Důležitost domény pro affiliate projekt

V affiliate síti Dognet dennodenně řešíme, jak bychom mohli publisherům co nejlépe pomoci. Často narážíme na ten samý problém: publisher se vydal cestou microsite/magazínu a chce získávat organický traffic z vyhledávačů. Ale nedaří se to. Všechno trvá  dlouho a „Google ho nemá rád”. Dá se tomu pomoci? Dají se stavět nové affiliate projekty na organice rychleji? Odpověď zní: ANO!

Nová doména a její síla

Při tvorbě nového projektu je prvním krokem většinou „koupě domény”. To je super, ale pokud jdeme cestou organického trafficu, tak je to běh na dlouhou trať. Než získá nová doména autoritu a než si s ní začne „Google povídat”, trvá to i několik měsíců. Publisher to většinou nevydrží, zkusí nějaké black nebo grey hat SEO a pohřbí doménu úplně.

Koupě projektu s historií

Jednou z možností je koupit nějaký malý starší projekt. Někdo si ho postavil, nemá na něj čas, projekt stagnuje. Můžete jej koupit, ponechat z něj to dobré a přidat nový obsah. Takto získáte už rozjetý vlak. Najít takový projekt za dobré peníze je ale umění.

screen1

Exspirované domény

Ideální cestou je koupě exspirované domény. Denně jich na CZ a SK spadnou do volné zóny stovky. Stačí si vybrat. Je nutné sledovat několik parametrů:

 • Stáří domény – čím starší, tím z pohledu Google lepší.
 • Počet zpětných odkazů – kolik jiných webů a odkazů na doménu vede.
 • Google Index – kolik má doména zaindexovaných podstránek v Google.
 • Ranky – jaké hodnocení dostala doména od Google nebo například MOZ.
 • Obsah – jaký obsah na doméně byl – to se dá zjistit přes Archive.org.
 • Social media – aktivita na sociálních sítích také z pohledu SEO hraje svoji roli.

Čím lepší ranky, tím lepší východisko pro SEO a zisk organické návštěvnosti. Samozřejmě je třeba sledovat, zda doména nemá BAN – pokud však má zaindexované stránky v Google a případně Page Rank, tak je pravděpodobnost BANu minimální. S exspirovanou doménou, která má backlinky, Google Index, Social aktivitu a stáří, se dostanete ve vyhledávání výše mnohem rychleji a získáte stabilnější pozici.

Proklikat všechny ranky a informace by však každý den zabralo hodiny a hodiny práce. Proto jsme i pro affiláky připravili projekt reborn.domains, kde můžete všechno sledovat pohodlně, rychle a přesně.

Do 30. června 2015 je přístup zcela zdarma. Potom můžete kupónem „AFFILBLOG10” získat 10% slevu na první platbu předplatného.

Co na tento projekt říkáte a otestujete jej pro své affiliate podnikání?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Pavel

  Ahoj, šikovný check na Google ban domény je třeba na http://www.isbanned.com . Ale i když se stane, není to vždycky úplná katastrofa. Když se nový majitel domény přihlásí Googlu s nějakým rozumným novým využitím domény, dá se vyjednat odblokování.

 2. Zaza

  Strašne veľa roboty je niečo rozbehnúť či je to firma hocičo od nuly .Keď kúpiš nejaký projekt čo má už nejakú historiu ,traffic,zákazníkov už na ňom bolo urobené strašne veľa roboty a možno stačí len niečo zmeniť a pridať .

 3. Jiny Web

  Proč mě to stále přesměrovává na http://reborn.domains/en/ ? neexistuje nějaká cz sk verze nebo natvrdo směrovat?

Napsat komentář