7.díl – tvorba výdělečného affilwebu – shrnutí výsledků seriálu

V dnešním posledním dílu kurzu tvorby výdělečného affilwebu bych se rád zamyslel nad tím jak skončilo mé snažení o evangelizaci affiliate partnerů v ČR, které jsem touto dobou započal před rokem a co se za ten rok všechno odehrálo.

SERIAL

Historie

4. září 2012 vyšel první díl seriálu tvorby úspěšného affilwebu, který se stal za velice krátkou dobu velmi populární (3-10k shlédnutí/článek). Věděl jsem že pokud budu konkrétní a užitečný, bude seriál čtený a komentovaný. Můj záměr byl jasný: přitáhnout na affilblog nové affiláky a vzdělat nové affiliate partnery, kteří se poté budou moci zapojit nejen do partnerských programů, které provozuju.

meme

Seriál jsem tvořil maximálně otevřeně, doplňoval o praktické ukázky a screenshoty. Na druhou stranu jsem chtěl, aby byly myšlenky pochopeny spíše obecně a každý partner si uchopil seriál po svém a pro vlastní niku.

Současnost

Většina lidí seriál uchopila seriál jinak než jsem očekával a začali vznikat desítky totožných klonů mého úspěšného affilwebu memetricko.cz měsíčně. Lidi nehledali nové skulinky, nové niky ale bez přemýšlení začali kopírovat to co funguje sakumprásk. Seriálem jsem chtěl hlavně podpořit fantazii partnerů a přimět je k tomu aby tvořili zajímavý obsah pro niku, která je baví nebo ve které nalezli pro svůj záměr zajímavou díru na trhu. S pozice affiliate manažera programu affil.Trikator.cz vidím že o MEME tématiku je čím dál menší zájem a do popředí se dostala jiná témata (trička s nápisem, párty trička, The Mountain, ViralBrothers, Brýle), ale většina partnerů chteří fungovali na copy paste principu se bohužel nepřizpůsobili. Což je určitě škoda a hlavní myšlenka seriálu tak zůstala pro mnohé tvůrce nevyslyšena.

Co naopak hodnotím velice pozitivně je touha českých podnikavců zkoušet nové věci a množství lidí, kteří na základě seriálu tvořilo své affilweby mě velmi mile a pozitivně překvapilo. S tím souvisí také zvýšený zájem o affiliate tématiku jaki takovou a s tím obrovský progres v posledních 1-2 letech, který je u nás markantní. Také mě velmi potěšilo že na základě seriálů se do partnerských programů o které se starám rekrutovali noví partněři. Některým z těchto partnerů vyplácíme desítky tisíc měsíčně na provizích, přitom ještě před rokem nemohli ani fakturovat a z affiliate byznysem se pouze seznamovali.

Budoucnost

Rád bych udělal ještě jeden seriál tentokrát to bude seriál na tvorbu výdělečného leadgen webu (iFrame). I když mám několik velmi úspěšných výdělečných leadgen webů, pojmu to trošku jinak a budu startovat na zelené louce. Tím se samozřejmě seriál o něco natáhne ať můžu pracovat s výsledky, kterých affilweb dosáhne v průběhu času. Vyberu si záměrně obtížné téma a partnerský program ve kterém nemám prsty:).

stažený soubor

Seriál začnu tvoři pouze a jen, pokud bude pod tímto článkem reakce (komentáře) minimálně 10 čtenářů Affilblogu, kteří projeví o tento seriál zájem.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Radek P.

  Sbíráš komentáře? Nikdo nechce komentovat?
  Chci ho 🙂 Podobných seriálů není nikdy dost. Rád se poučím.

 2. Bobo

  To vieš že chceme nový serial a zamerané na neaké zaujímavé téma. Inak aj prvý serial bol super 🙂 Určite mi pomohol ďakujem za tvoju prácu

 3. Lukas

  Jasne, ze chcem novy serial, velmi rad citam take veci, aj ekd to asi tebe zabera vela casu.

 4. Pari

  Určitě ten seriál napiš, na českém internetu není moc zvykem se o know-how dělit 🙂

 5. Patrik

  určitě mám zájem o nové poznatky, které nás mohou posunout dále.

 6. Josef P.

  Seriál určitě uvítám, tento tip webů mě docela zajímá. Jinak k článku a tvému zjištění, bych snad jen dodal, že to částečně dopadlo přesně tak jak jsem si myslel, okopčit vše do posledního písmenka, to je bohužel zažitý styl a jen pozvolna se to bude měnit, chce to ještě čas.
  Jo a koukám že máš tu šablonu nějakou nemocnou, sidebar vpravo leze do textu a poslední dvě písmenka z věty v článku nejsou vidět. Asi vítr Máchale 😀

 7. Libor

  Těším se na seriál o LEADGEN. Sem s ním Františku. Díky

 8. Snuggy

  Rád se nečemu přiučím a půjdu s tebou krok po kroku.

 9. Jan Šimečík

  Takových seriálů je v ČR málo, jen pokračuj! Rád se dozvím zas něco nového 😉

 10. Jirka

  Ano dalo se to čekat:-). Já osobně jsem už předtím vybudoval affil webů několik, ale s žádným jsem nesklidil valný úspěch. Trikátor přišel s férovými podmínkami a tvůj seriál mnoha lidem vlil krev do žil tím, že jsi ukázal na konkrétních číslech, že to prostě jde. Okopírovaný web, ale ještě zdaleka neznamená, že bude mít úspěch a teprv časem se ukáže, pro koho to je to maximum, které ze sebe vypotí a pro koho je to naopak pouze odrazový můstek k daloeko lepším výkonům;-).
  A co se týče nového chystaného seriálu, jednoznačně ho uvítám.
  Přeju všem hodně úspěchů :-).

 11. LukasP

  Franto taky se přikláním k novému seriálu.

 12. Holina

  Jsem pro seriál, těším se na něj už od první zmínky…

 13. George

  Přidávám komentář 😀
  Zůstávám naladěn na nový seriál…

 14. panZero

  Myslím, že z toho affil seriálu mají největší radost kluci z Trikatoru :]. Jinak na leadgen web jsem zvědavý, hlavně na to, jak jeho provoz (aka copypasta v přímém přenosu) ovlivní zveřejňování tvých postupů a postřehů.

 15. Michal

  Určitě ten seriál napiš. Pokud bude tak zajímavý a přínosný jako byl tento, bude to super. Osobně do affilu moc nedělám, protože na českém trhu k tomu moc nemám důvěru, ale rozhodně tvůj pohled na věc je zajímavý a rád se seznámím s tvými zkušenostmi, pokud budeš ochoten se o ně podělit.

 16. Musilda

  Těším se na seriál, ale mám obavu, že pokud se podělíš o know how, tak tu bude zase dychtivá armáda kopírovačů.

 17. Dave

  Určitě se přikláním k napsání dalšího seriálu. Rád si přečtu nějaké nové tipy 🙂

 18. Lukas

  I já sem první affil v podstatě prachsprostě obšleh, ale nezůstal jsem jen u meme triček, které jdou dolů a weby sem ladil na nová témata. Affilu jsem nejdřív nevěřil, ale díky seriálu jsem se naučil co a jak funguje a teď už dělám i weby na jiné “niky” a zkouším zase dál. Takže díky 🙂

 19. Jirka

  Já bych chtěl spíše vědět, jaký prosím používáš plugin pro počítání shlédnutí příspěvků?
  Jako na tomto obrázku https://www.affilblog.cz/wp-content/uploads/2013/08/meme.png

 20. Samuel

  Tomu říkám správná výzva k akci :).
  I když už tu deset komentů máš, přidávám další.

  A děkuji také lidem, kteří tyto články sdílejí na twitteru, protože jinak by se ke mně vůbec nedostali.

  Takže to sdílejte dál 🙂

 21. martin

  Taky budu rad za tento seriál 🙂

 22. Jan

  Díky za seriál o affil webech. Ze zvědavosti jsem vyzkoušel dva weby postavit na stejném principu fungování jako tvá meme trička. Akorát jsem to zkoušel s jiným zbožím a jiným prodejcem. Snažil jsem se přijít na to, co funguje, co táhne… Nakonec jeden web s hračkami při minimálním úsilí dokázal vygenerovat pár korun (náklady na doménu a hosting se mi za měsíc několikrát zaplatili), dál ve vývoji mě ale zastavila spíš moje lenost :-)) A druhý web jsem zkoušel vybudovat na luxusním erotickém zboží (které tehdy dle nějakých článků na webu frčelo), ale úspěšnost byla nulová stejně jako návštěvnost… Každopádně jsem si skvěle rozšířil obzory a vnímám affil marketing jako jeden ze způsobů jak zvýšit prodeje. Díky ještě jednou a seriál o leadech si také rád přečtu 🙂

 23. alliquin

  I když lehce opožděně, tak zpětně smekám klobouk za tvojí práci na seriálu. Určitě to bylo pro řadu z nás poučné a inspirativní. Souhlasím s dalším seriálem a držím palce!

 24. hamil1

  Web s tričky jsem v základu zprovoznil. Říkám si, že lépe pozdě než nikdy. Děkuji za výborný návod a těším se na nový seriál.

 25. Martin

  Určitě bych si rád si předčetl další rady.

 26. Hanz

  Určitě další pokračování bych prosil.

Napsat komentář