Online záznamy z webinářů o affiliate marketingu zdarma

Včera proběhl poslední v pořadí třetí webinář o affiliate marketingu v rámci kurzu AffiliateMystery. Jak host jsem se jej zúčastnil já , Honza Kvasnička a Josef Kroupa. Obsah byl, dle reakcí a feedbacku na webinář, zajímavý a pro mnohé přínosný.

Hlavní témata webináře byla:

 • Authority site 2014 – její budování, obsah, monetizace
 • Optimalizace konverzního poměru
 • A/B testing
 • Sledováni výkonu
 • Co by jste si přáli v českém affilu pro tento rok

Konkrétně jsme se rozpovídali o zajímavé travel authority site: CestujLevne.com, řešili jsme koncept a optimalizaci konverzního poměru. Na základě našeho feedbacku se na Twitteru strhla zajímavá diskuze:

Honza Kvasnička uvedl nástroje pomocí kterých můžete provádět efektivní A/B testování. Spousta z nás používá exprimenty v Google Analytics. Nicméně mnohem lépe se dají použí nástroje jako:

Dále jsme pak nastínili problém testování zobrazení webu a konverzních prvků v různých prohlížečích. Použít můžete Internet Explorer 7 (nástroje pro vývojáře) nebo online nástroj:

Zajímavým tématem bylo sledování affiliate výkonu a služby, které vám mohou na jednom místě agregovat výdělky a náklady na marketing. Já osobně zatím žádné takové služby nevyužívám a trackuji klasicky pomocí kanálů, nebo pomocí trackovacího pixelu ve finálním kroku objednávky. Nicméně určitě prozkoumám nástroje:

Naše přání pro rok 2014 v affilu byla víceméně podobná a to větší evangelizace affilu v rámci marketingových nástrojů a větší edukace trhu. Také jsme nastínili možný trend v následujících letech a to affil pro mobilní zařízení a nutnost reponzivity affilwebů a authority sites.

A nyní slibovaný záznam na Youtubu:

Předešlé webináře naleznetete zde:

 1. Český affiliate v roce 2014 (Hosté: já+Mário Roženský)
 2. Novinky a trendy (Hosté: já+ dva účastníci kurzu AffiliateMystery)

Více informací o samotném kurzu v samostatné článku. Jak se vám webinář líbil? Kdo ho sledoval a kdo se teprve chystá?

Svěřte mi svůj e-mail a získejte ZDARMA:

 • PDF brožurku s tipy na linkbuilding vašich projektů
 • 5ti týdenní e-mail kurz o affiliate marketingu
 • 2x měsíčně novinky a zajímavosti ze světa affiliate byznysu

Latest Comments
 1. Petr Bulánek

  U odkazu na portál CestujLevne.com máš překlep. 😉

Napsat komentář