Affiliate weby a hosting bez bullshitu

V dřívějších dobách, kdy byl mým hlavním zdrojem příjmu prodej odkazů a Adsense jsem měl něco kolem 150 webů na 4 hostinzích (active24, hostingsolutions, onebit, hostmonster, …). Po prodeji a konsolidaci mnoha projektů a také díky postupnému zjednodušování podnákání a osekávání zbytných nákladů jsem všechny své zbývající projekty přesunul na WEDOS – tarif Nolimit Extra. Na kterém jsem fungoval cca rok.

První problémy

Tento hosting je díky své ceně a “neomezenosti” bezkonkurečně nejlepší hosting na drobnější weby ale má své limity. Tím hlavním je problém s viry a různými útoky. Stačí aby jeden z vašich webů byl přes zastaralý wordpress plugin nebo šablonu infikovaný a jsou infikovány také veškeré vaše ostatní weby.

Navíc se může stát že nemusí být problém ani na vašem webu a stačí když na stejném serveru (kde hostují desítky lidí s desítky rozličnými projekty) byl problém a vy máte problém také. Stalo se mi to za celou dobu využívání tohoto hostingu 3x. Dalším problémem jsou různé další útoky a problémy u kterých mi hosting napsal že se něco děje a že si to mám opravit, ale nedostal jsem konkrtétní informaci čeho se problém týká a když máte na účtu desítky projektů, opravdu nejste schopen kontrolovat web po webu a zjišťovat kde je problém.

Když se k tomu přidal problém s velkým WEDOS výpadkem a klesající autorita vzájemného linkbuildingu mezi weby na tomtéž hostingu, rozhodl jsem se pořídit další 2 hostingy. Přičemž WEDOS jsem nechal pro méně důležité a spíše podpůrné stránky z mého impéria.

SEO hosting

Zvolil jsem SEO hosting od TELE3, hlavně díky jednoduchosti a možnosti nastavování různých serverů (IP rozsahy) pro různé domény. S hostingem jsem docela spokojený plní svůj účel i když se občas stane že jeden ze serverů má problémy a drobné výpadky. Díky rozsáhlé diverzifikaci to ale zasáhne max 1 web (každý mám na jiném serveru). Tento hosting mám již pro weby s vyšší důležitostí a využivám na plno jeho potenciál pro linkbuilding.

TOP hosting

Nejdůležitější projekty (konkrétně 4 nejnavštěvovanější authority sites) mám na hostingu Ebola. Ebolu jsem zvolil z důvodu dobré dostupnosti a kvalitní podpory. Za cca rok a půl používání nedošlo k žádnému výraznějšímu výpadku a považuji jej za nejstabilnější a nejrychlejší hosting který jsem kdy vyzkoušel (testoval jsem cca 10 hostingů). Na Ebole provozuji již komplexnější systémy a projekty s vyššími nároky na návštěvnost (například půjčko.cz). 

Celkově mám tedy 3 hostingy pro 3 různé vrstvy svých webů dle jejich důležitosti

Výhody

 • Diverzifikace 
 • Menší náchylnost na výpadky
 • Lepší vlastní SEO
 • Ochrana proti virům

Nevýhody

 • Dražší
 • Složitější na správu

Závěr

Když se nad tím zamyslím udělal jsem si takové vtipné kolečko nejdříve jsem měl weby relativně diverzifikovýny na různých hostinzích, ale bych v tom hrozný chaos a neměl jsem moc promyšleno a zdůvodněno proč využívám různé hostingy. Ve finále jsem došel k tomu že je to pro mě zbytečný náklad a weby jsem sjednotlil pod jeden hosting. To se postupem času ukázalo jako ne úplně šťastné řešní a postupně jsem znovu rozděloval projekty pod více hostingů. Nicméně nyní už to má svůj důvod a tak jak to aktuálně je mi to perfektně funguje a vyhovuje. 

Budu rád když se v komentářích zmíníte o svých zkušenostech a přidáte tipy na hostingy se kterými máte vy zkušenosti a rádi je využíváte. 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Pavel Bíbr

  Víc webhostingu je určitě potřeba. Já to tak dělám hlavně proto, aby mi vypadek jednoho nezrusil všechny weby. Osobně mám rád taky Active24. U wedosu je taky dost důležité, že mají nedostatečné zálohování,proto jsem tam nikdy nedal své důležité weby. Ale na par desítek nedůležitých weby je v pohodě. Nebo se hodí na nějaký web s gigama dat. Mel jsem tam jednou web s 60gb dat a v pohodě to prošlo. Byly to fotky.

  Jinak by me ještě zajímalo, měřil jsi u těch webhostingu rychlost?

 2. birkof

  JJ, problémy s Wedosem jsem byl nucent také řešit. Bohužel jsou zatím nejlevnější, takže mám většinu webů u nich. BTW: 150 webů? Jak jsi to proboha spravoval a jak aktualizoval? Měl jsem asi 20 webů a myslel jsem, že si z toho hodím mašli, takže jsem to osekal na 5 webů. Mno jinak mám weby na Arvixe (hacknut po týdnu – přijal jsem opatření a už je to OK) – je strašně pomalý = nevhodný na CZ projekty. Jinak Český webhosting – peklo na zemi. Dále GoDaddy, teprve se chytám testovat. Pak také vlastní VPSka – to se nedalo, příliš časově náročné na údržbu + spousta útoků (wedos).

  • František Szabó

   No spravovat a aktualizovat to šlo protože spousta z nich neběžela na WP ale bylo to čisté CSS a HTML. Jinak aktualizace WP a pluginů řeším pouze pro těch pár top webů. Doporučuju opravdu raději testovat české hostingy – kvůli rychlosti. Godaddy, Hostmonster a další budou vždy pomalejší když nemají servery v ČR.

 3. Jan Potůček

  Mám to podobně, původně jsem začínal na savana.cz a pak někdy 2010 velkou část vybudoval na Angelu, což se později ukázalo jako ne úplně dobré řešení. Cca 2012 začala tedy velká diverzifikace. Aktuálně je to něco kolem 200+ webů a současný stav je
  6x savana, 5x wedos, 1x VPS wedos, 1x tele3, a pak po jednom nějaké menší jako svethostingu,cz, endora, blueboard, angel (historicky tam zůstává velká část mikrosite, které nemám chuť stěhovat), elbia.

  Mám tedy celkcem velké srovnání, co se dostupnosti a kvality podpory týče. Je třeba si tím projít a vyzkoušet všechno. Wedos je na tom opravdu nejhůře, pokud nastane nějaký problém, nebo pokud potřebuješ třeba jen zálohu 🙂 A ta nízká cena mi to nevyváží. Nejlepší zkušenosti mám se savanou, ale i tele3, SH, BB. Důležité je, aby se člověk na podpoře opravdu vyznal a nepředčítal nějaké předem sepsané odpovědi. U WEDOSu mám kolikrát pocit, že se bavím s automatem a většinou se problém vyřešit nepovede 🙂 Důležitější projekty bych tam už nedával.

  A abych se v tom vyznal, tak jednak mám vše v přehledné tabulce, takže (i když si to u větší projektů většinou pamatuji) vím, kde jaký projekt je. Řadím to podle logických celků a větším projektům pak někdy přidávám menší. Ale mikrosites třeba jedou z centrální db, takže je to jednodušší na údržbu a na wordpressu je z toho tak 5 webů.

  Důležitá je i možnost přehledného uspořádání webů, databází atd. Nejlépe pak na toto vychází nějaké pseudo VPS – jako angel, nebo co jsem měl možnost zkouknout tak netio. Se skutečným VPS je pak zbytečně moc trápení a pokud bysme ho opravdu nepotřebovali na pár projektů, nezřizoval bych ho.

 4. Chlapec z dediny

  Zkoušel jsem elbia, ale zjistil jsem, že na více wordpress webů to bez příplatku není, spíš na html+css, ale na websupportu mi to samé běží rychleji a levněji. Pak ještě využívám exo technologies. Vše bez problémů a vstřícná podpora.

 5. Honza

  Provozuji kolem 100 webů, většina WordPress. Zkoušel jsem VPS Wedos, Savana, Hexageek (epic fail). I bez affil linku napíšu, že nakonec většinu hostuji na Ebole, mám třeba multi hosting pro 60 domén, každá je zvlášť, takže jeden hack nepoloží všechny najednou. K tomu mám statické weby na Wedosu v ceně domény, Svižně.cz běží historicky na Onebitu (domény 4. řádu všude neumí) a jako J. Potůček jednotky webů všude jinde (kvůli různé C-class IP).
  Podpora je u Eboly nesrovnatelná, rychlost také ok. Co jsem ale měl možnost slyšet přednášky Davida Eiselta a jeho cestujlevne.com, tak ten Wedos se dá použít i na top weby, jen si to člověk musí vymazlit.

 6. Labdo

  Můžu taky jen potvrdit, že Ebola patří k těm rychlejším hostingům. Když jsem porovnával Wedos SSD hosting vs Ebola tak WP byl na Ebole rychlejší (i WordPress Benchmark ukazoval lepší čísla).

 7. Josef Kroupa

  Franto, díky za super článek. Díky němu jsem se konečně rozhoupal a objednal si hosting u Eboly :-D. Ten můj stávající hosting je tragickej a jelikož teď čekám šílenej nárůst zisků, veřejně Ti tu slibuji, že až se zase uvidíme, máš u mě jedno malé pivo ;-).

 8. Pilulka

  Vie mi niekto poradiť, napísať argument, ktorý hosting si vybrať? Rozhodujem sa medzi eBola.cz a onebit.cz . (prípadne niečo iné zo Slovenska..)

 9. Marcel

  Jen bych doplnil, že hosting je u eBoly pro 5 domén je za 39Kč / měsíc

 10. Jan Prokeš

  Kdyby někdo chtěl opravdu vyladěný WordPress hosting, kde nemusíte řešit zálohy a rychlost, protože vše je vyřešeno za Vás, můžete se podívat na WP Neuron, když nám napíšete, že to máte z affil blogu, dáme Vám slevu 🙂 https://wpneuron.com/ . Servery máme v ČR.

Napsat komentář