Rozhovor: Julie Tebeka (NetAffiliation.com)

Julie Tebeka je Business Developer (to znamená, že hledá nové kampaně a současně u affiliate partnery) affiliate sítě NetAffiliation, jedné z největších evropských i mezinárodních affiliate networku se sídlem ve Francii. Na své pozici pracuje od listopadu 2011 a jejím hlavním záměrem je rozšířit pole působnosti této sítě i na Českou republiku.

julie

1. Ahoj Julie. Můžeš nám říct něco o historii affiliate sítě NetAffiliation, kolik má partnerů, kolik je průměrně měsíčně vyplaceno partnerům na provizích? Kolik dostává nejlepší partner měsíčně na provizích (motivace pro čtenáře)?

Společnost NetAffiliation byla založena v roce 2003, patří do skupiny Kwanko, která se specializuje na Online Marketing. Skupina a její affiliate síť (celkem 145 zaměstnanců) jsou jedním z nejlépe rostoucích trhů e-marketingu. NetAffiliation má více než 100 000 partnerů a vede celkem 1700 reklamních kampaní na světě, v různých hospodářských oborech. NetAffiliation působí ve více než 17 zemích Evropy a Jižní Ameriky; dbá na vysokou kvalitu svých služeb a sází na inovativní způsoby prosazování reklamních kampaní svých klientů. Máme pobočky v Polsku, v Brazílii, v Portugalsku, ve Španělsku, v Neměcku i v Itálii.

Affiliate partneři sítě NetAffiliation po celém světě.

Affiliate partneři sítě NetAffiliation po celém světě.

V České republice i na Slovensku ještě nejsem největší, ale už máme více než 38 kampaní. Pruměrně měsíčně na provizích vyplácíme partnerům 350 000 kč a čím dál tím více díky našim novým kampaní. Nejlepší partner minulý měsíc dostal 86 000 kč.

2. Kdy vstoupila síť na český trh a měla prvního českého inzerenta? Kolik aktuálně vyplácí českým partnerům na provizích měsíčně a kolik má síť českých partnerů?

Na český trh síť vstoupila v létě 2010 s inzerenty z Polska anebo z Švýcarska, kteří chtěli propagovat produkty anebo nabídky v ČR. Našim prvním českým inzerentem byl Stilago.cz. Teď máme celkem 145 partnerů a chceme jich více. Máme hodně partnerů specializovaných na emailingové kampaně, ale chybí nám partneři na e-commerce kampaně, pojištění a taky půjčky. Naši klienti mají rozpočet, chtějí výsledky a trafik.

3. Julie jaké jsou tvé zkušenosti z affiliate byznysem, máš zkušenosti s affiliate propagací ze strany partnera?

Můžu se opřít o skušenost svých kolegů pracujicích v ostatních státech, kteří začali s 2 kampaněmi a dneska jsou leadery (Brazílie, Portugalsko, Španělsko…) Upřímně řečeno nemám moc velkou zkušenost, ale vím jak „vychovat“ své partnery aby byli výkonní. V ČR jako v ostatních zemích, kde jsme se hodně vyvynuli, vyškolili jsme mnoho affiláků, kteři předtím neznali dobře tento byznys, ale dneska jsou nám vdeční, protože díky nám dobře vydělavájí.

4. Jaké jsou nejzajímavější a nejlukrativnější kampaně na NetAffiliation a které mají nejlepší konverze?

Kampaně o módě, PPC kampaně, dieta, FOREX…

5. Připravují se nějaké nové kampaně v brzké budoucnosti, případně můžeš některé jmenovat nebo říci alespoň o jaký se jedná obor?

Ano! Kampaně se jazykovými pobyty, 2 kampaně se půjčkou na CPC, velký klient na cestování, a znamý e-komerce s módou a s módními doplňky.

6. Jaké jsou cíle sítě NetAffiliation v ČR, kdy plánujete překlad rozhraní a založení české pobočky?

Cíl je jednoduchý: chceme se stát největší sítí v ČR! Překlad naši platformy byl hodně zpožděný, protože jsme vytvořili novou verzi, která je hotová teprve od července. Česká pobočka bude založená přiští rok. Hledáme Affiliate manažera(ku), a v letě 2014 budeme mít 2 sales manažery.

obrázek 2

7. Mohla bys nám říci jaké způsoby propagace nejlépe fungují vašim partnerům?

Nejlepši konverzní poměry máme přes emailing, nebo přes odkazové texty na specializovaných stránkách (např. na fanpage o módě, publishery ukazují krásné fotky, ženy kliknou a zaregistrují se a/nebo koupí.) Hledáme taky aktivně srovnávače cen, stránky které nabízí slevové kupóny….

8. Jaké má NetAffiliation podle tebe největší výhody pro partnery na globálním poli oproti konkurenci (cj.com, zanox.com)? Proč by se měli čeští partneři zaregistrovat i k vám?

Máme ruznorodé kampaně pro každý vkus: CPC, CPL, CPS/CPL. Díky platbě za registraci (lead) garantujeme zisk. Navíc nabízíme exkluzivní kampaně nejlepším partnerům. Například kampaně se online anketami fungují velmi dobře, generují rychlejí hodně leadů (affiliate partner může výdělavat za několik dnů až 35 000 kč). Naši klienti jsou na z 85% češi ale naši výhodou je, že máme vyznámné klienty ve všech zemích, které se snaží prosadit na českém trhu, také pracujeme s nimi exkluzivně a můžeme nabídnout atraktivní provize. Jako spartoo.cz, editionsatlas.cz, spodní prádlo Miriale anebo yvesrocher.cz.

Neomezujeme se jenom na technickou výpomoc, ale přinašíme i užitečné rady našim partnerům, aby vydělali jednodušeji co nejvíce peněz, jsme vždy k dispozici kdykoliv.

A s námi máte taky „French Touch“ 🙂

9. Jaké reklamní materiály jste schopni partnerům u kampaní dodat a jste pružní partnerským požadavkům?

Záleží na kampaních, klasické materiály: xml feed, bannery, slevové kupony… Pokud chcete něco jiného, klienti to mohou zrealizovat co nejrychleji.

10. Mohla bys nám sdělit na jaké platformě systém běží a jaké má technické zázemí a kvalitu trackingu?

Partneři mohou se přihlásit tam: http://cs.netaffiliation.com/

NetAffiliation sleduje nástroj pro měření a ověřování výsledků. Můžete zjistit obrat na každém spuštění kampaně. Klademe velký důraz na přesnost vašich výsledků a důkazem toho je, že je naše odměna spojena s vašimi výsledky. Máte záruku, že bude fungovat náš tracking (sledování provozu). Například Argsite je „tracker“ kde tržby pocházejí především pro cashback stránek tím, že mohou přidat své vlastní affiliate číslo ve sledování/trackingovém odkazu. Máme taky ostatní inovatní tehchniky jako Multi-tag, RSS výtok…

11. Co bys chtěla vzkázat čtenářům affilblogu?

Zkontaktujte mě! Mám řadu napadů 🙂

 

Děkuji Julii za vyčerpávající rozhovor. Julie pochází z Francie, ale měl jsem tu možnost s ní již několikrát osobně mluvit a češtinu ovládá opravdu výborně, nicméně je jasné že na psaném projevu to jde stále poznat (já jsem třeba rodilý čech, ale píšu jak bulhar:-D). Doufám že pro vás byl rozhovor přínosný a také se zapojíte do této velmi zajímavé affiliate sítě, která nabízí mnoho českých kampaní a od přištího roku dokonce českou pobočku s vlastním affiliate managementem.

 

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. LukasP

  Problém je samozřejmě v plátcovství DPH, pokud se nemylím, smlouva se uzavírá s Kwanko S.A. / Francie. Což se samozřejmě asi českou pobočkou změní. Prozatím je síť pro řadu menších či středních affiláků nedostupná.

  • Julie

   Dobrý den, Lukáši,

   děkuju za reakci. Mohla bych se na vás zeptat, proč je to problém prosím?
   Tim, ze platíme DPH ve Francii ostatní partneři z České republiky ho tady nemusí odvádět, pro nich to problém neni. Vy si možná dokaze sehnat DPH naklad jinde, tak vám to pak chybí? ale to jen spekuluji. Velice vám děkuji za detaily.

   • LukasP

    Pokud čerpám nebo poskytnu služby (fakturuji) mimo hranice ČR je ze zákona dáno, že se musím stát plátcem DPH nebo alespoň indentifikovanou osobou. To většina středních či malých affiláků není, protože to pro ně není výhodné, alespoň do doby než vydělávají více peněz. Větší affiláci mají většinou obrat 1 milion korun, takže plátci již dle zákona jsou. Snad jsem to napsal dobře, kdyžtak prosím ostatní aby to zkoukli.

 2. Martin

  u “RSS výtoku” jsem málem umřel smíchy 🙂

 3. MjR

  Je vidět, že na stránkách je ještě potřeba zapracovat. každopádně holka mluví rozumně a ví co chce. No uvidíme, aby nedopadli jako Trade Tracker.

 4. Marnet

  A máte někdo konkrétní zkušenosti s Netaffiliation? Jak z pohledu publishera, tak i inzerenta. Především mě zajímá, jak moc je uživatelsky přívětivé jejich rozhraní.

  • Karin Švecová

   Dobrý den, reprezentuji mezinárodní společnost adSalsa Publicidad S.L, osobně se starám o český trh. Se společností Netaffiliation naše společnost navázala spolupráci před několika lety a v rámci ČR spolupracujeme cca 2 roky. Musím říct, že jsem velice spokojená. Julie má bohatý výběr kampaní pro český trh, všechny hezky konvertují a vše není zaměřeno pouze a jenom na finanční produkty. Mnoho kampaní, které má k dispozici společnost Netaffiliation u jiných affiliate partnerů ani nejsou vidět. Navíc model CPL/CPA popřípadě hybridní CPL/CPS a CPC je pro nás absolutně ideální. Ve většině případů affiliate využívají model pouze CPS což z pohledu společnosti je sice velmi zajímavé ale pro agentury jako jsme my již ne tolik, Proto upřednostňujeme již zmiňované předchozí modely. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že s Netaffiliation dosahujeme měsíčně desetitisícových konverzí a tato částka stále roste (pouze pro ČR) a to vše díky bohatému výběru kampaní o které uživatelé mají velký zájem. Navíc Julie má ke každému publisherovi skvělý individuální přístup, rychle reaguje na žádosti a snaží se vyjít vstříc všem stranám. Jsem velmi spokojená a mohu doporučit.

 5. Jarda

  Ahoj Frantisku, pekny clanek :-), do diskusi prilis zvykly nejsme psat, ale abych odpovedel Marnetovi, s Julii jsme zacali spolupracovat pred cca dvema mesici, z toho tveho cleneni jako publisher. Popravde rozhrani bych si dovedl predstavit lepsi, ale mouchy najdeme vsude. Pravdou je, ze pokud neco potrebuji, Julie je cca kazdy den na skypu online nekolik hodin a pokud je neco potreba, jeji reakce je rychla. Je nutne brat v potaz, ze neni Ceska, tudiz osobni schuzky domlouvane na druhy den prilis realne nejsou :-), ale vychazi lidem hodne vstric. Vetsinou okamzite resi pripadne problemy. S fakturaci do zahraničí bych zase až takový problém neviděl. Identifikovaná osoba vše vcelku usnadní 🙂

  • Marnet

   Díky za informace.
   S tou identifikovanou osobou souhlasím, že to velmi usnadňuje. Člověk se může zapojit do mezinárodních affil sítí a z pohledu administrativy to mě osobně zabere cca 15 minut měsíčně (vyplnění a odeslání online přiznání + souhrnné hlášení).

Napsat komentář