Oblíbený zahraniční koncept PingTree přichází do ČR

Slovo affiliate je zaklínadlem posledních let. Ve spojení s marketingem se tak označují veškeré aktivity odměňované procenty z prodeje výrobků či služeb (obvykle z objednávky či registrace). Jinak řečeno – mám webové stránky a chci s nimi vydělávat peníze online. Když se na tuto oblast podíváme globálně, Česká republika patří spíše k těm trhům, které jsou ještě hodně mladé, nerozvinuté. Přesvědčit se můžeme, pokud se podíváme například na již dávno používaný koncept v oblasti rychlých půjček “Pingtree”, který k nám přišel teprve letos.

 Trocha historie

Není známo, kdy a kdo začal uplatňovat myšlenku tohoto konceptu. Podle různých zdrojů je možné, že byl vyvinut ve Spojených státech. Profesionálně budované affiliate programy, jsou však záležitostí až posledních šesti, sedmi let. Průkopníkem mezi nimi je anglická společnost Pingtree Limited, která byla založena v roce 2007 a v současné době dosahuje největšího obratu v této oblasti ve Velké Británie.

 

Koncept Pingtree

Její koncept funguje na rozdíl od konkurence zcela odlišně – místo jednotlivých produktů a služeb je totiž spojuje do jedné platformy, pod jednu značku (jeden propagační nástroj pro všechny). Jedná se o inovativní princip monetizace návštěvníků. Tím se výrazně zvyšuje pravděpodobnost vyššího výdělku nejen pro samotného affiliate partnera, ale také pro zákazníka, který má větší šanci získat určitý produkt nebo službu. Může si totiž přes systém vybírat z více nabídek, než přímo u vybrané společnosti. Oproti jiným klasickým kampaním typu „propagace jednotlivých společností“ je podle informací, které uvádí na svých webových stránkách o 100 % ziskovější. Je potřeba říct, že tento model se hodí hlavně pro finanční služby (např. hypotéky, půjčky, apod.), protože dokáže velice dobře pracovat s kontaktními údaji žadatelů.

Zdroj: quiddi.com/about-quiddi

Zdroj: quiddi.com/about-quiddi

Na stejném principu funguje v Česku např. společnost Leadsor Limited, která se zaměřuje na rychlé půjčky a je shodou okolností registrována také na britských ostrovech. Podobně jako Pingtree se tak liší od své konkurence, která funguje spíše na principu „vyber si, koho budeš propagovat.“ Tak funguje například nejznámější nákupní portál heuréka.cz nebo affiliate síť espoluprace.cz.

Konverzní poměr se v něm pohybuje okolo 35 %, což znamená, že affiliate partner dostane odměnu za více než třetinu leadů, které odešle do systému. U běžných kampaní je to zhruba 3-10 % (záleží na společnosti). Affiliate partner tedy může dosáhnout 2-3x větších zisků ze stejných leadů, než lze získat přes klasický affiliate program v České republice.

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. birkof

  Chápu správně, že je to něco jako privátní značky obchodních řetězců?

 2. Jiří

  Fakturuje se na společnost se sídlem ve Velké Británii? Je tento affiliate program vhodný i pro neplátce DPH?

 3. Petr

  Takže se fakturuje české společnosti?

  • Leadsor CPA

   Dobrý den,
   Spolupráci s affiliate partnery (platba za nákup leadů) má na starosti společnost, která spadá pod naší finanční skupinu a nachází se mimo EU, což je výhodné pro plátce DPH a lhostejné pro neplátce DPH (jelikož neplátce DPH se nestává plátcem nebo identifikovatelnou osobou pokud fakturuje do země, která se nachází mimo EU).

 4. Marec

  něco podobného nabízí i volsor, je to to samé ?

Napsat komentář