Rapidní změny od roku 2012

Během příštího roku plánuji mnoho změn(pracovních postojí či cílů). Chci také předběžně zrekapitulovat co se odehrálo od začátku roku 2010 kdy jsem zakládal affilblog.

Historie

Na konci roku 2009 jsem si řekl dost! Většina zdrojů mých příjmů byla adsense a služby(tvorba webů). Adsense díky novele zákoníku pro neplátce DPH skončila a tak jsem prodal portfolio webů (byly to prachsprosté MFAčka). Rozhodoval jsem se kam se budu orientovat a slíbil si že už nebudu mastit jeden web (nevalné kvality) za druhým. Nakonec jsem se zaměřil na specifický affiliate segment a to přeposílání objednávek. Jedná se o relativně technicky náročnou věc, ale viděl jsem (a pořád vidím) v něm velkou sílu. Klasický affiliate jsem používal jen okrajově na pár projektech.

Odklon

Díky mé obrovské zálibě ve shromažďování čehokoliv, jsem ale brzo dospěl do fáze nakupování projektů a domén a tvorbě další řady webů (tentokrát s unikátním a placeným obsahem a řekněme celkově vymazlenějším vzhledem). Nakonec jsem dospěl do bodu kdy jsem téměř nenasazoval affiliate ani sklik plochy a nejjednoduším zdrojem výdělku pro mě bylo prodávání odkazů, takže většina příjmů se z adsense přesunula k prodeju odkazů, služby programování zůstaly. Affiliate a  přeposílání objednávek také tvořili část zisku ale ne stěžejní. Opět jsem se přistihl že nemám focus na který jsem se zaměřil.

Zjištění

Pátral jsem po tom proč tomu tak je, proč se nesnažim maximalizovat výnosy jednotlivých stránek pomocí alternativných metod (affiliate, ppc, případně jiných), zjištění bylo jednoduché! V portfoliu mám více než 70 projektů, převážně magazínového nebo katalogového charakteru. Namotivovat se, abyste se každému projektu věnovali, tak aby ziskovost byla maximální a s projektem jste si vyhrávali tak jako třeba Pat Flynn se svým SecurityGuardTrainingHQ.com (vydělává více než 2000$/měsíc) je velice těžké.

Projekty

Proto se chci se soustředit na pár svých tzv. PET projektů (online služby – linkmonitor, shopia, dropface, a pár magazínových webů), zbytek odprodám, nebo vybarteruju za služby či propagaci. Před nedávnem jsem oznámil na facebook a twitter účtu že budu odprodávat v podstatě 7 balíků stránek:

 • herní weby – 4 kusy
 • katalogové weby – 6 kusů
 • zábavní weby – 5 kusů
 • technologické weby – 4 kusy
 • módní weby – 4 kusy
 • regionální weby – 3 kusy

Nejedná se o celé mé portfolio, ale weby ke kterým nemám vnitřní vztah na nich dále pracovat a které jsou výdělečné(affil, ppc, prodej odkazů) a mohly by někomu lépe posloužit než mě. V případě že byste měli zájem o nějáký z balíčků zašlete mi požadavek na mail: [email protected] a připište o jakou tématiku máte zájem. V průběhu ledna sepíšu nabídky a rozešlu je mailem.

Budoucnost

Affilblog bude i nadále fungovat a budu zde psát o affilu a přeposílání objednávek.

Projektu Linkmonitor.cz chci v průběhu roku 2012 určit budoucnost a případně nalézt partnera pro rozmach na globální trhy.

Shopia bude ještě více zautomatizována a budou zde přibíráni další distributoři. Vidím veliký potenciál v tom že můžete růst neomezeně a možnost růstu objednávek je pro nás také v podstatě neomezená. Nezatíží nás když denně vybavíme 100 nebo třeba i 1000 zákazníků (vše řeší naši dodavatelé – komunikaci, reklamace, zasílání zboží).

Affil.dropface.cz by měl být v průběhu příštího roku (v poklidnějším období pro e-shopy) spuštěn. Aktuálně máme v systému cca 10 e-shopů, ale ne všichni chtějí nabízet veřejně svůj affiliate program – počítám že do záčátku by mohlo být 5 e-shopu nabízející affil nebo přeposílání objednávek.

Drobné projekty typu pageranky.cz, zpravodajka.cz nebo srdeční záležitost horory-filmy.cz budou nastaveny tak aby fungovaly a něco málo i vydělávaly:). Celkově chci horory-filmy.cz, projekt, který má vynikající pozice ve vyhledávačích a relativně dobrou návštěvnost nasměřovat směrem kvality a rozvinout a další doplňkové služby.

Je dost pravděpodobné že začnu psát další blog o developingu iphone/ipad aplikací v angličtině a začnu tvořit pod(video)casty. S tím souvisí i mé zaměření na rok 2012, které bude ve znamení vývoje iPhone a iPad aplikací. Máme už drobný team, ale pořád hledáme schopného grafika, který by se toho nebál:). Pokud někoho takového znáte, případně jim sám jste zašlete mi reference na [email protected].

Tento blogpost by měl být posledním v tomto roce takže vám všem přeji mnoho úspěchů do dalšího roku 2012 a pokud jste napsali nějakou reflexi na svém blogu budu rád když mi hodíte link do komentářů.

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Turek

  Super článek, díky za blog a články v něm. Ještě že pár takových blogů zůstává, protože v poslední době jich zase pár ubylo. Doufám že přibude i více blogů článků co ukáží i něco víc podrobnější. Něco podobného jak píše třeba Inwebstor. Já třeba nemám živnostenský list a nevím zatím zdali se se stránkami co pomalu vytvářím mám snažit brzo zařídit. Nebo ještě něco raději tvořit.

 2. admin

  Díky za tip na inwebstora, vypadá to zajímavě, zkusím sepsat blogpost popisující aktivní IT bloggery na české scéně. Ohledně knowhow myslím že toho budu ventilovat v příštím roce více jelikož u aktuálních projektů jsem se bál jejich jednoduchému okopírování, zatímco u těch které si nechám bude složitější něco takového napodobit.

 3. Turek

  Budu se těšit. K tipům, zajímavé mě napadla podobná věc. Přitom až dnes čtu tvoji reakci…

Napsat komentář