě stále více zajímá:)

 Pavel Matoušek

Pavel je opravdu skromný a vstřícný člověk, který rád poradí. Osobně jsem ještě bohužel neměl tu čest si s ním povykládat (až na pár mailů), ale líbí se mi jeho vystupování, přístup k podnikání  a s focusem na produkt. Navíc se mu podařilo už několik velmi úspěšných prodejů, což je na ČR rozhodně velký úspěch.

Tomáš Čupr

Tomáš je online podnikatel, který nejde pro ostré slovo daleko a nenechá si nic líbit. Jeho aféry s Robinem, studenty VŠE a komunikace na Facebooku jsou legendární. Velice mě zaujalo, že jako první dokázal využít Facebook jako marketingový nástroj a v podstatě na něm postavit veleúspěšný Slevomat. Jeho přístupy k e-commerce u nás jsou pokrokové po všech ohledech (affiliate, email marketing, sociální sítě, analytika).

Jan Barta

Honza je proslulý svým statistickým/algoritmickým přístupem k doménovému byznysu, který patří mezi jeho nejvýdělečnější byznysy. Své publikum si získal hlavně díky svému předchozímu blogu na kterém často psal o milionářských excesech a různých šílených akcích a informace ze zákulisí. Rád experimentuje a baví ho poker. Jeho přístup k podnikání mi není příliš blízký, ale rozhodně mě tento člověk baví:)

 

Další zajímavé osobnosti: Vlasta Vávrů, Jan Řezáb, Lukáš Stibor, Martin Kasa, Roman Staňek, Ondra Raška, Zdeněk Kubík, Zdeněk Cendra

Jak se vám líbí můj top 5 a kdo vás z českých online podnikatelů baví nejvíce?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Lukas

  U Jana Bárty je stěžejní projekt spíš ePojisteni.cz ne? 🙂

 2. Honza

  Není u Ahyda stěžejní spíše epojisteni.cz? Já bych se rád dozvěděl více o V. Vávrů, prošel jsem všechna videa z e-commerce konference a je to poučné. No a když jsi u Ahyda zmínil poker, tak si sem šoupnu odkaz na http://www.poker-centrum.cz, díky. 🙂

 3. admin

  Máte pravdu díky za upozornění, chybu jsem opravil.

 4. J

  A není náhodou Jan Bárta spíš Jan Barta? 🙂

 5. peto

  dik za zaujímavé návrhy na sledovanie dobrých blogov

 6. Tereza

  Dobrý den, u Tomáše Čupry máte facebook na Pavla Matouška. 🙂

 7. Marec

  ještě byli zajímaví fandor a nosi – první v teplákově asi usnul a druhý pro změnu stránky vypnul – škoda …

 8. Martin

  Super díky nevěděl jsem že Tomáš Čupr má blog.

 9. lubo

  mna osobne veľmi inšpirújú takýkto ľudia, pretože ked vidím že to tokázal niekto iný tak to musím dokázať aj ja

 10. Jack

  John Vanhara byl taky pro mě skvělou inspirací když jsem rozjížděl první eshop. Jeho seriál o prodeji jízdních kol byl super

 11. Jan Prčník

  Nám se pro získání více affiliate partnerů vyplatilo zaregistrovat se v katalogu firem. Okmažitě nás všichni lépe nalézali, hnedka jsme taky měli o 37 % více žadatelů. Zejména registrace na industry eu se nám nejvíce vyplatila (taky teda proto, že to není vůbec drahé) =)

Napsat komentář